Reklama

Wiara

Modlitwa o dobry wybór prezydenta

[ TEMATY ]

modlitwa

BOŻENA SZTAJNER

Królowo Polski, Umiłowana Matko Narodu Polskiego!

Przychodzimy do Ciebie z wielką troską a jednocześnie z prośbą o Twoje wstawiennictwo przed Bogiem w Trójcy Świętej Jedynym. Chcemy przypomnieć Śluby króla Jana Kazimierza, który przed kilkoma wiekami ogłosił Ciebie Królową Polski i wszystkim ziem, które do naszej Ojczyzny należały. Znamy ich treść, pamiętamy także Śluby, które złożyliśmy w 1956 Ułożył je Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, nazywany Prymasem Tysiąclecia.

Wołamy do Ciebie, naszej Matki i Patronki tym znakomitym zawołaniem: Królowo Polski! Jesteśmy dzisiaj w obliczu wielkich patriotycznych wyzwań. Pragniemy Polski chrześcijańskiej i katolickiej, bo przecież Polacy są ochrzczeni, wychowani i przynależni do wspólnoty Kościoła katolickiego. Ta wspólnota pozwala nam zachować ducha solidarności, wielkiej troski o polskie dziedzictwo narodowe, polską kulturę i wszystko, co Polskę stanowi. Jesteśmy ludźmi otwartymi na naszych braci zarówno tych, którzy nie mają łaski wiary, jak i tych, którzy tę wiarę praktykują na inny sposób. Szanujemy przekonania religijne i światopoglądowe obywateli polskich.

Niemniej chcemy przypomnieć, że jako chrześcijanie i katolicy czujemy się w obowiązku zwrócić się do Ciebie, Królowo Polski, o szczególną łaską i oświecenie, które powinno przyjść od Twojego królewskiego tronu. Mamy tę świadomość, że jesteśmy bardzo przywiązani do nauki Kościoła katolickiego. Przypominał nam ją polski papież, św. Jan Paweł II. Mamy w sercu jego nauczanie, przekazywane podczas pielgrzymek do Polski. Zawierało ono ogromną miłość do Kościoła, było przypomnieniem Twojego królewskiego patronatu nad naszym narodem, Nasz Święty na Jasnej Górze oddawał Tobie cały Kościół, Ojczyznę, co wyrażało się w jego biskupim i papieskim zawołaniu: Totus Tuus. Cały Twój jestem, Maryjo!

Dlatego w obliczu ważnych wyborów, przed którymi staje naród, modlimy się do Ciebie, nasza Pani i Królowo. Prosimy o łaski potrzebne naszym rodakom, polskim obywatelom. Udziel nam daru rozpoznania patriotycznego, które pozwoli Polakom wskazać na takiego prezydenta, który będzie respektował wszystko, czego Ty jesteś orędowniczką, Pamiętamy Twoje życzenie wypowiedziane w Kanie Galilejskiej: „Cokolwiek Syn mój wam powie to czyńcie” (por. J 2, 5). Chcemy przypomnieć Twoje pragnienie wszystkim Polakom, by czynili wszystko, co powie Chrystus. Chcemy pamiętać, że to On pragnie, by Polacy respektowali w swoim życiu osobistym i społecznym założenia Jego Ewangelii. Twój Syn mówi, byśmy zachowali Ewangelię, Boże przykazania, żebyśmy szanowali Kościół, który On założył. Powiedział Piotrowi, że na nim zbuduje swój Kościół.

Reklama

Mamy w żywej pamięci św. Jana Pawła II, który uczył nas jak mamy zachować narodowe dziedzictwo. To jest szczególnym wyrazem troski o nasze życie narodowe, o państwo, o kulturę, o wszystko, co jest Twoją troską, nasza Umiłowana Polski Królowo.

Dlatego prosimy o dary Ducha Świętego dla wszystkich Polaków. Prosimy o łaskę rozeznania takich decyzji, które będą miłe Twojemu Synowi. Spraw, by nasze głosy składane w urnach wyborczych były głosami ludzi, którzy się modlą i proszą Ducha Świętego o potrzebne dary. Niech przyjdzie do fotela prezydenckiego taki kandydat, który będzie umiał sprostać zadaniom godnym wykonania w duchu Królowej Polski.

Zatem daj łaskę pójścia do wyborów wszystkim Polakom, daj łaskę i pobudzenie odpowiedzialności za polskie dziś i jutro. Maryjo, pozostań na swoim tronie, niech on będzie pewny, a my byśmy umieli sami, a także przyszłe pokolenia Polaków, zaufać Twojemu królewskiemu berłu i władzy. Pomóż nam dokonać właściwych wyborów prezydenckich, pomóż wskazać polskim katolikom na takiego prezydenta, które będzie spełniał i realizował zasadę i Twoją wolę wypowiedzianą w Kanie Galilejskiej: Cokolwiek Syn wam powie, to czyńcie. Oby się to spełniło.

Daj łaskę Polakom, by wzywając Twojej pomocy i wołając: Królowo Polski, mieli na uwadze zachowanie polskiego chrześcijańskiego dziedzictwa, chrześcijańskiej kultury, byśmy umieli za św. Janem Pawłem II mieć w sercu głęboką świadomość, że wszystko, co Polskę stanowi jest naszym największym narodowym pragnieniem, które jednocześnie jest i Twoim, Maryjo, królująca na Jasnej Górze.

2015-04-30 08:34

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa na Święto Świętych Młodzianków

[ TEMATY ]

modlitwa

dzień Świętych Młodzianków

Adobe.Stock.pl

W święto Młodzianków Betlejemskich (28 grudnia) zachęcam do szczególnej modlitwy ekspiacyjnej za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu i z prośbą o jego pełną ochronę od poczęcia do naturalnej śmierci.

Święto Świętych Młodzianków 2020

CZYTAJ DALEJ

Papież: małżeństwo sakramentalne jest darem i dziełem Boga

2023-01-27 15:28

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

„Małżonkowie zawierają związek poprzez dobrowolną zgodę, ale to jedynie Duch Święty ma moc uczynić kobietę i mężczyznę jednością” - powiedział papież Franciszek w przemówieniu podczas spotkania z Trybunałem Apostolskim Roty Rzymskiej. Stanowi ona sąd najwyższej instancji w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Przy okazji spotkań z tym gremium papież porusza zwykle aktualne problemy związane z przeżywaniem i rozumieniem sakramentu małżeństwa w Kościele katolickim.

Ojciec Święty zaznaczył, że istnieje dzisiaj w Kościele pilna potrzeba ponownego odkrycia wartości i znaczenia związku małżeńskiego między kobietą i mężczyzną. Wpływa na to również praktyczna niewiedza zarówno osobista, jak i zbiorowa dotycząca małżeństwa. W zamyśle Bożym dotyczącym małżeństwa, kobieta i mężczyzna podczas zawierania tego sakramentu otrzymują nowe serce, które uzdalnia ich do kochania miłością samego Chrystusa. Dlatego małżeństwo sakramentalne nie jest jedynie uroczystą ceremonią czy wydarzeniem społecznym, nie jest formalnością ani abstrakcyjnym ideałem, ale darem i dziełem samego Boga.

CZYTAJ DALEJ

Jasełka z historią Mydlnik w tle

2023-01-31 00:20

Beata Wyżga

W wystawienie jasełek zaangażowało się wiele osób

W wystawienie jasełek zaangażowało się wiele osób

    Oazowa młodzież z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Mydlnikach wystawiła w niedzielę 22 stycznia w Klubie Kultury Mydlniki „Mydlnickie Jasełka”, które poprzedziło kolędowanie po mydlnickich domach w dniach 7-8 stycznia 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję