Reklama

Niedziela Legnicka

Polkowice

Dwójka pomaga Ukrainie

Od chwili, gdy wojna rosyjsko-ukraińska stała się faktem, w wielu z nas zrodziła się chęć, a nawet konieczność bycia w jakikolwiek sposób pomocnym.

Niedziela legnicka 12/2022, str. II

[ TEMATY ]

Polkowice

pomoc dla Ukrainy

SKW

O organizowaniu pomocy poinformowano uczniów, rodziców i nauczycieli

O organizowaniu pomocy poinformowano uczniów, rodziców i nauczycieli

Podjęliśmy szybką decyzję o organizacji zbiórki rzeczowej na terenie naszej szkoły. Poinformowaliśmy pracowników szkoły, rodziców i już w poniedziałek pojawiło się całe mnóstwo darów: żywność długoterminowa, środki higieniczne, koce, słodycze i wiele innych. I tak jest każdego dnia!

Pierwotnym pomysłem było przekazanie zgromadzonych rzeczy do Oratorium Centrum Lubin, pojawiła się jednak inicjatywa lokalna – polkowicka zbiórka dla Ukrainy pod auspicjami Fundacji Studio Wschód. Dary gromadzone w naszej szkole, są codziennie przekazywane do centralnego punktu zbiórki znajdującego się w budynku byłego domu dziecka „Skarbek”.

Dziękując wszystkim zaangażowanym za dotychczasowe wsparcie, ogłaszamy przedłużenie akcji, skupiając się na zbiórce: środków opatrunkowych (bandaże, woda utleniona, opatrunki jałowe, plastry, folie termiczne itp.), żywności suchej do zalania wrzątkiem typu „gorący kubek”.

Głównym organizatorem akcji jest Agnieszka Adamowicz, która podjęła się koordynowania projektu, współpracując z panią katechetką Renatą Chmielowską, opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Polkowicach. Pani Renata poprosiła także o pomoc parafię Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana o włączenie się i wsparcie działań szkoły. /skw

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Caritas Polska już pomaga i będzie pomagać uchodźcom z Ukrainy

[ TEMATY ]

Caritas Polska

pomoc dla Ukrainy

Caritas Polska

Caritas Polska wraz z Caritas diecezjalnymi aktywnie włączą się w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy, przybywającym do Polski - podkreślił ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. Podczas briefingu po spotkaniu Rady Stałej KEP zapewnił, że na uchodźców czeka już kilkadziesiąt ośrodków Caritas na terenie Polski, będzie też świadczona im pomoc materialna, medyczna i psychologiczna.

Ks. Iżycki podkreślił, że Caritas Polska jest w stałym kontakcie z rzymsko-katolicką Caritas Ukraina oraz Caritas Spes Kościoła greckokatolickiego w Ukrainie. Już przekazała im ok. 100 tys. zł. na najbardziej bieżące i pilne potrzeby. Jednocześnie Caritas Polska jako członek międzynarodowych struktur pomocowych Kościoła: Caritas Internationalis i Caritas Europa, inspirować będzie szybką pomoc tych struktur dla Ukrainy.

CZYTAJ DALEJ

Święta z koszem róż

Niedziela kielecka 30/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

parafia

TER

Św. Dorota

Św. Dorota

Św. Dorota w przeszłości była bardzo popularną męczennicą, czczoną w całej Europie. Również w Polsce była patronką wielu kościołów i w wielu miała swoje ołtarze. Jest patronką kościoła w Krasocinie

Święta Dorota należy do grona Czternastu Świętych Wspomożycieli, w poczet których Kościół katolicki zaliczył tych, których wstawiennictwo u Boga uznał za wyjątkowo skuteczne. Większość z nich żyła za przełomie III i IV wieku za panowania cesarza Dioklecjana, który z wyjątkowym okrucieństwem tępił wyznawców Chrystusa. Została zgładzona z ręki oprawców w czasie panowania cesarza ze Splitu.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: formacja do kapłaństwa ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą

2023-02-06 20:04

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

flickr.com/episkopatnews

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

Formacja ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą i ciągłej pracy nad sobą - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przewodniczył Mszy św. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu na rozpoczęcie trzydniowej Sesji Formatorów Seminaryjnych, która odbywa się pod patronatem Komisji Duchowieństwa KEP. Główny temat obrad to „Ludzki i duchowy wymiar etapu propedeutycznego”.

W homilii Prymas Polski podkreślił, że podczas sesji prelegenci będą pochylać się nad ludzkim i duchowym wymiarem etapu propedeutycznego. - Jak zapisaliśmy we wskazaniach dotyczących programu formacyjnego na etapie propedeutycznym, „na drodze całego tego etapu konieczne jest ukierunkowanie działań wychowawczych na dwa zasadnicze cele: podjęcie metodycznej i systematycznej formacji ludzkiej na podstawie kompetentnego i wnikliwego rozeznania wychowawczego, a zarazem położenie właściwych fundamentów dla życia duchowego, co oznacza przyjęcie wiary w Jezusa Chrystusa” – zaznaczył abp Wojciech Polak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję