Reklama

Niedziela Legnicka

Krzeszów

Caritas zaprasza

W sobotę, 4 września, odbędzie się kolejna, XXII Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół.

Niedziela legnicka 35/2021, str. III

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Pielgrzymka to czas osobistej modlitwy i spotkań

Pielgrzymka to czas osobistej modlitwy i spotkań

Organizowana jest ona przez diecezjalną Caritas i Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych. Tym razem pielgrzymce towarzyszy hasło: „Maryja i Józef wskazują nam drogę zawierzenia i ufności”. To przypomnienie o postawie ufności, jaką przyjęła Maryja, zgadzając się na Bożą wolę zostania Matką Syna Bożego. Rok św. Józefa i czas peregrynacji jego wizerunku w diecezji pozwala bardziej spojrzeć na postawę Oblubieńca Maryi i Opiekuna Zbawiciela, która jest wzorem zawierzenia wobec Bożego planu.

Pielgrzymka jest także okazją do przeżywania radości wynikającej ze wspólnego spotkania osób niepełnosprawnych i przyjaciół, jak również do zauważenia osób ich wspierających i szczególnego podziękowania, poprzez przyznanie tytułu Przyjaciela Osób Niepełnosprawnych.

Początek spotkania o godz. 9.30, z możliwością zwiedzania. W południe Mszy św. przewodniczyć będzie bp Andrzej Siemieniewski, a po Eucharystii będzie czas na wspólne świętowanie i spotkania. Zakończenie przewidziane jest na godz. 15.

Wewnątrz obiektów obowiązują maseczki.

2021-08-24 12:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: tysiące pieszych pielgrzymów dotarło na pierwszy wakacyjny odpust

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Bożena Sztajner/Niedziela

W historycznych strojach, z biało-czerwonymi, relikwiami polskich świętych i zdjęciami bohaterów narodowych na Jasną Górę dotarły pierwsze w tym roku duże pielgrzymki diecezjalne i kilka mniejszych. Przyszło w nich ok. 4 tys. osób.

Po raz 38. przybyła pielgrzymka przemyska, a po raz 84. pątnicy z archidiecezji poznańskiej, którzy dziękowali za 1050 lat biskupstwa.

CZYTAJ DALEJ

Od 75 lat zwoje z Qumran przestały być tajemnicą

2022-11-27 16:23

[ TEMATY ]

Qumran

Domena publiczna

Należą one do najważniejszych znalezisk archeologicznych XX wieku: 75 lat temu, w 1947 roku, Beduin odkrył w Qumran na Zachodnim Brzegu słynne Zwoje znad Morza Martwego. Podczas poszukiwania zbiegłej kozy, według popularnej opowieści, w trudno dostępnej jaskini na północno-zachodnim brzegu Morza Martwego natknął się na gliniane dzbany zawierające tajemnicze fragmenty papirusu.

Inni eksperci zakładają, że opowieść o przypadkowym znalezisku to bajka. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, mówią, że Beduini byli bardzo dobrze zaznajomieni z jaskiniami i po prostu dopiero wtedy przynieśli pisma do antykwariusza. Jedno jest pewne: 29 listopada 1947 roku pierwsze cztery zwoje z Qumran zostały nabyte przez izraelskiego uczonego. 12 kwietnia 1948 roku w brytyjskim "Timesie" pojawiła się pierwsza relacja o sensacyjnym znalezisku, ale dopiero w 1949 roku odbyły się pierwsze wykopaliska prowadzone przez archeologów. Do końca lat 50-tych XX wieku teksty i fragmenty zostały odzyskane w sumie z jedenastu jaskiń. Do dnia dzisiejszego miały miejsce kolejne znaleziska.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki: świat w którym żyjemy potrzebuje piękna

2022-11-28 13:37

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Episkopat News

Muzea odgrywają wielką rolę w życiu społeczności ludzkich, pomagają wznieść oczy ku pięknu, a zwiedzający mogą zakosztować piękna, w którym wyraża się życie człowieka i jego harmonia z otoczeniem – mówił abp Stanisław Gądecki podczas uroczystej Mszy św. z okazji 165. rocznicy powstania Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Metropolita poznański na prośbę dyrekcji muzeum odprawił Mszę św. w intencji zmarłych oraz żyjących pracowników, kustoszy kultury i sztuki, oraz w intencji pomyślności i rozwoju tej instytucji. Uroczystość odbyła się w kościele pw. św. Marcina, położonym w bezpośredniej bliskości placówki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję