Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Jak żyć po stracie

W sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyła się, poprzedzona modlitwą różańcową, Msza św. dla kobiet w ramach comiesięcznych spotkań Duszpasterstwa Kobiet.

2021-11-16 11:34

Niedziela zamojsko-lubaczowska 47/2021, str. I

[ TEMATY ]

duszpasterstwo kobiet

Joanna Ferens

Modlitwa kobiet w biłgorajskim sanktuarium

Modlitwa kobiet w biłgorajskim sanktuarium

Motywem przewodnim spotkania były słowa „Jak żyć po stracie” i swoim świadectwem utraty dziecka podzielili się zaproszeni przez ks. Karola Jędruszczaka małżonkowie, którzy właśnie takiej bolesnej straty doświadczyli. – Oni dzielili się swymi przeżyciami. Rozmawialiśmy o tym, jak radzić sobie z takimi przeżyciami, jak szukać oparcia, w tym oparcia w Bogu i wierze, jak przeżywając stratę jeszcze bardziej przylgnąć do Pana Boga i zrozumieć co On chce nam przez takie doświadczenie powiedzieć. Nauka Kościoła Katolickiego stanowi, że dzieci zmarłe w czasie ciąży lub po narodzeniu są od razu u Pana, święte i zbawione. One nie są aniołkami, ale są ludźmi, chwalą w niebie Pana Boga i modlą się za swoich rodziców. Ten szczególny czas listopada w sposób wyjątkowy poświęcony osobom zmarłym może potęgować ból rodziców, którzy utracili dziecko, dlatego też niech będzie dla nich ukojeniem świadomość, że mają oni swych orędowników w niebie, przed Bogiem i ich dzieci o nich pamiętają – podkreślał diecezjalny duszpasterz kobiet.

Reklama

– Dobrze, że są organizowane takie spotkania, bo wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, co przeżywają ludzie, którzy stracili swoje dziecko, co przeżywają rodzice, gdy dojdzie do poronienia lub dziecko umrze zaraz po urodzeniu. Oni ten ból przeżywają w zaciszu swojego domu, nie ma nekrologów, żałoby wśród bliskich i sąsiadów, jak ma to miejsce w przypadku śmierci i pogrzebu osób, które znaliśmy, wśród których żyliśmy na co dzień. To spotkanie uświadomiło mi, że trzeba się za takich ludzi modlić i prosić Pana Boga o siłę dla nich, gdyż my nie tylko zdajemy sobie sprawy z ich cierpienia, to nawet nie zauważamy, że taki ojciec czy taka matka, którzy stracili dziecko, potrzebują naszego wsparcia i pomocy – mówiła jedna z uczestniczek wydarzenia.

Spotkanie zostało przygotowane przez diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin i Duszpasterstwo Kobiet diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obdarowana, by kochać

Niedziela małopolska 10/2020, str. IV

[ TEMATY ]

spotkanie

Tarnów

Dzień Kobiet

duszpasterstwo kobiet

Ks. Piotr Cebula

Na ostatnim spotkaniu uczestniczki rozmawiały o tym, w jaki sposób dbać o cenny dar przyjaźni i... świętowały Dzień Kobiet

Na ostatnim spotkaniu uczestniczki rozmawiały o tym, w jaki sposób dbać o cenny dar przyjaźni i... świętowały Dzień Kobiet

Mamy, studentki, babcie, siostry zakonne… Kobiety. Spotykają się w ostatnią sobotę miesiąca w ramach grupy „Obdarowana”, aby dziękować Bogu za otrzymane dary i uczyć się, czym jest kobiecość, wyrażana przez towarzyszenie drugiemu człowiekowi.

Duszpasterstwo kobiet diecezji tarnowskiej „Obdarowana. Spotkania dla kobiet” powstało we wrześniu 2017 r. w wyniku realizacji potrzeby, która zrodziła się w całej Polsce – potrzeby stałej formacji kobiet. Została ona zauważona przez biskupów Konferencji Episkopatu Polski, którzy podjęli decyzję o reaktywowaniu diecezjalnych duszpasterstw kobiet. W diecezji tarnowskiej o towarzyszenie paniom został poproszony ks. Piotr Cebula. – Ponad dwa lata temu zostałem mianowany przez biskupa diecezjalnym duszpasterzem kobiet. Jednocześnie jestem odpowiedzialny za duszpasterstwo rodzin. To połączenie wydaje się bardzo rozsądne. Formacja „Obdarowanej” jest osadzona w rodzinie, to bardzo ważne – mówi ks. Piotr.

CZYTAJ DALEJ

Niedzielski: medycy, nauczyciele i służby mundurowe powinny podlegać obowiązkowi szczepień

2021-12-03 09:03

[ TEMATY ]

Adam Niedzielski

szczepienia

facebook.com/MZGOVPL

Uważam, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień, ale pewne grupy powinny podlegać obowiązkowi szczepień – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Wskazał, że taki obowiązek mógłby objąć medyków, nauczycieli i służby mundurowe.

Szef MZ w Polsat News był pytany, czy jego zdaniem szczepienia przeciw SARS-CoV-2 powinny być obowiązkowe.

CZYTAJ DALEJ

Sympozjum o świętych Polakach w Miejscu Piastowym

2021-12-03 09:55

Archiwum sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym

W sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyło się coroczne sympozjum naukowe. Eucharystii na rozpoczęcie przewodniczył abp Adam Szal.

Temat tegorocznego spotkania brzmiał: Twórczy czas ograniczeń w życiu wielkich Polaków – Stefan Wyszyński, Róża Czacka, Bronisław Markiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję