Reklama

Niedziela Legnicka

Inauguracja i nagrody

Na Politechnice Wrocławskiej w Legnicy odbyło się oficjalne Rozpoczęcie Roku Akademickiego 2021/2022.

2021-11-09 08:59

Niedziela legnicka 46/2021, str. VII

[ TEMATY ]

Politechnika Wrocławska

inauguracja roku akademickiego

Archiwum Uczelni

Bp Siemieniewski omówił znaczenie słowa gaudeamus

Bp Siemieniewski omówił znaczenie słowa gaudeamus

Grupę ponad 160 studentów legnickiej filii politechniki zasiliło 55 żaków kierunków automatyka przemysłowa, mechanika i budowa maszyn oraz odnawialne źródła energii.

Reklama

W uroczystości 29 października wzięli udział m.in.: biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, prezydent miasta Tadeusz Krzakowski, starosta legnicki Adam Babuśka, oraz prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Przemysław Bożek.

Biskup Siemieniewski wyjaśnił znaczenie słowa gaudeamus, które rozpoczyna studencką pieśń Gaudeamus Igitur, śpiewaną przy każdej ważniejszej uroczystości akademickiej. Z języka łacińskiego słowo to oznacza „radujmy się”. W kontekście konieczności zdalnego studiowania w ostatnich trzech semestrach na uczelniach wyższych, owe słowo nabiera szczególnego znaczenia. Obecnie na Politechnice Wrocławskiej zajęcia ćwiczeniowe i laboratoryjne oraz wykłady dla 30 słuchaczy odbywają się stacjonarnie, a w przypadku przekroczenia liczby 30 studentów zdalnie.

Jednym z punktów było wręczenie nagród tegorocznemu absolwentowi Kacprowi Zwierzchowskiemu, który w lutym obronił pracę dyplomową pt. Mikroinstalacja fotowoltaiczna w Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince i zakończył z sukcesem studiowanie. Warto nadmienić, że praca ta zdobyła wyróżnienia w kilku konkursach na najlepsze prace dyplomowe. Nagrody młodemu inżynierowi wręczyli Prezes LSSE Przemysław Bożek oraz Prezes Oddziału Wrocławskiego SEP Andrzej Hachoł. Ten ostatni nagrodził także promotora pracy dr. inż. Macieja Gwoździewicza oraz promotora pomocnicznego ks. dr. Marka Kluwaka – ówczesnego proboszcza parafii w Męcince.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inauguracja w WSD

Niedziela przemyska 41/2021, str. II

[ TEMATY ]

inauguracja roku akademickiego

Kl. Łukasz Ziemba

Rektor – ks. Konrad Dyrda otwiera rok akademicki

Rektor – ks. Konrad Dyrda otwiera rok akademicki

W Wyższym Seminarium Duchownym alumni uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2021/2022.

Wydarzenie w dniu 24 września rozpoczęła Eucharystia w górnej kaplicy seminarium, której przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. W tym roku formację rozpoczęło 47 kleryków, w tym 10 na pierwszym roku.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

#adwentowaModlitwa: dla Ciebie, Jezu zawsze jestem najcenniejszy!

2021-12-03 08:40

[ TEMATY ]

duchowość

modlitwa

#AdwentoweInspiracje

foto: Adobe Stock

W kolejnym artykule z serii #AdwentoweInspiracje dajemy ci przestrzeń do twojej osobistej rozmowy z Jezusem. Niech poniższa modlitwa, będzie początkiem czegoś niezwykłego. To czas tylko dla ciebie i Boga!

#adwentowaModlitwa

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję