Reklama

Niedziela Przemyska

Na Twe słowo podniosę się – Twoim świadkiem być chcę!

„Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” – to hasło tegorocznego Diecezjalnego ŚDM. Młodzi, chcąc konsekwentnie realizować to wezwanie, zgromadzili się w Przemyślu, by w duchu radości i modlitwy przeżywać swoje święto.

Niedziela przemyska 50/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Radio Fara

Świadectwo Michała PAX Bukowskiego

Świadectwo Michała PAX Bukowskiego

Ostatnie tygodnie listopada dla wspólnoty #Replay.Panama kierunek Lizbona były intensywnym i twórczym czasem przygotowań do 36. Diecezjalnego Światowego Dnia Młodzieży. Papież Franciszek przeniósł Światowy Dzień Młodzieży obchodzony w Kościołach lokalnych z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Chrystusa Króla. W archidiecezji przemyskiej młodzi obchodzili swoje święto w sobotę poprzedzającą I Niedzielę Adwentu.

Choć próby i bezpośrednie przygotowania w Przemyślu trwały od rana 27 listopada, wydarzenie oficjalnie rozpoczęto w Domu Katolickim „Roma” o 15.30. Nie zabrakło wspólnego śpiewu i tańców integracyjnych. Dzięki temu uczestnicy już na początku mogli nawzajem się poznać, by owocniej przeżyć ten dzień. Kolejnym punktem programu było spotkanie z Michałem PAX Bukowskim – raperem i współprowadzącym „Studio Raban”. Opowiedział on o swoim życiu i wszelkich jego odcieniach, swojej drodze do Pana Boga i życiu z Nim. Zachęcił młodych do zawierzenia swojego życia Chrystusowi, który ma dla nich wspaniałe plany. Następnie uczestnicy, napełnieni radością i wdzięcznością, udali się do archikatedry przemyskiej, gdzie o 18.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal. Po Mszy św. młodzi uczestniczyli w czuwaniu, w czasie którego rozważali słowo Boże w obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Śpiew podczas Eucharystii i Adoracji animowała Schola Światowego Dnia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. To wydarzenie było dla młodych ludzi umocnieniem w ich codziennych obowiązkach i namacalnym znakiem posłania do bycia świadkiem Jezusa. Był to czas zawiązania nowych relacji, ogromnej radości, doświadczenia wspólnoty i modlitwy oraz odkrycia Pana Boga w Jego Słowie i w drugim człowieku.

Do bycia uczniem Jezusa wezwani są nie tylko uczestnicy Diecezjalnego Światowego Dnia Młodzieży. Chrystus wzywa każdego z nas – do świadczenia o Jego obecności w naszym życiu, do niesienia miłości i radości wśród rówieśników czy współpracowników, do głoszenia Jego słowa. Jesteśmy do tego powołani już na chrzcie świętym, gdy Pan mówi do nas „Będziesz mi świadkiem!”. To misja, której wypełnianie odmienia życie. Bogu niech będą dzięki za to umacniające spotkanie w Przemyślu, będące przystankiem na drodze do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży w 2023 r.

#Replay.Panama kierunek Lizbona to wspólnota zrzeszająca młodych ludzi zainteresowanych tematyką Światowych Dni Młodzieży, formacją w duchu ŚDM oraz samym wyjazdem na światowe święto młodych. Grupa aktywnie funkcjonuje w archidiecezji przemyskiej organizując tematyczne czuwania i wydarzenia. Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży to przygotowanie do kolejnego spotkania młodych z całego świata w 2023 r. w Lizbonie.

2021-12-07 11:16

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stawać się ludźmi błogosławieństw

Niedziela zamojsko-lubaczowska 20/2015, str. 5

[ TEMATY ]

peregrynacja

Światowe Dni Młodzieży

Ks. Sławomir Skowroński

Na trasie perygrynacji symboli ŚDM w naszej diecezji była m.in. parafia Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu

Na trasie perygrynacji symboli ŚDM w naszej diecezji była m.in. parafia Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu

Od 2 do 16 maja Krzyż i Ikona Matki Bożej – symbole Światowych Dni Młodzieży przemierzały naszą zamojsko-lubaczowską ziemię. Na drodze tej pielgrzymki znalazła się również parafia Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, do której znaki przybyły w niedzielę 3 maja o godz. 12. Krzyż i Ikona Matki Bożej zostały powitane przez przedstawicieli młodzieży naszej parafii oraz proboszcza ks. Tadeusza Czuka.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

DR Konga: wizyta papieska ma uleczyć „ciągle krwawiące rany” – nuncjusz

2023-01-29 10:06

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Na kilka dni przed przybyciem Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga 31 stycznia nuncjusz apostolski w tym kraju abp Ettore Balestrero podkreślił, że „ta wizyta papieska ma na celu zabliźnienie ciągle krwawiących ran”.

W wywiadzie dla agencji Reutera dyplomata zwrócił uwagę, że „Kongo, które będzie [teraz] witać papieża, nie jest tym samym krajem, który spotkal św. Jan Paweł II podczas swojej wizyty 38 lat temu”. Zaznaczył, iż „ciągle toczą się tu wojny i trwają różne konflkty a (Franciszek) przyleci do Kinszasy, aby pocieszyć tych ludzi i uleczyć ich ciągle krwawiące rany”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję