Reklama

Niedziela Legnicka

Pod okiem hejnickiej Pani

Stało się to już tradycją, że Rada Parafialna z Olszyny jedno z posiedzeń łączy z pielgrzymowaniem do wybranego sanktuarium.

Niedziela legnicka 27/2022, str. VII

[ TEMATY ]

sanktuarium

pielgrzymowanie

Archiwum parafii

W sanktuarium w Hejnicach

W sanktuarium w Hejnicach

Najpierw był wyjazd do sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Legnicy oraz do Legnickiego Pola. Następnie modliliśmy się w sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie. W tym roku 18 czerwca wybraliśmy się do sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Republice Czeskiej, położonego w górach izerskich, niedaleko Liberca.

Pobyt w Hejnicach rozpoczęliśmy od nawiedzenia świątyni. Miłym akcentem było przywitanie nas przez miejscowego proboszcza ks. Pavla Andrša. Wyraził radość, że olszyńska Rada Parafialna swoją pielgrzymkę i dzień skupienia odbywa w tym miejscu.

Najważniejszym punktem była Eucharystia. Podczas homilii w centrum rozważania znalazły się słowa z Ewangelii: „Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane” (Mt 6). Uczyliśmy się na nowo zaufania Pana Bogu, a szczególnym wzorem stała się dla nas Najświętsza Maryja Panna i św. Józef, nasz patron. Po Eucharystii i zwiedzeniu bazyliki udaliśmy się na górę widokową, by podziwiać wspaniałe krajobrazy. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w lesie, by wspólnie odśpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Reklama

Ostatnim punktem była biesiada, którą zorganizowała nam hejnicka parafia. To był czas wspólnych, budujących rozmów i zacieśnienia naszej wspólnoty. Podjęliśmy jedną ważną uchwałę: w przyszłym roku wybieramy się do klasztoru cysterek St. Marienthal w Niemczech, położonego nieopodal Zittau.

Składamy podziękowania ks. Arturowi Ściana, proboszczowi z Frydlantu za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czciciele Krwi Chrystusa

Niedziela legnicka 2/2017, str. 4-5

[ TEMATY ]

relikwie

sanktuarium

Archiwum parafii św. Jacka

Relikwiarz prezentuje ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii św. Jacka w Legnicy

Relikwiarz prezentuje ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii
św. Jacka w Legnicy

W sanktuarium św. Jacka w Legnicy doszło do wielkiego wydarzenia, które miało znamiona cudu eucharystycznego. Zgodnie z zaleceniami Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie, po długich badaniach 2 lipca 2016 r. przemieniona hostia została wystawiona w specjalnej monstrancji, aby wierni mogli oddawać cześć Relikwii.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Ks. Andrzej Gidziński – Wolontariusz z wielkim sercem

2022-12-06 14:50

Mateusz Sobczak

2 grudnia w bolesławieckim Teatrze Starym odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie Wolontariusz Roku 2022 Powiatu Bolesławieckiego.

Od listopada mieszkańcy powiatu mogli zgłaszać osoby, organizacje lub firmy, które w sposób znaczący wykazały się bezinteresownością, życzliwością i wparciem wobec potrzebujących. Przewidziano kilka kategorii: wolontariusz młodzieżowy, wolontariusz dorosły, darczyńca, wolontariat okolicznościowy, organizacja pozarządowa, wolontariusz z wielkim sercem. Zgłoszonych do konkursu było ponad 30 kandydatów, z których jury wybrało 6. Ponadto przyznano 5 wyróżnień.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję