Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Doradczyni rodzin nagrodzona

Bogumiła Bohdaniec, prowadząca od 1977 r. poradnię rodzinną w parafii św. Jerzego w Goleniowie, uhonorowana została Krzyżem Zasługi Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 9/2022, str. IV

Maria Palica

Nagrodzona Bogumiła Bohdaniec z abp Andrzejem Dzięgą

Nagrodzona Bogumiła Bohdaniec z  abp Andrzejem Dzięgą

Odznaczenie jest dowodem uznania za jej ponad czterdziestoletnią posługę na rzecz młodych przygotowujących się do życia w rodzinie oraz rodzin przechodzących kryzys.

Uroczystość wręczenia Krzyża Zasługi Archidiecezji miała miejsce po wieczornej Mszy św. w niedzielę 13 lutego. Aktu dekoracji dokonał abp Andrzej Dzięga, który na prośbę ks. prob. kan. Wacława Nowaka przewodniczył Eucharystii w intencji pani Bogumiły. W homilii arcybiskup podkreślił jej wyjątkowe zasługi w dziele przygotowywania młodych ludzi do małżeństwa i życia w rodzinie oraz wspierania tych, którzy już będąc w małżeństwie szukali porady, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Czyniła to zawsze z ogromną życzliwością, cierpliwością i delikatnością, a zarazem profesjonalnie, czym zaskarbiła sobie ich wdzięczność. Dodał, że wieloletnie i oddane posługiwanie we wspólnocie Kościoła, niezależnie od tego na jakim polu, trzeba docenić i podziękować – przede wszystkim modlitwą i prostym „Bóg zapłać”. Takim wyrazem wdzięczności jest ustanowiony kilka lat temu Krzyż Zasługi Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej nadawany osobom: – które z sercem idąc przez długie lata i trwając na posterunku w służbie Kościoła, cierpliwie czynią dobro. Tak jak pani Bogumiła – powiedział arcybiskup.

Pani Bogumile Bohdaniec Krzyż Zasługi Archidiecezji został przyznany: „W dowód uznania za: czytelne świadectwo chrześcijańskiego życia wyrażane przez wyjątkowy wkład w rozwój poradnictwa rodzinnego, szczególnie na terenie parafii św. Jerzego w Goleniowie, wyróżniając się troską i zaangażowaniem w walce o szacunek dla ludzkiego życia”. W laudacji, którą odczytał ks. Przemysław Pokorski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzinnego, przedstawiono jej wieloletnią pracę i zaangażowanie w życie Kościoła, podkreślając, że jest osobą niezwykle skromną i o wielkim sercu, dla której świętość związku małżeńskiego i świętość życia są najważniejszymi wartościami.

Reklama

Pani Bogumiła z trudem skrywała wzruszenie, słuchając słów skierowanych pod jej adresem oraz podczas aktu dekoracji. – Wiedziałam wcześniej, że otrzymam to wyróżnienie i z ogromną radością przyjęłam ten gest wdzięczności. Kiedy ks. proboszcz powiedział, że arcybiskup będzie sprawował Mszę św. w mojej intencji, łzy wzruszenia stanęły w moich oczach, a kiedy metropolita zakładał mi na szyję ten piękny Krzyż, myślałam, że serce mi wyskoczy. To było dla mnie wielkie przeżycie. Bóg zapłać wszystkim, którzy byli ze mną w tej ważnej chwili.

W tym wyjątkowym dla pani Bogumiły dniu wspierali ją swą obecnością córka Agnieszka z mężem oraz syn Paweł. Obecna była także diecezjalna doradczyni życia rodzinnego pani Monika Możejko oraz członkowie wspólnot modlitewnych, do których należy pani Bohdaniec.

2022-02-22 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Premier Morawiecki: ta wojna może mieć tylko jeden wynik – albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa

2022-11-26 13:17

[ TEMATY ]

premier

Mateusz Morawiecki

wojna na Ukrainie

PAP/Viacheslav Ratynskyi

W wojnie wywołanej przez Rosję może być tylko jeden wynik: albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa – oświadczył premier Mateusz Morawiecki, który w sobotę spotkał się w Kijowie z premierami Ukrainy i Litwy w ramach Trójkąta Lubelskiego.

W Kijowie odbyło się w sobotę spotkanie Trójkąta Lubelskiego z udziałem szefów rządów Polski, a także Ukrainy Denysa Szmyhala i Litwy Ingridy Simonyte, podczas którego premierzy podpisali deklarację o współpracy.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję