Reklama

Niedziela Rzeszowska

W kościele i na pikniku

Niech z naszych serc płynie żarliwa prośba o odnowienie, odrodzenie naszych rodzin, a także o to, by te rodziny były święte i Bogiem silne – powiedział bp Jan Wątroba w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Niedziela rzeszowska 27/2022, str. V

[ TEMATY ]

Rzeszów

piknik

międzynarodowy dzień rodziny

Tadeusz Poźniak

Uczestnicy Dnia Rodziny w drodze z kościoła do Parku Papieskiego

Uczestnicy Dnia Rodziny w drodze z kościoła do Parku Papieskiego

Msza św. pod przewodnictwem biskupa rozpoczęła 19 czerwca diecezjalne obchody Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin. Homilię wygłosił ks. Nikodem Rybczyk. – Dom rodzinny, wspólnota rodzinna to pierwsze i najważniejsze miejsce przekazu wiary, a więc także świętości. Rodzina to domowy Kościół, a więc miejsce, dom, w którym możemy spotkać i spotykamy samego Chrystusa, dom, w którym Chrystus mieszka. Ale nie gdzieś i nie wiemy do końca jak, ale mieszka w sercach rodziców, dzieci, małżonków – powiedział diecezjalny duszpasterz rodzin.

Podczas Eucharystii odbył się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, a także błogosławieństwa dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.

Następnie rodziny przeszły w radosnym marszu do Parku Papieskiego, gdzie zorganizowano piknik. Duszpasterstwo Rodzin przygotowało tam strefy atrakcji dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Wśród propozycji aktywności były warsztaty artystyczne, techniczne, medyczne, sportowe, konstrukcyjne, animacje taneczne, dmuchane zjeżdżalnie, konkursy z nagrodami i wiele innych. Tegoroczna edycja pikniku zgromadziła setki rodzin chłonnych kontaktu z Bogiem i budowania relacji rodzinnych, międzyludzkich, wzajemnej bliskości i wspólnych więzi po pandemicznej przerwie. Widoczne było pragnienie wspólnej adoracji, kontaktu z drugim człowiekiem, które przez ostatnie lata uniemożliwiała pandemia.

Reklama

Podczas imprezy zaprezentowały się instytucje wspierające rodzinę, działające na terenie województwa podkarpackiego, poradnie psychologiczne, poradnie życia rodzinnego, ośrodek adopcyjny oraz wspólnoty małżeńskie i rodzinne. Wiele rodzin skorzystało także z konsultacji dietetycznych. Bogata oferta warsztatów, rozmów zachęcała do poszerzania wiedzy, nie tylko biblijnej, a nowo pozyskane kontakty i informacje o wspólnotach modlitewnych, przedsięwzięciach duchowych będą łączyć ludzi i procentować w przyszłości.

Piękny dzień zakończono adoracją z uwielbieniem i zawierzeniem małżeństw i rodzin przy figurce św. Józefa. Święto zostało zorganizowane przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej. Patronat honorowy objął bp Jan Wątroba, a medialny Niedziela Rzeszowska. Do zobaczenia za rok.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezwykły Dzień Dziecka w Żmiącej k. Limanowej

[ TEMATY ]

piknik

Limanowa

Tarnów

Małgorzata Czekaj

XI Piknik „Przywrócić dzieciom uśmiech” oraz XIII Małopolskie Spotkanie Rodzin Adopcyjnych w Żmiącej to inicjatywy Dzieła Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera, prowadzącej ośrodki opiekuńczo-interwencyjne i adopcyjne w Krakowie i Żmiącej. Czerwcowa impreza jest dedykowana dzieciom, szczególnie podopiecznym Fundacji, z okazji ich święta. Co roku gromadzi całe rodziny, rodziny adopcyjne i zastępcze oraz małżeństwa przygotowujące się do przyjęcia dziecka w rodzinie. Zaproszeni są wszyscy, którzy pragną spędzić Dzień Dziecka w niezwykłej, rodzinnej atmosferze, a przy okazji pomóc podopiecznym Fundacji m.in. w dofinansowaniu wakacji.

Małgorzata Czekaj

CZYTAJ DALEJ

Duchowi pielgrzymi jadą na Jasną Górę

2022-08-08 10:00

Karol Porwich/Niedziela

Przez cały czas 42. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę towarzyszysz duchowo pątnikom i chcesz razem z nimi wejść przed obraz Czarnej Madonny? Mamy dla Ciebie propozycję od organizatorów Pielgrzymki.

10 sierpnia organizowany jest specjalny autobus. Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. Aleksander Radecki, który wraz z pielgrzymami uda się na Jasną Górę.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Jubileuszowa 30. Piesza Pielgrzymka Legnicka dotarła do celu

2022-08-08 15:42

[ TEMATY ]

pielgrzymka

BP Jasnej Góry

Ok. 400 pielgrzymów pieszych i ponad 200 duchowych jubileuszowej 30. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej odkrywało na nowo znaczenie jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej i to, że Maryja czeka na każdego człowieka. Hasłem rekolekcji w drodze stało się słowo: „Czekam”. W pielgrzymce były też osoby niepełnosprawne i wiele dzieci, dla nich powstało nawet „pielgrzymkowe przedszkole”. Była m.in. grupa pokutna, ale też i kobieca, którą prowadziły s. Magdalena i Sylwia ze Zgromadzenia Sióstr Św. Marii Magdaleny od Pokuty.

Dla pątników legnickich poznawanie znaczenia jasnogórskiego Obrazu było przede wszystkim odkrywaniem Bożej miłości. Zdaniem ks. Mateusza Rycka, ojca duchownego legnickiej pielgrzymki, w dzisiejszych trudnych czasach, i z powodu pandemii, i wojny tuż za granicami Polski, i z powodu różnego zamętu, człowiek traci poczucie stabilności czy celu, punkt oparcia. - Pielgrzymka prowadząca do celu, uświadamia nam, że kiedy ów cel mamy, to odkrywamy wtedy, ile w nas jest możliwości. Doświadczenie trudu uruchamia w nas potencjał, różne talenty - podkreślił kapłan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję