Reklama

Niedziela Łódzka

Czas młodych

Już za kilka dni – 30 i 31 marca w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się Arena Młodych – wydarzenie ewangelizacyjne, na które zaproszeni są uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkół średnich.

Niedziela łódzka 13/2022, str. I

[ TEMATY ]

Arena Młodych

Piotr Drzewiecki

Spotkanie młodych jest świadectwem wiary

Spotkanie młodych jest świadectwem wiary

Okres Wielkiego Postu nieodłącznie związany jest z czasem rekolekcji, które w propozycji Kościoła mogę przybierać rozmaitą formę. Arena Młodych jest inicjatywą podjętą przez abp. Grzegorza Rysia, która w ciągu dwóch dni gromadzi wokół słowa Bożego młodych, chcących przeżyć wspólnie czas oczekiwania świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Co roku, organizatorzy rozeznają słowo Boże, które będzie przewodniczyć wydarzeniu, spotkaniu wokół konkretnego fragmentu Ewangelii. Przyjrzeniu się temu, co Bóg chce powiedzieć do młodych w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu. – W tym roku mamy przekonanie, że takim słowem jest fragment z Ewangelii wg św. Łukasza z 15 rozdziału – przypowieść o synu marnotrawnym. To jest przypowieść, która opowiada o głębokim kryzysie relacji między młodszym synem a ojcem, między starszym synem a ojcem oraz relacji między obydwoma braćmi, którzy są ze sobą skłóceni, rozdarci – mówi arcybiskup.

Grupy i wspólnoty działające w archidiecezji łódzkiej, co roku licznie włączają się w przygotowania poprzez rozmaitą formę – śpiew, taniec, służbę liturgiczną czy wolontariat. To wydarzenie jest nie tylko czasem modlitwy i spotkania z Bogiem, ale też okazją do rozwoju swoich talentów.

Reklama

– Przygotowania do wydarzenia trwają już od października zeszłego roku. Podczas comiesięcznych spotkań w grupie kilkunastu osób świeckich, księży i abp. Grzegorza Rysia tworzyliśmy scenariusz tegorocznego spotkania, a ostatnie tygodnie są czasem przekuwania pomysłów w czyn. W przygotowaniach Areny Młodych uczestniczy wiele grup, wspólnot i organizacji z naszej archidiecezji. – Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie przypowieść z 15 rozdziału Ewangelii wg. św. Łukasza, o miłosiernym ojcu – mówi Natalia, zaangażowana w organizację przedsięwzięcia.

Tradycją stała się obecność podczas wydarzenia gości, którzy dzielą się świadectwem swojego życia. W tym roku będzie to Dobromir „Mak” Makowski – mąż i ojciec czwórki dzieci, nauczyciel wychowania fizycznego oraz magister pedagogiki resocjalizacyjnej. Autor książki Wyrwałem się z piekła, pasjonat muzyki. Założyciel fundacji „Rampa”, która działając w Pabianicach prowadzi rozmaite inicjatywy m.in. streetworking, świetlicę środowiskową, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób, które ukończyły terapię.

Informacje i zgłoszenia pod numerami telefonów: 609 102 553; 42 66 48 756 oraz na FB Łódź Piotrowa (www.facebook.com/mlodziwdomu). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na: www.katecheza.lodz.pl .

2022-03-22 13:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Arena Młodych 2022

[ TEMATY ]

Arena Młodych

ks. Paweł Kłys

Arena Młodych 2020 - eucharystia w drugim dniu.

Arena Młodych 2020 - eucharystia w drugim dniu.

Blisko 4 tys. uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych Łodzi i okolic uczestniczyło w Arenie Młodych - największym wydarzeniu ewangelizacyjnym organizowanym przez Archidiecezję Łódzką. Pomysłodawcą Areny, która odbyła się już po raz 5. Jest metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy braci z ojcem, która nawiązywała do przeczytanej chwilę później Ewangelii – przypowieści o Synu Marnotrawnym.

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Różaniec na wagę życia

2022-12-09 14:01

[ TEMATY ]

życie

różaniec

aborcja

Fundacja Życie i Rodzina

Fundacja Życie i Rodzina

Zachęcamy do udziału w publicznym Różańcu w intencji zatrzymania aborcji oraz w intencji rodzin, by miały odwagę kształtować świat według przykazań Bożych oraz by uczyły dzieci, że aborcja jest czystym złem i nie wolno jej akceptować.

Różaniec organizuje Fundacja Życie i Rodzina w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 15 na pl. Biegańskiego w Częstochowie. Akcji modlitewnej błogosławi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję