Reklama

Aspekty

Zielona Góra

Rekolekcje dla pielgrzymów

W konkatedrze zielonogórskiej odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu rekolekcji dla członków Pieszej Pielgrzymki z Zielonej Góry na Jasną Górę pod hasłem „Akathistos. Postój”.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 1/2022, str. III

[ TEMATY ]

rekolekcje

pielgrzymi

Ks. Paweł Terzyk

Akatyst w konkatedrze zielonogórskiej

Akatyst w konkatedrze zielonogórskiej

W piątki: 26 listopada oraz 3, 10 grudnia w zielonogórskich parafiach: św. Józefa Oblubieńca, Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie, św. Franciszka uczestnicy zielonogórskiej pielgrzymki gromadzili się na wspólną modlitwę i katechezy. – Chcemy zatrzymać się nad tekstem Akatystu ku czci Bogurodzicy – wyjaśnia Daria Nowak. – Zaplanowane są trzy konferencje, w czasie których będziemy pochylać się nad tekstem Akatystu, opiewającego piękno Matki Bożej. W czasie ostatniego spotkania będziemy chcieli wspólnie modlić się tym utworem.

W czasie pierwszego spotkania rekolekcyjnego szczególną modlitwą otaczali pielgrzymi księży przewodników, dziękując w ten sposób za ich obecność, czas i gotowość bycia z drugim człowiekiem.

Spotkanie w konkatedrze 17 grudnia było ostatnim w całym cyklu. Modlitwie śpiewem przewodniczył ks. Przemysław Janicki. Po Akatyście wszyscy zaś spotkali się w Domu Parafialnym na skromnej agapie.

2021-12-28 11:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Góreckie Rekolekcje Maryjne

Niedziela na lato 27/2022, str. XII

[ TEMATY ]

rekolekcje

Przemysław Jahr/Wikimedia Commons

Bazylika NMP Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej

Bazylika NMP Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej

Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają na 7-dniowe rekolekcje do sanktuarium w Górce Klasztornej.

To najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, gdzie Matka Boża objawiła się w 1079 r. i uświęciła swoim zjawieniem wodę w studzience, która nabrała mocy uzdrawiających. Podstawą rekolekcji są: skupienie, modlitwa (codzienna Msza św., medytacje słowa Bożego, adoracje Najświętszego Sakramentu, konferencje o Matce Bożej i szkoła modlitwy z Maryją) oraz korzystanie z cudownej wody wsparte pełnowartościową dietą warzywno-owocową (1,5 tys. kal), sporządzoną z najwyższej jakości nieprzetworzonych regionalnych produktów.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na choince i odsłonięto szopkę

2022-12-03 18:15

[ TEMATY ]

Watykan

choinka

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Na placu Świętego Piotra zapalono w sobotę światła na świątecznej choince z włoskiego regionu Abruzja i odsłonięto szopkę wyrzeźbioną w drewnie przez artystów z Friuli-Wenecji Julijskiej. Plany uroczystej inauguracji na placu pokrzyżowała niepogoda. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Watykanu i włoskich władz lokalnych odbyła się w Auli Pawła VI.

Setki lampek włączono na stojącym koło obelisku, udekorowanym bombkami świerku białym, przywiezionym do Watykanu z małej górskiej miejscowości Rosello w Abruzji. Ozdoby choinkowe wykonały dzieci i nastolatki z tamtejszego ośrodka rehabilitacji psychiatrycznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję