Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Festiwal kolęd zaprasza

Można już zgłosić swój udział w kolejnej edycji największego kolędowego przeglądu w Europie, odbywającego się pod patronatem medialnym Niedzieli.

Niedziela sosnowiecka 46/2021, str. I

[ TEMATY ]

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Będzin

Piotr Wyparło/MFKiP

Szalowski Zespół Wokalny to zdobywcy grand prix 27. edycji

Szalowski Zespół Wokalny to zdobywcy grand prix 27. edycji

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie odbywa się już po raz 28. – Wracamy do spotkań na żywo z artystami, bo słuchanie kolęd w taki sposób pozwala najlepiej rozgrzać serca i zanurzyć się w celebracji Bożonarodzeniowych misteriów. Tęskniliśmy za tym, gdy w ubiegłym roku oglądaliśmy jedynie wasze nagrania. Zgłaszajcie się, by wspólnie z nami przeżywać 28. edycję – mówi ks. Piotr Pilśniak, dyrektor festiwalu.

Grudniowe eliminacje w 37 miastach będą – jeśli pozwolą na to pandemiczne restrykcje – odbywać się w formacie „na żywo”. Przesłuchania w naszej diecezji odbędą się 9 grudnia w Łazach, 10 grudnia w Dąbrowie Górniczej, 14 grudnia w Będzinie oraz 13-17 grudnia w Jaworznie (Festiwal Złota Kantyczka). Na wypadek, gdyby nie mogły dojść do skutku w zaplanowanej formie, uczestnicy zgłaszając się, są zobowiązani także do przesłania nagrań występów (nagranych dowolnym sprzętem, bez cięć i montażu).

Jak podkreślają organizatorzy, udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych amatorów – solistów, duetów, zespołów i chórów, tak dziecięcych, jak i młodzieżowych, dorosłych czy seniorskich. To idealna przestrzeń do rozpoczęcia artystycznej kariery, jak i świetna okazja do sprawdzenia swoich sił dla doświadczonych wykonawców. Uczestnicy, którzy wejdą do finału, będą walczyć o zaszczytne miejsca i wspaniałe nagrody (nawet 10 tys. zł), które przyzna jury.

Reklama

Finał festiwalu odbędzie się w Będzinie, choć w nowej przestrzeni. Na przesłuchania 13-15 stycznia 2022 r. oraz reżyserowany przez Dariusza Wiktorowicza koncert galowy 16 stycznia 2022 r. o godz. 16.00 organizatorzy zapraszają do nowo powstałej hali sportowo-widowiskowej Będzin-Arena. Także tam zaplanowano swoiste preludium festiwalu, którym będzie koncert kolędowy Zespołu „Śląsk” 10 stycznia 2022 r. Nowa przestrzeń na pewno ułatwi możliwość uczestnictwa melomanom, ale tradycyjnie przewidziana jest także transmisja on-line całości finału.

Szczegółowe informacje, możliwość zgłoszenia się do udziału w festiwalu i regulamin dostępne są na stronie www.mfkip.pl .

2021-11-09 08:59

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prawie jak w domu

Niedziela sosnowiecka 19/2021, str. V

[ TEMATY ]

Caritas

Będzin

Zakład Opiekuńczo‑Leczniczy

ZOL w Będzinie

Każdego dnia chory może liczyć na serdeczną rozmowę

Każdego dnia chory może liczyć na serdeczną rozmowę

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Będzinie, prowadzonym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej, są jeszcze wolne miejsca. O leczeniu, rehabilitacji i funkcjonowaniu placówki z jego kierowniczką – Anną Serwecińską rozmawia Piotr Lorenc.

Piotr Lorenc: Jak wygląda praca Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w dobie pandemii?

CZYTAJ DALEJ

#LudzkieSerceBoga: On żyje i chce, abyś żył!

2022-06-25 21:00

[ TEMATY ]

#LudzkieSerceBoga

Adobe Stock

Serce Jezusa, życie i zmartwychwstanie nasze... Być może spośród wszystkich trzydziestu trzech wezwań litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa to właśnie najbardziej potrzebujemy usłyszeć i odkryć jako aktualne. Aktualne dzisiaj. Aktualnej tutaj. W tym konkretnym – być może do bólu – miejscu i momencie naszego życia.

Bo to na ten moment, na tę chwilę i sytuację potrzebujemy wiary, czyli światła, które pozwoli nam widzieć prawdziwy sens wydarzeń i spraw, oraz rozumieć ludzi (w tym nas samych) i rzeczy w ich istocie. Tylko wówczas potrafimy rzeczywiście żyć, a nie tylko wegetować, skupiając się na „przetrwaniu”, czy też zatracać w namiastkach życia, które nieodmiennie sprowadzają się do „użycia”.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: 41. Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego

2022-06-26 15:58

[ TEMATY ]

Jasna Góra

rzemiosło

Adobe Stock

O Boże błogosławieństwo w codziennej pracy, solidarność w działaniu w niełatwym dla gospodarki czasie modlili się na Jasnej Górze uczestnicy 41. Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Pielgrzymka odbyła się w stulecie powstania Katowickiej Izby Rzemieślniczej, po powrocie Górnego Śląska do Macierzy. Izba katowicka należy do jednych z największych, najbardziej prężnych gospodarczo i najbardziej zasłużonych izb w Polsce. W tym roku stała się też organizatorem jasnogórskiej pielgrzymki.

Abp Skworc w homilii zachęcał, by rzemieślnicy byli wciąż dla młodych pokoleń świadkami solidności, wartości ludzkiej pracy jako drogi duchowego rozwoju. Podkreślił odpowiedzialność rzemieślników i przedsiębiorców za dobro zatrudnianych osób i ich rodzin, odpowiedzialność gospodarczą w płaszczyźnie innowacyjności i rozwagi ekologicznej. Zauważył, że odpowiedzialność ekologiczna jest dziś szczególnym wezwaniem dla człowieka i świata, bo dzieła stworzenia nie można tylko konsumować i eksploatować, nie licząc się z jego prawami i obowiązkiem przekazania „tego wspólnego domu następnym pokoleniom”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję