Reklama

Niedziela Świdnicka

Nowy blask katedry

Można już podziwiać efekty trzyletnich prac renowacyjnych nawy głównej w świdnickiej katedrze.

Zdemontowane rusztowania odsłoniły starannie odrestaurowane obrazy, rzeźby i malowidła na ścianach i sklepieniu. I chociaż do pełni piękna brakuje jeszcze ekspozycji ołtarza głównego, przy którym nadal trwają prace konserwacyjne, wsparte w minionym tygodniu kolejnymi dotacjami w kwocie 1,1 mln zł, to jednak całość robi wspaniałe wrażenie.

Remont nawy głównej ostatecznie zostanie zakończony w czerwcu tego roku. Do tego czasu wszystkie obiekty poddane konserwacji zostaną zdigitalizowane, co stanowić będzie dopełnienie prac konserwatorskich i umożliwi przyszłą prezentację obiektów w ramach multimedialnego projektu tzw. przewodnika elektronicznego oraz wirtualnego Muzeum Katedry Świdnickiej. Całkowita wartość prac wyniesie około 20 mln złotych.

2022-03-22 13:23

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Do Wałbrzycha trafiają wojska terytorialne

Niedziela świdnicka 50/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Świdnica

WOT

FB Zyska.Ireneusz

Ks. Sebastian Makuch udziela błogosławieństwa żołnierzom

Ks. Sebastian Makuch udziela błogosławieństwa żołnierzom

Ich pierwsi przedstawiciele ze 163. batalionu lekkiej piechoty 16. Dolnośląskiej Brygady WOT złożyli na Placu Magistrackim przysięgę.

Wcześniej modlili się w kościele parafialnym Aniołów Stróżów, gdzie Mszy św. przewodniczył ks. Wiesław Rusin w asyście kapelanów wojskowych. Wśród nich był również ks. Sebastian Makuch, który wygłosił do zebranych żołnierzy i wiernych okolicznościowe kazanie.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Rokitnie

2023-02-04 15:05

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Rokitno

Karolina Krasowska

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 4 stycznia odbyły się diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego.

Spotkanie w Rokitnie przebiegało pod hasłem: "Konsekrowani świadkami wiary w Kościele i świecie". Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych w rokitniańskiej bazylice przewodniczył i homilię wygłosił pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję