Reklama

Niedziela Legnicka

lubin

Wkrótce Wniebodęte

12 sierpnia odbyła się konferencja prasowa dotycząca wydarzenia muzycznego pt. Wniebodęte. Miłość. Wiara. Nadzieja, planowanego na 29 sierpnia.

Niedziela legnicka 34/2021, str. II

[ TEMATY ]

Konferencja prasowa

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

O wydarzeniu opowiedzieli organizatorzy

O wydarzeniu opowiedzieli organizatorzy

Uczestniczyli w niej Mariusz Dziubek, dyrektor Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie i ks. Mateusz Maleńczuk, współorganizator diecezjalny. Już sam tytuł koncertu zapowiada repertuar, który ma skierować serca i myśli słuchaczy i wykonawców ku niebu. Istniejąca od 2019 r. orkiestra, określana dętą filharmonią, czy symfoniczną orkiestrą dętą, daje możliwość zaaranżowania utworów na instrumenty dęte i bębny, zagrany i zaśpiewany z wielką energią przez chórzystów i uczestników warsztatów, którym będą towarzyszyć tancerze. – Wybraliśmy wyłącznie pozytywne utwory. Religijne, ale nie tylko. Przede wszystkim takie, które przepełnione są miłością, niosą prawdziwe wartości, dodają wiary i nadziei – zapowiada Mariusz Dziubek, dyrygent i dyrektor orkiestry, reżyser widowiska. – Ten koncert będzie swoistym świętem muzyki, dającej radość i miłość, która łączy bez względu na jakiekolwiek różnice, a także pozwalającej poczuć się częścią wspólnoty, by dobrze się bawić.

Przed koncertem, w dniach 25-28 sierpnia, odbędą się warsztaty, na które organizatorzy zapraszają śpiewające dzieci i młodzież, ale nie tylko. Mile widziani są wszyscy, którzy umieją i lubią śpiewać albo grać na bębnach i chcieliby wystąpić z muzykami na scenie podczas koncertu w niedzielę, 29 sierpnia o godz. 17.

2021-08-17 13:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Vademecum ekumeniczne

Niedziela sandomierska 1/2021, str. I

[ TEMATY ]

Konferencja prasowa

Archiwum prywatne

Na konferencji prasowej zaprezentowano nowy papieski dokument

Na konferencji prasowej zaprezentowano nowy papieski dokument

Bp Krzysztof Nitkiewicz uczestniczył w Lublinie w prezentacji dokumentu pt. „Biskup i jedność chrześcijan: Vademecum ekumeniczne”.

Zaledwie 12 dni po watykańskiej prezentacji najnowszego dokumentu Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan pt. „Biskup i jedność chrześcijan: Vademecum ekumeniczne” został on przedstawiony podczas konferencji prasowej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (KUL). Radość z tej inicjatywy wyraził kard. Kurt Koch, przewodniczący ekumenicznej dykasterii Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Jestem Niepokalane Poczęcie

Słowa: „Jestem Niepokalane Poczęcie” usłyszała Bernadeta Soubirous z ust Matki Bożej, która ukazała się jej we francuskim Lourdes. 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół celebruje tę uroczystość w Adwencie, czyli na progu nowego roku liturgicznego, i niejako kieruje już spojrzenie wiernych ku uroczystości Bożego Narodzenia. Nie byłoby jej, gdyby nie zgoda Maryi na zostanie Matką Najwyższego, co odnotowuje św. Łukasz w swojej Ewangelii. Anioł powiedział Jej wtedy: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą” (por. Łk 1, 28). Właśnie owa pełnia łaski Bożej sprawiła, że Maryja od początków chrześcijaństwa była szczególnie czczona przez wiernych ze względu na swoje wybraństwo i uprzywilejowanie, również to związane z prezentowaną uroczystością.

CZYTAJ DALEJ

Fundacja rodzinna – krok w kierunku wielopokoleniowych firm rodzinnych

2022-12-09 07:35

[ TEMATY ]

fundacja rodzinna

Adobe Stock

Firmy rodzinne są filarem polskiej gospodarki. Po kilkudziesięciu latach od transformacji ustrojowej i ekonomicznej, polscy przedsiębiorcy muszą myśleć o sukcesji i zapewnieniu swoim firmom możliwości rozwoju przez kolejne dziesięciolecia.

- Budowa silnych firm wymaga czasu. Często zakłóca go konieczność przeprowadzania procesu sukcesji i podziału firmy. Fundacja rodzinna to szansa na kontynuację przez dzieci i wnuki dorobku firm, zbudowanego przez ich rodziców i dziadków – mówi Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję