Reklama

Niedziela plus

Bydgoszcz

Odkryć powołanie

„Ja tu jestem” – to hasło nocnego czuwania młodzieży, które odbywało się w sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Piaskach.

Niedziela Plus 21/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Mat.prasowy

W programie wydarzenia, które było skierowane dla osób od 15. roku życia, zaplanowano czas na adorację, sakrament pokuty i pojednania oraz Eucharystię. – Matka Boża jest Tą, która w sposób doskonały odpowiedziała na powołanie Boga. Co zatem zrobić, by tak jak Ona nieustannie odkrywać Jezusa w codzienności, odkrywać swoje powołanie? – pytała s. M. Anna Kokoszka z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

Odpowiedzi udzieliła młodym m.in. s. M. Michalina. Według niej, modlitwa, słowo Boże, wiara w Opatrzność Bożą i poznanie siebie – to słowa klucze do sukcesu odkrycia istoty tego, kim się jest w oczach Boga, do poznania swoich talentów i w końcu odkrycia swojej drogi życiowej. – Otrzymałam pewien impuls do tego, by jeszcze więcej czasu poświęcać na osobistą modlitwę, która prowadzi do relacji z Osobowym Bogiem – zaznaczyła Julia ze wspólnoty Młodzieży Szensztackiej.

Młodym towarzyszył bp Krzysztof Włodarczyk. – Była to okazja do szczerej i otwartej rozmowy z naszym pasterzem – powiedział Marcin ze wspólnoty Klubu Filmów Chrześcijańskich. – Dla mnie fundamentem był dom rodzinny oraz modlitwa mamy – powiedział biskup, dzieląc się swoją drogą powołania.

2022-05-17 08:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzielić się dobrem

Niedziela Plus 17/2023, str. VI

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Marcin Jarzembowski/Diecezja bydgoska

Otwieracie się na wsparcie, które jest konieczne. Dobrze, że jesteście – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk.

Ordynariusz diecezji bydgoskiej wraz z wolontariuszami wydawał dary, które z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowała dla potrzebujących Caritas Diecezji Bydgoskiej. W paczkach można było znaleźć m.in.: ryże, makarony, szynki, wyroby z indyka, owoce, warzywa, słodycze oraz chleb. Dary były wydawane przez kilka godzin przed siedzibą dobroczynnej organizacji. W sumie przygotowano 2,5 tys. paczek.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: 25. Ogólnopolska Pielgrzymka Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

2023-06-02 16:40

[ TEMATY ]

Jasna Góra

szkoły katolickie

#Pielgrzymka

BPJG

„Kształcąc wychowujemy”, to dewiza, która przyświeca placówkom należącym do Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich (SPSK). Jest ich w całej Polsce 120. Dziś uczniowie i nauczyciele dziękowali na Jasnej Górze za miniony rok nauki, za pracę szkół i przedszkoli. To ich 25. ogólnopolska pielgrzymka. Patronką Stowarzyszenia jest Matka Boża Jasnogórska.

Mszy św. przewodniczył bp Antoni Długosz, biskup senior archidiecezji częstochowskiej. W kazaniu nawiązał do słów św. Jana Pawła II, że człowiek nie jest w stanie do końca zrozumieć siebie bez poznania Jezusa Chrystusa. - Przestrzeganie Bożych przykazań sprawia, że stajemy się świadkami Jezusa w codzienności - podkreślał duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Lwów dziękuję za bł. Martę Wiecką

2023-06-02 20:51

[ TEMATY ]

Lwów

błogosławiona

Siostra Marta Wiecka

Wikipedia/ autor nieznany; domena publiczna

Błogosławiona siostra Marta Anna Wiecka

Błogosławiona  siostra Marta Anna Wiecka

Lwów podziękował Bogu za beatyfikację siostry Marty Wieckiej, która odbyła się w tym mieście przed piętnastoma laty. Z tej okazji w katedrze lwowskiej zostały umieszczone na stałe jej relikwie. Bł. Marta ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia – szarytek pracowała na początku XX wieku w Śniatyniu na terenie archidiecezji lwowskiej i oddała swe życie, opiekując się chorymi na tyfus plamisty.

Uroczystej Mszy sprawowanej w bazylice metropolitarnej we Lwowie przewodniczył bp Witalij Skomorowski, przewodniczący rzymskokatolickiej Konferencji Episkopatu Ukrainy, a homilię wygłosił abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję