Reklama

Niedziela Lubelska

Święto rodzin

Uroczystości ustanowienia sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie rozpoczął festyn parafialny.

Niedziela lubelska 24/2022, str. I

[ TEMATY ]

Sanktuarium Świętej Rodziny

Paweł Wysoki

Koncert parafialnej scholi

Koncert parafialnej scholi

W niedzielne popołudnie, 5 czerwca, w Parku św. Jana Pawła II odbył się festyn, który zgromadził mieszkańców parafii, dzielnicy Czuby, a nawet gości spoza miasta. Było mnóstwo radości i zabawy; czas wypełniły konkursy, koncerty i rodzinne spotkania pod pełnym słońca niebem. Przez kilka godzin na festynowej scenie prezentowały się uzdolnione dzieci i młodzież oraz goście: rodzinny zespół z Lublina The Fedor Family i piosenkarki z Ukrainy. Przy gęsto rozstawionych namiotach trwały pokazy sportowe, militarne, medyczne i artystyczne. W punkcie loterii fantowej, gdzie wśród niemal tysiąca losów można było wygrać rowery i hulajnogi, trzeba było odstać długie minuty w kolejce. Popularnością cieszyły się stoiska kulinarne, szczególnie z domowymi ciastami. Dochód z festynu został przeznaczony na organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości ustanowienia sanktuarium (9 czerwca) były Papieskie Dni Rodziny. Od 6 do 8 czerwca podczas Mszy św. Misjonarze Świętej Rodziny głosili nauki rekolekcyjne, a wieczory w świątyni przy ul. Jana Pawła II wypełniały koncerty religijne o tematyce maryjnej i papieskiej w wykonaniu Moniki Grajewskiej oraz zespołów Guadalupe i Good God. – W naszym sanktuarium szczególną modlitwą i duszpasterską opieką chcemy objąć rodziny – mówi proboszcz ks. prał. Tadeusz Pajurek. Jak wyjaśnia, ustanowienie sanktuarium Świętej Rodziny jest odpowiedzią na panujący w obecnym świecie kryzys rodziny, a zarazem zachętą do gorliwej modlitwy i życia na wzór Świętej Rodziny. Do troski o rodziny, nie tylko w kończącym się Roku Rodziny, zachęca abp Stanisław Budzik. W komunikacie skierowanym do wiernych 5 czerwca metropolita podkreślił, że trzeba „modlić się za nasze rodziny, aby były Bogiem silne i przekazywały młodemu pokoleniu najcenniejsze wartości”. Zaapelował, by w modlitwie nie zapominać o tych rodzinach, które przeżywają kryzys i borykają się z trudnościami, ale też dziękować za dar rodzin, w których wzrastaliśmy i aktualnie żyjemy.

Uroczystości związane z ogłoszeniem sanktuarium oraz 35. rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie potrwają do 14 czerwca.

2022-06-07 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wakacje z muzyką

Niedziela lubelska 29/2022, str. I

[ TEMATY ]

koncerty

Sanktuarium Świętej Rodziny

Katarzyna Artymiak

27 lipca w Lublinie gościć będzie Alicja węgorzewska, a 10 sierpnia Jerzy Zelnik

27 lipca w Lublinie gościć będzie Alicja węgorzewska, a 10 sierpnia Jerzy Zelnik

Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie zaprasza na letnie koncerty.

Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin – Czuby już po raz 26. gromadzi w papieskiej świątyni artystów z różnych stron świata i melomanów. Z inspiracji osobą i dziełem św. Jana Pawła II, we wszystkie wakacyjne środy wnętrze kościoła wypełniają dźwięki unoszące serca ku Bogu. Festiwal to pamiątka i hołd dla papieża Polaka, który w 1987 r. odwiedził Lublin i u stóp budowanego kościoła odprawił Mszę św. Organizatorzy – parafia Świętej Rodziny i Robert Grudzień – od samego początku podążają za przesłaniem Jana Pawła II zawartym w „Liście do artystów”, w którym Ojciec Święty napisał, że Kościół potrzebuje sztuki, a piękno jest drogą do Boga.

CZYTAJ DALEJ

Jaka jest wola Boga i plan na moje życie?

2023-01-02 14:58

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 3, 31-35.

Wtorek, 24 stycznia 2023. Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: Caritas-Spes wspiera psychologicznie dzieci uchodźców w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

2023-01-26 19:07

[ TEMATY ]

Caritas

Lwów

Caritas

Caritas-Spes od 1 października ub.r. prowadzi międzynarodowy projekt AVSI, ukierunkowany na psychologiczną pomoc dzieciom. Zajęcia w Domu św. Jana Pawła II we Lwowie prowadzi psycholog Bogdana Kuczwara. Program obejmuje zajęcia psychologiczne i terapeutyczne dla dzieci oraz konsultacje dla rodziców. Malcy podzieleni są na grupy wiekowe (0-6 lat, 7-12, i 13-18). W czasie pracy z nimi stosowane są aktywizujące metody nauczania. W projekcie wzięło udział łącznie 68 dzieci.

Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie do 24 lutego 2022 żyła swoim zwyczajnym życiem, ale już od pierwszych dni wojny zaczęła przyjmować uchodźców, zwłaszcza kobiety z dziećmi. To właśnie najmłodsi najbardziej odczuwają na sobie skutki wojny. Nie rozumieją, dlaczego znajdują się daleko od swoich domów, dlaczego musieli pozostawić ulubione zabawki i rozstali się z przyjaciółmi. Potrzebują oni nie tylko opieki ze strony rodziców, ale również pomocy zawodowych specjalistów, w tym także psychologów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję