Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Caritas znaczy Miłość

Po raz kolejny odbyła się wigilia dla potrzebujących w Sosnowcu-Zagórzu.

Niedziela sosnowiecka 2/2022, str. VII

[ TEMATY ]

wigilia

Sosnowiec

pomoc potrzebującym

Ks. Tomasz Zmarzły/Niedziela

W wigilii wziął udział m.in. bp Grzegorz Kaszak

W wigilii wziął udział m.in. bp Grzegorz Kaszak

W innej formie niż zwykle wydawano posiłki i paczki dla najbardziej potrzebujących osób, które znajdują się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. To świąteczne spotkanie od lat organizują wspólnie Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

Z przybyłymi na wigilię mieszkańcami Sosnowca spotkali się m.in.: pełnomocnik prezydenta Sosnowca Anna Jedynak, poseł Mateusz Bochenek oraz Pasterz Kościoła sosnowieckiego bp Grzegorz Kaszak. – Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Niestety, nie wszystkim jest on dany. Od wielu lat Caritas Diecezji Sosnowieckiej wraz z Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia organizuje wigilię dla osób ubogich, starszych, samotnych czy rodzin wielodzietnych. W tym roku jest inaczej, bo obowiązują obostrzenia związane z pandemią, ale na pewno to spotkanie ubogaci wszystkich. Każdy z uczestników dzięki sponsorom i darczyńcom odbierze paczki z żywnością, które na pewno sprawią, że święta będą nieco bardziej radosne i obfitujące w to, czego na co dzień brakuje. Życzę wszystkim wesołych świąt! – życzyła pełnomocnik prezydenta Sosnowca, Anna Jedynak.

Głos zabrał także dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej, ks. Tomasz Folga. – Każdy z nas może sobie pomyśleć o swoich trudnościach, z którymi się zmaga; niech Boże błogosławieństwo udzielone przez obecnego wśród nas księdza biskupa Grzegorza Kaszaka będzie pomocą do tego, aby było nam lepiej w przyszłym roku. Ta wigilia jest zorganizowana ze względu na pandemię w inny sposób niż dotychczas, ale to nie znaczy, że odejdziecie stąd głodni. Dzięki naszym ofiarodawcom, sponsorom możemy podzielić się z wami tymi produktami i mieć nadzieję, że nasze spotkanie i gesty przypominać będą wszystkim, że święta Bożego Narodzenia to czas miłości, wzajemnego obdarowania i radości płynącej z świadczonego dobra – powiedział ks. Tomasz Folga.

Reklama

– Nie byłoby tej wigilii, gdyby nie zaradność i rezolutność dyrektora naszej Caritas i Urzędu Miasta. Bardzo im za to dziękuję. Składam wam wszystkim serdeczne życzenia. Niech Boża Dziecina wam błogosławi, obyście trudne czasy pokonali i się nie poddawali. Oby wam w nowym roku wszystko dobrze się układało. Szczęść Boże! – mówił do zgromadzonych bp Grzegorz Kaszak.

Nie byłoby tego wigilijnego spotkania gdyby nie ofiarodawcy, a byli nimi: Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec, Selgros Cash&Carry, Grupia Wolf, P.W. Zof-Stal Wojciech Wójcik, Firma Handlowo-Usługowa Banasik Sp.j., Firma Czarnieckie Makarony Sp. z oo., Firma Kupiec Sp. z o.o., Państwo Magdalena i Piotr Duda, Piekarnia „Maciuś”. W rozdawanie żywności zaangażowane było wiele osób. Im też należą się podziękowania i wyrazy wdzięczności.

2022-01-04 18:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieląc się z innymi

Niedziela sandomierska 46/2021, str. III

[ TEMATY ]

pomoc potrzebującym

Justyna Kosowicz

Obdarowani nie kryli radości

Obdarowani nie kryli radości

Enea Połaniec przekazała produkty spożywcze do domów dziecka.

Dyrekcja elektrowni w Połańcu od lat wspiera wszystkie lokalne inicjatywy prospołeczne, w tym realizuje działania z zakresu pomocy osobom starszym i samotnym, jak również dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Nie zapomina także o pobliskich domach dziecka, do których przekazała w ostatnim czasie blisko 1200 konserw mięsnych. Przekazana żywność miała zostać przeznaczona dla pracowników elektrowni na wypadek pogorszenia się sytuacji epidemicznej, jednak jak mówił Andrzej Kwiatkowski, szef sztabu kryzysowego, nic takiego się nie wydarzyło. – Cieszę się, że ta żywność się nie zmarnuje i posłuży innym. To ważne, aby w cieniu pandemii pomagać sobie wzajemnie, dlatego nasza firma kolejny raz przekazała paczki żywnościowe instytucjom, które wspierają najbardziej potrzebujących – powiedział Andrzej Kwiatkowski, szef sztabu kryzysowego Elektrowni Połaniec. W tym roku Elektrownia Połaniec wsparła już takie instytucje jak lokalne domy pomocy społecznej, hospicjum oraz WOT. Na tym nie koniec, wolontariusze Enei przystąpili również do wielkiej zbiórki darów na świąteczne paczki dla domów dziecka w Łoniowie oraz Pacanowie. Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy otwierają się serca na innych ludzi, zwłaszcza tych pokrzywdzonych przez los. Dlatego pracownicy Enei każdego roku angażują się w podobne akcje. Zbierane są słodycze, artykuły szkolne, środki czystości osobistej oraz chemia, które znajdą się w paczkach i trafią do podopiecznych placówek. Zbiórka potrwa do 2 grudnia.

CZYTAJ DALEJ

Październik - nowy (różańcowy) początek!

2022-09-30 09:18

[ TEMATY ]

duchowość

modlitwa

Maryja

rożaniec

Foto: CANVA

Październik to nie tylko początek (często niechcianej i mało lubianej) jesieni. To przede wszystkim miesiąc, który może stać się dla nas prawdziwie nowym początkiem. Matka Boża tak często prosi nas: „Odmawiajcie Różaniec”… Październik to doskonały czas na to, aby tę prośbę potraktować naprawdę na serio.

W tym roku na ten szczególny miesiąc maryjny Instytut Niedziela poprzez swoje wydawnictwo „Bibliotekę Niedziela” przygotował coś wyjątkowego. Rozważania „Różańcem przez Słowo” napisane przez ks. Michała Lubowickiego stają się swoistą wędrówką z różańcem w ręku przez październikowe Czytania, które daje nam liturgia Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Szwedzki biolog Svante Paabo laureatem Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny 2022

2022-10-03 12:12

[ TEMATY ]

nagroda Nobla

PAP/EPA/Henrik Montgomery

Svante Paabo, szwedzki biolog specjalizujący się w genetyce ewolucyjnej, został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny 2022 za "odkrycia dotyczące genomów wymarłych homininów i ewolucji człowieka" - ogłosił w poniedziałek Komitet Noblowski.

Jak wyjaśnił Komitet Noblowski w swoim uzasadnieniu, dzięki swoim pionierskim badaniom szwedzki biolog Svante Paabo dokonał czegoś pozornie niemożliwego - zsekwencjonował genom Neandertalczyka, wymarłego krewnego ludzi współczesnych. Dokonał również sensacyjnego odkrycia nieznanego wcześniej, kopalnego gatunku człowieka z Denisowej Jaskini, denisowianina.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję