Reklama

Aspekty

Adwent dla życia 2021

Pół godziny – tylko tyle potrzeba, żeby włączyć się w inicjatywę Adwent dla Życia 2021, organizowaną przez Rycerstwo Niepokalanej z parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 47/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Adwent dla życia

Maciej Krawcewicz

Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny – mówi Elżbieta Banaszkiewicz

Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny – mówi Elżbieta Banaszkiewicz

Adwent dla Życia jest kontynuacją krucjaty modlitewnej przeprowadzonej w Wielkim Poście. – Jako Rycerstwo Niepokalanej w Zielonej Górze zorganizowaliśmy krucjatę 40 Dni dla Życia. Akcja została zainspirowana i zorganizowana zgodnie z potrzebą czasu, w którym żyjemy, sytuacji w naszej ojczyźnie oraz trwającymi wówczas demonstracjami, żądaniami aborcyjnymi, aktami nienawiści i promowaniem ideologii śmierci – wyjaśnia Elżbieta Banaszkiewicz. – Pomysł zrodził się w sercu jednej z sióstr franciszkanek. Sprawa nienarodzonych dzieci jest bardzo bliska wspólnocie konkatedralnej. Intencją akcji objęto dzieci nienarodzone, matki, które borykają się z często bardzo trudnymi, wręcz dramatycznymi decyzjami, całe rodziny, w których zagrożone jest życie dziecka poczętego, a także lekarzy i personel medyczny, którzy biorą udział w zabiegach aborcyjnych. Modlitwą zostały również objęte kobiety biorące udział w marszach, domagające się wprowadzenia aborcji na życzenie, a zwłaszcza młodzi ludzie biorący w tych protestach udział. Powierzaliśmy także Miłosiernemu Bogu polityków i rządzących, którzy mają wpływ na prawne rozstrzyganie o życiu – mówi pani Elżbieta.

Znak od Matki Bożej

Zainteresowanie wielkopostną akcją przerosło oczekiwania organizatorów. Do „obstawienia” było 936 godzin, a ostatecznie zadeklarowano 4350 godzin modlitwy i włączyły się w nią osoby z 74 miejscowości, również spoza Polski. – Wtedy zapisy odbywały się telefonicznie. Kiedy przez pierwszy tydzień nikt się nie zgłosił, zaczęłam się obawiać, że będziemy musieli te wszystkie godziny omodlić sami, w ramach naszej wspólnoty. Ale wtedy zaczęły masowo napływać deklaracje. Ludzie mówili, jak bardzo ta modlitwa jest potrzebna, dziękowali za pomysł, zachęcali do kolejnych działań. To był dla nas wielki znak, że Matka Boża chce tej modlitwy – mówi pani Elżbieta. – Właśnie to zmobilizowało nas do zorganizowania podobnej akcji, tym razem w Adwencie.

Reklama

Adwent dla Życia 2021 rozpocznie się 28 listopada o godz. 11 Mszą św. w zielonogórskiej konkatedrze, a zakończy 24 grudnia o godz. 12 indywidualną modlitwą Anioł Pański. Żeby włączyć się w akcję, wystarczy zadeklarować minimum pół godziny modlitwy (lub jej wielokrotność), a później modlić się przez cały zadeklarowany czas. Forma modlitwy jest dowolna. Można ofiarować Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Pisma Świętego, adorację Najświętszego Sakramentu, udział we Mszy św. itd. Zapisywać można się na kilka sposobów – mailowo: adwentdlazycia.mi.zg@gmail.com, przez formularz na stronie konkatedrazielonagora.pl lub Facebook.com/jadwiga.zielonagora, a także telefonicznie pod nr. 784 181 144.

Starsi razem z młodymi

– Bardzo cieszy mnie, że tym razem w akcję włącza się również młodzież. To właśnie dzięki temu zapisy mogą odbywać się przez internet, bo oni o to zadbali. Poprzednio sami we własnym zakresie informowaliśmy parafie, zanosiliśmy plakaty, a teraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zadeklarowało nam swoją pomoc – podkreśla pani Elżbieta. – Ważne jest, żeby mówić młodym ludziom o ochronie życia, bo te sprawy właśnie ich przede wszystkim dotyczą albo zaraz będą dotyczyły. Te pół godziny modlitwy zostało ustalone m.in. ze względu na młodych, którzy teraz są bardzo zaganiani i nie zawsze są w stanie poświęcić całą godzinę. A do udziału zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dobro rodziny. Chcemy te wszystkie trudne sprawy, z którymi borykają się dziś całe rodziny, ale też pojedynczy ludzie, otoczyć modlitwą w duchu miłości.

2021-11-16 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rusza Adwent dla Życia 2022

2022-11-27 10:00

[ TEMATY ]

pro‑life

Adwent dla życia

materiały organizatora

Ty też możesz włączyć się do adwentowej krucjaty modlitewnej w intencji życia!

Już kolejny raz mieszkańcy naszej diecezji (i nie tylko, bo akcja już dawno przekroczyła granice Polski) będą mieli okazję dołączyć do wielkiej adwentowej krucjaty modlitewnej w intencji obrony życia. – Intencją modlitwy będzie nawrócenie zwolenników aborcji, ratowanie nienarodzonych dzieci, zagrożonych zabiciem, ich matek i ojców oraz całych rodzin – wyjaśnia Elżbieta Banaszkiewicz ze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej przy parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze. - Krucjata polega na wybraniu pół godziny w czasie Adwentu dla modlitwy indywidualnej w intencji obrony i trwającego już życia. W tej intencji można ofiarować różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu lub inną dowolną modlitwę. Do naszej Krucjaty mogą włączyć się także osoby, które podjęły Duchową Adopcję dziecka poczętego. Ważne jest, aby modlić się przez zadeklarowany czas.

CZYTAJ DALEJ

"Polityczna fujara". Ostre słowa na konferencji Zbigniewa Ziobry

2022-11-28 17:36

[ TEMATY ]

Zbigniew Ziobro

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Należy przeanalizować związki polskich polityków z Putinem, Gazpromem oraz promowaniem polityki energetycznej, która służyła interesom Moskwy i Berlina; warto się dowiedzieć jakimi kryteriami kierował się Donald Tusk nabijając kabzę Putinowi - powiedział szef MS Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro był pytany w poniedziałek o zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą powołania komisji ds. zbadania polityki energetycznej polskiego rządu w latach 2007-2022. Został też zapytany o propozycję SP, która chce powołania komisji śledczej ws. polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem okresu od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r., czyli czasów rządów PO.

CZYTAJ DALEJ

Czas dla kobiet [Zaproszenie]

2022-11-28 19:58

Magdalena Pijewska/Archiwum Niedzieli

Czas kobiet dla kobiet nadchodzi. To już 10 grudnia u sióstr elżbietanek adwentowy dzień skupienia, na który są zaproszone wszystkie panie (te młodsze i starsze).

Ideę dnia skupienia zdradza na łamach „Niedzieli Wrocławskiej” s. Maria Czepiel CSSE. - Taki czas dla kobiet jest potrzebny samym paniom, ale także Kościołowi. Czas między nami kobietami, ale i z Jezusem, po to, abyśmy odkryły, jak jesteśmy piękne wewnętrznie i z pragnieniem, aby to nasze bogactwo stało się udziałem całego Kościoła - mówi s. Maria i dodaje: - Pan Bóg pragnie odnowy Kościoła, tak jak to uczynił od początku Jego istnienia, czyniąc kobiety zwiastunkami Jego Zmartwychwstania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję