Reklama

Niedziela Lubelska

Radosny Kościół

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej wraca do Garbowa.

Niedziela lubelska 32/2021, str. I

[ TEMATY ]

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej

Paweł Wysoki

Kto raz był w Garbowie, wraca tam przez lata

Kto raz był w Garbowie, wraca tam przez lata

W drugiej połowie sierpnia gościnna miejscowość znów wypełni się gwarem młodych ludzi, którzy po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią spragnieni są prawdziwego spotkania. Cztery dni wspólnej modlitwy, zabawy, spotkań z ciekawymi gośćmi i niekończących się rozmów pozwala wzrastać w przyjaźni z Chrystusem i z rówieśnikami. W Garbowie wiele osób przekonało się, że Kościół jest młody, dynamiczny i pełen radości.

Reklama

Tegoroczne spotkanie, organizowane jak zawsze przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, przebiegać będzie pod hasłem „Tak jak Ona”. – Postawiliśmy na Maryję, od Niej chcemy uczyć się tego, jak żyć – mówi ks. Emil Mazur, dyrektor SMAL. Duszpasterz wraz z ekipą młodych osób z CDM przez kilka niedziel odwiedzał parafie, by informować, przypominać i zapraszać młodzież na sierpniowe spotkanie. Prezentując program, zwracał uwagę na obecność o. Tomasza Nowaka, dominikanina, który pokonał w swoim życiu wiele trudności, by wejść na drogę przyjaźni z Chrystusem. – Mamy nadzieję, że historia o. Tomasza, jego nieco kontrowersyjna postać przyciągnie młodego człowieka i zachęci do zatrzymania się na tym, co najważniejsze. To on wygłosi konferencje o Maryi i prawdziwej miłości, jaką oferuje nam Chrystus – wyjaśnia ks. Mazur. W bogatym programie SMAL znajdują się także codzienne Msze św., adoracje Najświętszego Sakramentu, koncert zespołu niemaGOtu oraz warsztaty i spotkania w grupach. Dotychczas tematyka warsztatów skoncentrowana była na rozwijaniu talentów, tym razem organizatorzy postawili na rozwój wewnętrzny. Pandemia mocno wstrząsnęła światem młodych ludzi, wchodzących w dorosłe życie w wyjątkowo trudnym czasie. Wielu z nich na nowo poszukuje własnej tożsamości, stąd propozycja konkretnych spotkań pozwalających odnaleźć siebie i swoje miejsce w świecie w relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem.

W SMAL mogą uczestniczyć wszyscy chętni; dolną granicą jest 7 klasa szkoły podstawowej. Mile widziane są osoby z różnych wspólnot i ruchów katolickich, ale też młodzi poszukujący Boga. Dla uczestników przewidziano różne pakiety, w tym możliwość nocowania na polu namiotowym od 19 do 22 sierpnia, lub udziału w wybranych punktach programu. Więcej na www.smal.lublin.pl .

2021-08-03 11:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wszystko inaczej

Niedziela lubelska 34/2020, str. I

[ TEMATY ]

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej

Archiwum SMAL

Czas spędzony z bogiem i z przyjaciółmi pozwala naładować duchowe akumulatory

Czas spędzony z bogiem i z przyjaciółmi  pozwala naładować duchowe akumulatory

Od 16 do 23 sierpnia kilkaset młodych osób wzięło udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

Z powodu epidemii tradycyjne spotkanie w Garbowie przebiegało w zmienionej formie. To nie młodzi wybrali się na SMAL, ale SMAL „przyjechał” do nich. Zachowując rygor sanitarny, duszpasterze i animatorzy z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży pielgrzymowali po diecezji. Odwiedzili 8 parafii, w których popołudniowe spotkania pod hasłem: Wszystko nie tak miały podobny przebieg: Msza św. i modlitwa, konferencja i praca w grupach oraz integracja. – Czas jest inny niż do tej pory, dlatego taki przewrotny tytuł. Ale to, że wszystko jest inaczej, wcale nie znaczy, że jest źle. Młody człowiek jest kreatywny. Wykorzystujemy czas pandemii, by rozmawiać, modlić się, cieszyć się sobą nawzajem i dzielić radością życia – mówi ks. Emil Mazur, dyrektor SMAL. Kapłan, który jeszcze nie tak dawno sam zmagał się z koronawirusem, podkreśla, że wszystkie działania realizowane są zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego.

CZYTAJ DALEJ

Trudna konfrontacja i... Zmartwychwstanie

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Vatican News

Jesteśmy dziś konfrontowani z prawdą o naszym wnętrzu – o jasnej i mrocznej stronie podzielonego serca człowieka. Piękne w nas jest to, że mamy dobrą wolę i w zasadzie chcemy być życzliwi, przyjaźni i sprawiedliwi. Pragniemy miłować i być dobrzy. Nie jest to jednak cała prawda. Niestety, między ludźmi toczą się spory i wojny, a najważniejsza linia frontu biegnie w sercu. Naprzeciwko siebie stają w naszym wnętrzu dwa dążenia: by czynić dobro, które buduje, i by czynić zło, które niszczy. Z serca pochodzą szlachetne pragnienia, ale to samo serce jest „rezerwuarem” negatywnej energii, która konkretyzuje się w wadach i grzechach głównych, ogólnie – w pożądliwości i żądzach skłócających nas z Bogiem i bliźnimi. Narzucające się zło bywa oczywiste i wulgarne lub przybiera pozór dobra. Wystarczy przyzwolić na jakiś rodzaj zła, np. na zazdrość, czy ulec żądzy sporu, by wkrótce doświadczyć wszechogarniającego bezładu i popaść we wszelki występek. „Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek” – mówi św. Jakub w dzisiejszym II czytaniu.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Transfuzja miłości

2021-09-19 17:50

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

Katarzyna Krawcewicz

Fraternia Franciszkańska „Effatha” z parafii św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze kolejny raz zachęcała do oddawania krwi w ramach akcji Transfuzja Miłości.

Akcja trwa od czerwca i odbędzie się we wszystkich zielonogórskich parafiach. Tym razem krwiobus przyjechał do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie 19 września można było oddać krew, napić się dobrej kawy, spróbować domowego ciasta i posłuchać fajnej muzyki. Organizatorzy podkreślają, że krew jest bezcennym darem i warto dzielić się nią z innymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję