Reklama

Polska

Paradyż

Rzeszowska najlepsza

W dniach 22-23 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbywał się finał Ogólnopolskiego Konkursu dla Ministrantów i Lektorów.

[ TEMATY ]

ministrant

konkurs

Karolina Krasowska

Uczestnicy ogólnopolskiego finału w Paradyżu

Uczestnicy ogólnopolskiego finału w Paradyżu

Głównym organizatorem konkursu było zielonogórsko-gorzowskie seminarium, które z racji jego biblijnego charakteru działało w ramach ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II”. Konkurs składał się z dwóch etapów: diecezjalnego i ogólnopolskiego.

Pierwszego dnia odbyła się część pisemna, drugiego - ustna, do której awansowały trzy najlepsze drużyny i trzech zwycięzców w kategorii indywidualnej. W sumie w finale wzięło udział 50 uczestników z 11 diecezji i archidiecezji (opolskiej, warszawsko-praskiej, szczecińsko-kamieńskiej, krakowskiej, świdnickiej, przemyskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, włocławskiej, gdańskiej, rzeszowskiej i zielonogórsko-gorzowskiej).

Tematem konkursowych pytań były listy św. Pawła (do Koryntian, Galatów, Efezjan, Filipian i Kolosan) wraz z wstępem do tych ksiąg i przypisami. Drużynowo zwyciężyła diecezja rzeszowska, a indywidualnie jej reprezentant Dominik Szura.

2015-05-25 11:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ministranci na rowerach

Niedziela legnicka 26/2015, str. 4

[ TEMATY ]

ministrant

Ks. Piotr Olszówka

Ministranci chętnie biorą udział w wyprawach rowerowych

Ministranci chętnie
biorą udział w wyprawach
rowerowych

W ostatnią sobotę maja grupa młodszych ministrantów oraz kandydaci do służby ołtarza pod opieką ks. Piotra Olszówki uczestniczyli w wyprawie rowerowej, której przewodnikiem po okolicy Lubomierza był Grzegorz Kuchmistrz, ojciec ministrantów – Marcina i Łukasza. Trasa wyprawy wiodła przez Milęcice i Wojciechów. Nie była zbyt długa, ale była wymagająca i dostosowana do wieku, możliwości oraz umiejętności chłopców. Wiodła przez żwirownię i leśne dukty. Powierzając się modlitewnej pamięci ks. Piotra, grupa szczęśliwie dojechała do mety, która znajdowała się na lubomierskim rynku, gdzie na uczestników wyprawy czekały pizza, frytki i cola, które w swej życzliwości i hojności zafundował proboszcz ks. kan. Erwin Jaworski.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?

2022-12-03 16:23

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

S. Amata CSFN

Określenie: „w owym czasie” sprawia wrażenie, że działalność Jezusa i Jana Chrzciciela przypada na jakieś mityczne „kiedyś”. Tak nie jest. Według danych historycznych początek działalności Jana przypada między 27 a 28 r. n.e. Jego osoba i orędzie wywoływały wówczas nadzwyczajne poruszenie. Nareszcie pojawił się prorok! Nie dziwi więc, że ciągnęły do Niego tłumy. Szczególną rolę Chrzciciela w historii zbawienia podkreślają w komentarzach na II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, Danuta Piekarz i ks. Piotr Szyrszeń SDS.

1. Wystąpił Jan Chrzciciel

CZYTAJ DALEJ

Francja: rekoronacja figury Matki Bożej z Fourvière – patronki Lyonu

2022-12-03 21:58

[ TEMATY ]

Francja

koronacja

MickaëlG, CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Rekoronacja figury Matki Bożej z Fourvière – patronki Lyonu odbyła się 1 grudnia w tym francuskim mieście. Przewodniczył jej w bazylice Notre-Dame de Fourvière nuncjusz apostolski we Francji abp Celestino Migliore w obecności prymasa Galii Oliviera de Germay.

Poprzednia korona została skradziona w 2017 roku i nigdy jej nie odnaleziono. Liońscy katolicy postanowili więc zamówić nową u słynnego jubilera pochodzenia gruzińskiego Goudjiego. – Chciałem stworzyć koronę z XXI wieku, a nie kopię poprzedniej – wyjaśnił artysta, który jest autorem m.in. mieczy dla członków Akademii Francuskiej oraz przedmiotów ze złota, srebra i kamieni, które prezydenci Francji ofiarują zagranicznym głowom państw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję