Reklama

Niedziela plus

Kalisz

Oddawać swoje życie Bogu

Kapłaństwo to wielki dar od Boga. Od nas zależy, co z nim zrobimy – powiedział bp Jan Glapiak podczas Mszy św. z okazji Diecezjalnego Dnia Świętości Życia Kapłańskiego.

Niedziela Plus 19/2022, str. XI

[ TEMATY ]

Kalisz

swietyjozef.kalisz.pl

Kilkuset kapłanów z diecezji kaliskiej rozpoczęło ten dzień w katedrze św. Mikołaja. Konferencję formacyjną wygłosił o. Janusz Warzocha, superior jezuitów, a po niej księża mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz trwania na adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po nabożeństwie w katedrze kapłani procesyjnie przeszli do Narodowego Sanktuarium św. Józefa na Eucharystię. Mszy św. przewodniczył bp Jan Glapiak, biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, w asyście biskupa kaliskiego Damiana Bryla i biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna oraz zgromadzonych księży.

W homilii bp Glapiak podkreślił, że kapłaństwo to jest dar, który trzeba przyjąć z otwartymi źrenicami i ramionami, z zakasanymi rękami. Wskazywał, że kapłan musi oddawać swoje życie miłosiernemu Bogu. – Zawsze jest czas na naprawienie błędów, zawsze jest czas na powrót do miłosiernego Zbawiciela. Bogu nigdy nie znudzi się przyjmować swych synów marnotrawnych, także tych w sutannach. I my, jak św. Piotr, przechodzimy od zaparcia się do wyznania, od apostazji do apostolstwa, od grzechu do świętości, od ciemności do światła – analizował hierarcha.

Reklama

Po Komunii św. biskupi udali się do kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego, gdzie bp Glapiak odmówił Akt zawierzenia św. Józefowi duchowieństwa diecezji kaliskiej.

Ofiary zebrane od kapłanów zostaną przeznaczone na Dom dla matek z dziećmi w Dobieszczyźnie.

2022-05-02 11:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czyńmy pokój

Niedziela Plus 20/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Kalisz

Marzena Cyfert

Kopia obrazu św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

Kopia obrazu św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

Kalisz. Przedstawiciele świata pracy z całej Polski modlili się u św. Józefa.

W ogólnopolskich modlitwach świata pracy zorganizowanych już po raz 30. w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu uczestniczyły delegacje pracodawców, robotników i rzemieślników, m.in. hutników, górników, stoczniowców, kolejarzy, rybaków. W pielgrzymkę po raz 16. włączyło się Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Modlitwą i pracą czyńmy pokój”, a przewodniczył jej biskup kaliski Damian Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Do czego przygotowuje mnie Adwent?

2022-11-26 10:12

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Mówiąc o końcu świata, Jezus ukazuje trzy sceny: potop z czasów Noego, odmienny los osób wykonujących pozornie tę samą pracę oraz obraz gospodarza, który strzeże swojego domu przed złodziejem. Jedli, pili, pracowali, bawili się – byli zajęci swoimi sprawami, zanurzeni w codzienności. Choć nie wiadomo kiedy, Syn Człowieczy na pewno przyjdzie – akcentuje w komentarzu do Ewangelii na I niedzielę Adwentu, 27 listopada, ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

1. Tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję