Reklama

Niedziela Przemyska

Biały pasterzu – prowadź nas…

W Bursie Szkolnej Sług Jezusa w Przemyślu odbyły się warsztaty młodzieżowej Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej.

Niedziela przemyska 27/2021, str. I

[ TEMATY ]

muzyka

warsztaty

warsztaty

Ks. Marcin Wilk

Warsztaty przygotowują Diakonię Muzyczną do animowania SMAP-u 2021 w Krośnie

Warsztaty przygotowują Diakonię Muzyczną do animowania SMAP-u 2021 w Krośnie

Były to pierwsze warsztaty po długiej przerwie spowodowanej epidemią – odbywające się 18-20 czerwca. Równocześnie pierwsze po śmierci nieodżałowanego śp. ks. Tadeusza Białego. Dlatego też z tej racji, wchodząc do Bursy i auli pierwszym westchnieniem było: „Biały pasterzu – prowadź nas…”. Aby w jakiś szczególny sposób śp. ks. Tadeusz Biały mógł być widzialnie obecny podczas warsztatów – tu, gdzie zawsze był, wspierał, pocieszał – zostały przygotowane banery z jego wizerunkiem i motywującymi tekstami.

Podczas weekendowego spotkania młodzież prowadzona pod znakomitą batutą dr Moniki Brewczak, dyrygent Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej i zespołu Soul z Sanoka, w trakcie ośmiu warsztatowych sesji przygotowała muzyczny repertuar na zbliżające się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej 2021 w Krośnie w dniu 18 września (zapisy do 15 sierpnia w parafii u swojego duszpasterza), któremu będzie towarzyszyć hasło: „Posłani mocą Eucharystii”. Jak zawsze do tej pory, tak i teraz Diakonia doświadczyła wielkiej gościnności i dobroci od gospodarzy Bursy Szkolnej Sług Jezusa w Przemyślu, z panią Dorotą Starzec na czele. Maria Szulikowska, autorka tekstów pieśni i współpracownica Diakonii, napisała piękny tekst tegorocznego Hymnu Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Krośnie W Eucharystię zanurzeni: „W Eucharystię zanurzeni,/ Ciałem Pana umocnieni./ Posyłani mocą Chleba,/ tam, gdzie światu Boga trzeba”. Refren: „Musimy iść! Musimy siać!/ Musimy ludziom Boga dać!/ Bo do nich jesteśmy posłani,/ Posłani mocą Eucharystii,/ Bo są jak owce bez pasterza/ Zagubieni, udręczeni/ Do nich jesteśmy posłani,/ Posłani mocą Eucharystii”. II zwrotka: „W Eucharystii moc i siła,/ Miłość Boża to sprawiła./ Z Eucharystii jest przesłanie,/ Że Bóg stał się Chlebem dla mnie”. III zwrotka: „Nie przemierzy człowiek drogi/ Bez Pokarmu dla ubogich./ Kto chce dostać się do nieba/ Niech spożywa Ciało z Chleba”. IV zwrotka: „Bóg posyła Apostołów,/ Eucharystia ich wspomaga./ Idą oni wciąż do ludzi,/ Bo dla Boga chcą się trudzić”. V zwrotka: Na ołtarzach świątyń Pana,/ Manna z nieba jest nam dana./ Jezus umarł dla człowieka,/ Więc nas w niebie szczęście czeka”.

Reklama

Kolejne warsztaty Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej odbędą się 20-22 sierpnia w Bursie Szkolnej Sług Jezusa w Przemyślu. Będą drugim etapem muzycznego przygotowania do Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Krośnie.

Zapraszamy wszystkich chętnych młodych do zapisywania się na to szczególne muzyczne i radosne wydarzenie. W tym celu prosimy o zgłoszenie na adres e-mailowy: zapisydm@gmail.com do 17 sierpnia, podając: nazwisko imię, wiek, parafię, telefon, mail. Po zgłoszeniu zostanie wysłany e-mailem program warsztatów, informacja o opłacie i zgoda rodzica dla uczestników niepełnoletnich. W warsztatach mogą brać udział studenci, młodzież ze szkół ponadpodstawowych i z klas VII i VIII szkoły podstawowej.

2021-06-29 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia po raz szósty

Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie Diecezji Świdnickiej zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w VI Wałbrzyskich Warsztatach Wyzwolenia, które odbędą się w dniach 22-24 czerwca br. w Prywatnym Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu, mieszczącym się na pl. Marceliny Darowskiej nr 1 w dzielnicy Sobięcin.

Tematem tegorocznych Wałbrzyskich Warsztatów Wyzwolenia będzie: "Na drogach wolności", a poprowadzi je ks. Przemysław Budziński SAC, pallotyn, na co dzień pracujący w parafii św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu-Podgórzu. Warsztaty to okazja nie tylko do wysłuchania interesujących konferencji, rozmów, pracy w nielicznych grupach, konsultacji terapeutycznych i duchowych, ale również to świetna okazja do dobrej zabawy. Oczywiście, nie będzie mogło zabraknąć Mszy św. i możliwości do pojednania się z Bogiem i ludźmi.

CZYTAJ DALEJ

8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Bożena Szrtajner/Niedziela

8 grudnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę, że Maryja, napełniona "łaską" przez Boga (Łk 1, 28), została odkupiona od chwili swego poczęcia, Kościół wyznawał od wieków, a oficjalnie potwierdził ją poprzez dogmat Niepokalanego Poczęcia, ogłoszony w 1854 r. przez Piusa IX. Tajemnica ta ukazuje, że Maryja była jedynym człowiekiem wolnym od grzechu pierworodnego.

Czym jest niepokalane poczęcie?

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda: chcemy mieć granicę z wolną i niepodległą Białorusią (opis)

2022-12-08 20:27

[ TEMATY ]

Białoruś

Swietłana Cichanouska

Prezydent Andrzej Duda

PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP Andrzej Duda i liderka białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłana Cichanouska.

Prezydent RP Andrzej Duda i liderka białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłana Cichanouska.

Chcemy mieć granicę z wolną, suwerenną i niepodległą Białorusią, której społeczeństwo samo o sobie decyduje - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. "Prawdą jest, że prawdziwą przyjaźń poznaje się w trudnych czasach; Polska to pokazała" - podkreśliła białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska.

W czwartek w Belwederze prezydent Andrzej Duda spotkał się ze Swiatłaną Cichanouską i innymi liderami demokratycznej Białorusi. Podczas swojego wystąpienia podziękował wszystkim za przybycie i podkreślił, że Polacy i Białorusini są "z jednego pnia kulturowego" i pomimo że jesteśmy różnymi narodami, to łączy nas tradycja, kultura i historia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję