Reklama

Niedziela Przemyska

Na Twe słowo podniosę się – Twoim świadkiem być chcę!

„Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” – to hasło tegorocznego Diecezjalnego ŚDM. Młodzi, chcąc konsekwentnie realizować to wezwanie, zgromadzili się w Przemyślu, by w duchu radości i modlitwy przeżywać swoje święto.

Niedziela przemyska 50/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Radio Fara

Świadectwo Michała PAX Bukowskiego

Świadectwo Michała PAX Bukowskiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ostatnie tygodnie listopada dla wspólnoty #Replay.Panama kierunek Lizbona były intensywnym i twórczym czasem przygotowań do 36. Diecezjalnego Światowego Dnia Młodzieży. Papież Franciszek przeniósł Światowy Dzień Młodzieży obchodzony w Kościołach lokalnych z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Chrystusa Króla. W archidiecezji przemyskiej młodzi obchodzili swoje święto w sobotę poprzedzającą I Niedzielę Adwentu.

Choć próby i bezpośrednie przygotowania w Przemyślu trwały od rana 27 listopada, wydarzenie oficjalnie rozpoczęto w Domu Katolickim „Roma” o 15.30. Nie zabrakło wspólnego śpiewu i tańców integracyjnych. Dzięki temu uczestnicy już na początku mogli nawzajem się poznać, by owocniej przeżyć ten dzień. Kolejnym punktem programu było spotkanie z Michałem PAX Bukowskim – raperem i współprowadzącym „Studio Raban”. Opowiedział on o swoim życiu i wszelkich jego odcieniach, swojej drodze do Pana Boga i życiu z Nim. Zachęcił młodych do zawierzenia swojego życia Chrystusowi, który ma dla nich wspaniałe plany. Następnie uczestnicy, napełnieni radością i wdzięcznością, udali się do archikatedry przemyskiej, gdzie o 18.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal. Po Mszy św. młodzi uczestniczyli w czuwaniu, w czasie którego rozważali słowo Boże w obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Śpiew podczas Eucharystii i Adoracji animowała Schola Światowego Dnia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. To wydarzenie było dla młodych ludzi umocnieniem w ich codziennych obowiązkach i namacalnym znakiem posłania do bycia świadkiem Jezusa. Był to czas zawiązania nowych relacji, ogromnej radości, doświadczenia wspólnoty i modlitwy oraz odkrycia Pana Boga w Jego Słowie i w drugim człowieku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Do bycia uczniem Jezusa wezwani są nie tylko uczestnicy Diecezjalnego Światowego Dnia Młodzieży. Chrystus wzywa każdego z nas – do świadczenia o Jego obecności w naszym życiu, do niesienia miłości i radości wśród rówieśników czy współpracowników, do głoszenia Jego słowa. Jesteśmy do tego powołani już na chrzcie świętym, gdy Pan mówi do nas „Będziesz mi świadkiem!”. To misja, której wypełnianie odmienia życie. Bogu niech będą dzięki za to umacniające spotkanie w Przemyślu, będące przystankiem na drodze do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży w 2023 r.

#Replay.Panama kierunek Lizbona to wspólnota zrzeszająca młodych ludzi zainteresowanych tematyką Światowych Dni Młodzieży, formacją w duchu ŚDM oraz samym wyjazdem na światowe święto młodych. Grupa aktywnie funkcjonuje w archidiecezji przemyskiej organizując tematyczne czuwania i wydarzenia. Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży to przygotowanie do kolejnego spotkania młodych z całego świata w 2023 r. w Lizbonie.

2021-12-07 11:16

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chrystus Królem

Niedziela rzeszowska 49/2022, str. I

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Piotr Szorc

Na uroczystości przyjechało ponad 1200 młodych ludzi

Na uroczystości przyjechało ponad 1200 młodych ludzi

Wiele można powiedzieć o tzw. dzisiejszej młodzieży, ale są wśród niej i tacy, którzy nie boją się krzyczeć „Jezus Chrystus jest naszym Królem!”.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny, już od lat łączy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od zeszłego roku jest również dniem, w którym młodzi na całym świecie mają swoje święto – Światowy Dzień Młodzieży. Każdy w swojej diecezji, ale w duchowej łączności ze wszystkimi zakątkami świata.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Kanclerz Niemiec u papieża Franciszka: rozmowa o globalnych wyzwaniach

2024-03-02 15:18

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Papież Franciszek po raz pierwszy przyjął na prywatnej audiencji kanclerza Niemiec Olafa Scholza. Następnie odbyło się spotkanie z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem. Polityk Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) wyraził wielką wdzięczność za "szczegółowy dialog z papieżem".

W oświadczeniu dla dziennikarzy po wizycie w Watykanie w sobotę po południu Scholz powiedział, że "ze względu na czasy, w których żyjemy, naturalnie zgodzili się również co do głównych wyzwań i problemów oraz omówili kwestie, które dotyczą nas wszystkich".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję