Reklama

Zaproszenia

Zawierciański „Mam Talent” II

80 uczniów, 30 występów, druga edycja wydarzenia - to liczby dotyczące tegorocznego konkursu „Mam Talent od Jezusa”, którego koncert finałowy odbędzie się w sobotę, 23 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum”. Konkurs organizowany przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Zawiercia skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W pierwszej edycji konkursu „Mam Talent od Jezusa”, która odbyła się w ubiegłym roku, wzięli udział uczniowie ze szkół m.in. z Poręby, Lgoty Górnej, czy Myszkowa. W tym roku do konkursu zgłosili się głównie mieszkańcy Zawiercia. Uczestnicy koncertu finałowego, który odbędzie się 23 maja, zostali wyłonieni podczas szkolnych eliminacji.

- Jeśli ktoś uważa, że ma talent i również uznaje, że pochodzi on od Boga, to serdecznie zapraszamy do udziału. Przeprowadzaliśmy szkolne eliminacje i na ich podstawie wyłanialiśmy uczestników z każdej placówki, do trzech występów z jednej szkoły. Wśród prezentowanych talentów jest przede wszystkim śpiew, mamy też grę na instrumentach, występy teatralne, taniec, montaż słowno-muzyczny - wymienia Ewa Lipska, współorganizatorka konkursu.

Na zwycięzców konkursu czekają bony do realizacji w zawierciańskich sklepach oraz możliwość wystąpienia podczas koncertu plenerowego „Urodziny rodziny”, który odbędzie się w niedzielę, 14 czerwca, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu.

Wstęp na majowy koncert konkursu „Mam Talent od Jezusa”, który rozpocznie się o godzinie 9:30 w sali kinowej zawierciańskiego MOK-u, jest bezpłatny.

2015-05-21 08:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

List do Ojca

Kochany Tato!

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji gliwickiej

2023-05-29 09:05

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

zmiany kapłańskie 2023

Karol Porwich/Niedziela

W piątek 26 maja br. Biskup Gliwicki Sławomir Oder wręczył dekrety personalne duszpasterzom Diecezji Gliwickiej. Wśród duszpasterzy zaproszonych do Kurii Diecezjalnej znaleźli się nowi proboszczowie i administratorzy, kapłani przechodzący na emeryturę a także księża wikariusze, którzy zmieniają swoje miejsce posługi duszpasterskiej oraz kapłani skierowani do innych posług duszpasterskich.

Przejścia na emeryturę:

CZYTAJ DALEJ

Katolicy, którzy odłączą się od Kościoła pójdą do piekła?

2023-05-29 21:17

[ TEMATY ]

duchowość

piekło

Adobe Stock

Niektórzy tak, a niektórzy nie. Nie wiemy, ilu z nich będzie zbawionych, a ilu nie, wiemy natomiast, iż odejście od Kościoła jest zawsze pomyłką.

Na początek wyjaśnijmy sobie, co sprawia, że jesteśmy członkami Kościoła. Papież Pius XII opisał to dokładnie w encyklice Mystici Corporis Christi (1943), pisząc, iż członkami Kościoła są ci, „którzy sakrament odrodzenia na chrzcie św. przyjęli i wyznają prawdziwą wiarę, a nie pozbawili się sami w niegodny sposób łączności z Kościołem, ani też władza prawowita nie wyłączyła ich z grona wiernych za bardzo ciężkie przewinienia”. Zatem mamy trzy czynniki identyfikujące prawdziwego katolika: po pierwsze ważny sakrament chrztu św., po drugie wyznanie wiary katolickiej oraz po trzecie jedność ze świętym Kościołem. Poprzez zaistnienie tych trzech znaków „potrójnie podlegamy” władzy Kościoła: pod względem sakramentu (chrzest), pod względem nauczania (wyznanie wiary) oraz pod względem władzy pasterskiej (posłuszeństwo wobec autorytetu Kościoła). W momencie, w którym zostajesz ochrzczony, na twojej duszy zostaje odciśnięty niezatarty ślad duchowy. Już nigdy nie będziesz potrzebował powtórnego chrztu, ponieważ nie da się anulować tego sakramentu. Nawet najgorszy grzech, łącznie z herezją i apostazją, nie jest w stanie zlikwidować ważnego chrztu. Osoba ochrzczona zawsze będzie ochrzczona (podobnie jak osoba bierzmowana zawsze będzie bierzmowana, jak i osoba, która przyjęła sakrament święceń, zawsze będzie wyświęcona – bierzmowanie i sakrament święceń także pozostawiają niezatarte ślady w duszy). Jezus nauczał, że chrzest jest koniecznie potrzebny dla osiągnięcia Królestwa Bożego (J 3,5). W przypadku udzielania tego sakramentu dorosłej osobie chrzest musi zostać poprzedzony wyznaniem wiary. Oczywiście, ci, którzy przyjmują chrzest jako małe dzieci, są z tego zwolnieni, ponieważ są jeszcze niezdolni do świadomego wyznania wiary. W każdym razie mogą być ochrzczeni, a ich rodzice chrzestni dokonują aktu wyznania wiary w ich imieniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję