Reklama

Książki

Rozważania wzywające do miłosierdzia

Droga Krzyżowa to niezwykły modlitewnik. Na jego treść składają się rozważania, które w Wielki Piątek 1923 r. Jezus podyktował s. Józefie Menendez ze Zgromadzenia Sacré Coeur, apostołce Dobroci i Bożego Miłosierdzia.

Modlitewnik został opracowany przez Zenona Paskudzkiego, który dodał do zasadniczej treści m.in. Psalm 51, Litanię do Męki Pańskiej czy Litanię do Przenajdroższej Krwi Chrystusa. W publikacji jest również umieszczony wiersz ks. Karola Bołoz Antoniewicza (1807-1852) pt. U stóp Krzyża. Korzystający z modlitewnika znajdą w nim również modlitwę do św. Michała Archanioła oraz modlitwę za kapłanów.

To, co jest niezwykłe w rozważaniach poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, to treść bardzo mocno nawiązująca do Bożego Miłosierdzia. Modlitwy są w swojej treści podobne do słów podyktowanych przez Pana Jezusa św. Faustynie. Modlitewnik może być cenną pomocą dla wszystkich czcicieli Męki Pańskiej i Bożego Miłosierdzia.

Przez osobę s. Józefy Menendez, zakonnicy ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur), Jezus ponowił wezwanie do ludzi pełne miłosierdzia i nieskończonej miłości. Zakonnica otrzymała Orędzie Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2022-04-19 09:24

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Rosja oburzona słowami papieża o okrucieństwie jej wojsk na Ukrainie

2022-11-29 12:48

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ambasador Rosji przy Watykanie Aleksander Awdiejew powiedział agencji Ria Novosti, że wyraził Stolicy Apostolskiej „oburzenie” Moskwy z powodu słów papieża w wywiadzie dla jezuickiego magazynu „America” dotyczących aktów okrucieństwa wojsk rosyjskich na Ukrainie, zwłaszcza Buriatów i Czeczenów – podała agencja ANSA.

„Wyraziłem oburzenie takimi insynuacjami i podkreśliłem, że nic nie może zachwiać spójności i jedności wielonarodowego narodu rosyjskiego” - powiedział ambasador.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj dla Ukrainy. Możesz pomóc

2022-11-30 20:17

[ TEMATY ]

Ukraina

św. Mikołaj

różańce

O. Alan Rusek

Różańce trafiły na Ukrainę.

Różańce trafiły na Ukrainę.

Młodzież Franciszkańska przy parafii św. Apostoła Piotra w Tarnopolu od 12 lat organizuje akcję charytatywną „List do św. Mikołaja”.

Jak wyjaśnia proboszcz o. Moisei Lewko OFM, akcja polega na tym, że dzieci w potrzebie piszą list do św. Mikołaja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję