Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Świąteczna pomoc

Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju zorganizował kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez swoich podopiecznych.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 1/2022, str. I

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

kiermasz

Joanna Ferens

Przed biłgorajskim kościołem

Przed biłgorajskim kościołem

Ozdoby wykonane przez uczniów można było kupić przy kościele św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Na co zostaną przeznaczone zebrane środki – wyjaśniała Aldona Kozak, dyrektor placówki. – Stroiki i kartki przygotowane zostały przez naszych uczniów i nauczycieli. Wszystkie wykonane zostały ręcznie, przy olbrzymim wkładzie serca naszych wychowanków. Z pozyskanych środków chcemy wesprzeć uczniów potrzebujących. Dofinansowane zostaną m.in. wycieczki, wyjazdy oraz różnego rodzaju terapie. Nasi podopieczni chętnie się angażują w tę akcję, ale wiele zależy także od indywidualnych możliwości każdego z nich. Są osoby sprawne manualnie, które wykonują bardziej skomplikowane elementy czy dekoracje. Z kolei ci, którzy tych możliwości mają mniej, wykonują to, na co pozwala im ich choroba czy stopień niepełnosprawności. Jesteśmy dumni z każdego ich osiągnięcia, z pokonania kolejnej bariery czy nauczenia się nowej, nawet najmniejszej umiejętności. Cieszymy się, że nasze ozdoby pojawią się w domach mieszkańców Biłgoraja i będą prawdziwym, namacalnym świadectwem ich dobroci – powiedziała Aldona Kozak.

– Co roku kupuję coś na tym kiermaszu, bo wiem, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi, szczególnie takiemu, który jest chory i potrzebuje naszego wsparcia. Przypominam o tym wydarzeniu sąsiadom. Wszyscy chcemy się dołożyć, wesprzeć dzieci i młodzież niepełnosprawną, gdyż dzięki naszej, nawet najmniejszej pomocy mają oni szansę na regularną rehabilitację i różne formy terapii – mówiła jedna z kupujących.

– Misją naszej szkoły jest przygotowanie uczniów i wychowanków do samodzielności i aktywności, uwzględniając ich indywidualne możliwości i potrzeby. Pragniemy zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, godności, pewności siebie i sukcesu. W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów terapii m.in. terapia behawioralna, psychologiczna, ruchowa, dogoterapia, komunikacja alternatywna i wspomagająca. Dziękujemy ks. proboszczowi Witoldowi Batyckiemu za możliwość organizacji kiermaszu – dodała dyrektor placówki.

Na kiermaszu można było zaopatrzyć się we własnoręcznie wykonane ozdoby, tj.: małe choinki, stroiki, dekoracje i kartki świąteczne. Warto dodać, iż wykonanie takiego stroika trwa nawet miesiąc.

2021-12-28 11:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zostało kilka dni, a kwota do uzbierania ogromna. Pomóżmy Weronice

[ TEMATY ]

kiermasz

akcja charytatywna

dr Paley

Archiwum rodzinne

Weronika prosi o pomoc

Weronika prosi o pomoc

Skomplikowana operacja na Florydzie jest dla Weroniki Drobisz z Żywca jedyną szansą na powrót do sprawności. Już w najbliższą niedzielę 8 maja w parafii w Pietrzykowicach odbędzie się kiermasz charytatywny ze słodkościami, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie dziewczynki. A czasu na zebranie ok. 200 tys. zł zostało niewiele – pełna kwota za leczenie musi zostać wpłacona do 15 maja.

Nasza córka urodziła się z wrodzonym niedorozwojem ręki. Nie ma w niej stawu łokciowego. Jest ona krótsza, a w dłoni ma tylko trzy palce ze zrostem kostnym, których nie może wyprostować, zamykają się do środka dłoni. Weronika przez wadę postawy, ma początki skoliozy, rotacyjnie obracają się kolana, a także biodro się deformuje, co powoduje, że noga już jest krótsza około 1,5 cm – mówi „Niedzieli” mama Ewa Drobisz.

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Polska jest piękna! Czyli... 4 pory roku w naszych rodzimych lasach

2022-12-05 15:22

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku we współpracy z "Niedzielą" zaprasza do wycieczki w przepiękne rejony Polski! Odwiedźcie razem z nami polskie lasy, zobaczcie, jak prezentują się nie tylko późną jesienią czy wczesną zimą, ale i w lato i na wiosnę!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję