Reklama

Wiara

Potęga modlitwy

Uczynić Różaniec modlitwą wszystkich” –takie było pragnienie bł. Pauliny Jaricot, założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. To również hasło X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca połączonej z II Ogólnopolskim Kongresem Różańcowym, które odbędą się w dniach 3-4 czerwca na Jasnej Górze.

Wydarzenia te przypadają w 200. rocznicę powstania Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz w roku beatyfikacji Pauliny Jaricot, która odbyła się 22 maja w Lyonie, jej rodzinnym mieście.

Organizatorzy pielgrzymki i kongresu mają nadzieję, że oba wydarzenia pogłębią świadomość misyjną Kościoła w Polsce, a także przyczynią się do jeszcze większego rozwoju dzieła Żywego Różańca. Zaproszeni prelegenci podczas kongresu wskażą na konieczność misji Kościoła i modlitwy różańcowej. Wśród nich są: ks. dr Bogdan Michalski, dr Wincenty Łaszewski i ks. prof. dr hab. Marek Tatar. Na kongres przybędzie również abp Giovanni Pietro Dal Toso, przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych.

Warto podkreślić, że w Polsce ponad 2 mln ludzi aktywnie uczestniczy w Żywym Różańcu. Wydarzenie na Jasnej Górze jest więc okazją do pokazania siły modlitwy różańcowej i zaprezentowania wspólnot różańcowych. – Żywy Różaniec, założony przez Paulinę Jaricot, stał się narzędziem wsparcia duchowego dla dzieła misyjnego Kościoła. Jest on zapleczem duchowym dla misji Kościoła – podkreśla ks. Jacek Gancarek, krajowy moderator Żywego Różańca.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie Msza św. dziękczynna za beatyfikację Pauliny Jaricot i 200-lecie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

2022-05-24 12:50

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Będą modlić się nocą na różańcu przez dwadzieścia kilometrów

Ulicami Warszawy przejdzie dziś po raz czwarty Nocna Droga Różańcowa. Pątniczy szlak rozpocznie się Mszą Św. o g. 22.00 w parafii Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej.

Po Eucharystii 15-osobowe grupy z przewodnikami wyruszą w kierunku parafii Matki Bożej Pompejańskiej na Tarchominie. Pielgrzymka zakończy się tam poranną Mszą Św. o g. 7.00 . Pątnicy będą modlić się o zatrzymanie pandemii, w intencji kapłanów i osób konsekrowanych, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za chorych, cierpiących, przeżywających kryzys w małżeństwa, za rodziny, diecezję warszawsko-praską i ojczyznę. Będą rozważać tajemnice różańcowe i Słowo Boże.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: prezydent Zełeński rozmawiał z papieżem

2022-08-13 16:53

[ TEMATY ]

Franciszek

Ks. Daniel Marcinkiewicz

W piątek, 12 sierpnia, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński rozmawiał telefonicznie z Franciszkiem, mówiąc mu m.in. o "strasznych zbrodniach, jakich okupant rosyjski dopuszcza się na Ukrainie. O wydarzeniu tym powiadomił wszystkich sam szef państwa na swoim Twitterze. Był to trzeci kontakt telefoniczny obu mężów stanu od czasu rozpoczęcia agresji Rosji przeciw Ukrainie.

Na oficjalnej stronie prezydenta zaznaczono, że rozmowa ta była okazją do poinformowania papieża o przebiegu wojny w tym kraju i o związanych z nią "strasznych zbrodniach" a zarazem do podziękowania Ojcu Świętemu za jego modlitwę za Ukrainę. "Naród nasz potrzebuje poparcia ze strony światowych przywódców duchowych, którzy przekazywać światu prawdę o okrucieństwach, popełnianych przez agresora na Ukrainie" – czytamy w oświadczeniu internetowym.

CZYTAJ DALEJ

Najstarsza Kaliska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

2022-08-13 20:17

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Adobe Stock

Prawie 1800 pielgrzymów 385. Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki i 31. Diecezji Kaliskiej weszło 13 sierpnia na Jasną Górę. Do pątników dołączyły trzy grupy rowerowe i grupa biegowa ministrantów. Jako pierwsza na Jasną Górę weszła grupa oliwkowa z Opatówka. Kaliskich pątników witał biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Wszystko zaczyna się w rodzinie”.

Kierownikami pielgrzymki byli: ks. Rafał Grzęda i ks. Szymon Rybak, a ojcem duchownym – ks. Łukasz Zawidzki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję