Reklama

Niedziela w Warszawie

Abp Hoser do neoprezbiterów: Miłość do Chrystusa powinna być siłą napędową waszego życia i posługi

Miłość do Chrystusa powinna być siłą napędową waszego życia i waszej posługi – powiedział abp Henryk Hoser do nowych kapłanów. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze ośmiu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przyjęło w sobotę święcenia prezbiteratu.

[ TEMATY ]

abp Henryk Hoser

razem.tv

W homilii abp Hoser podkreślił wagę więzi łączącej kapłana z Jezusem Chrystusem, której owocem jest skutecznością ich misji apostolskiej. – Nie wyście Go wybrali ale On was powołał i posyła abyście uczestniczyli we wszystkich Jego funkcjach: prorockiej, królewskiej i kapłańskiej. Dzięki tej bliskości i nieustannemu utożsamieniu z Jezusem Chrystusem Najwyższym i Wiecznym Kapłanem będziecie mogli żyć Jego Miłością, którą On wam nieustannie ofiarowuje – powiedział kaznodzieja.

Podkreślił, że Chrystusowa Miłość ma być siłą sprawczą i napędową kapłańskiego życia. - Ma być ona siłą przyciągającą innych do Boga przez posługę Kościoła. Jeżeli nie jesteśmy w stanie czy nie potrafimy ukazać innym tej przynaglającej miłości Chrystusa wówczas nasza posługa jest jałowa i sterylna – przestrzegł biskup warszawsko-praski.

Reklama

Przypomniał on przyszłym kapłanom, że mają żyć Słowem Bożym które później będą głosić ludowi. – Macie przekazywać innym Słowo, które sami przyjmiecie, zasymilujecie, przeżyjecie i doświadczycie. Na tym polega autentyczność waszej posługi – zaznaczył kaznodzieja.

Zwrócił również uwagę na nierozerwalny związek między głoszeniem Bożego Słowa a wiernością Chrystusowi. - Pismo Święte uczy nas, że „z obfitości serca mówią usta”, a więc wasza świętość, wasza wierność powołaniu i powierzonej misji jest nieodłącznie związana z proklamacją Bożego Słowa. Bądźcie więc zawsze wierni Chrystusowi. Niech odstąpią od was wszystkie wątpliwości co do waszego powołania – życzył kapłanom abp Hoser.

Ostatnim akcentem przygotowań do święceń kapłańskich były rekolekcje w Niegowie, które poprowadził dla diakonów ks. Andrzej Kopczyński.

2015-05-30 16:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Hoser świętował 40 lat swojej posługi kapłańskiej

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Henryk Hoser

BOŻENA SZTAJNER

Abp Henryk Hoser świętował dziś na Jasnej Górze 40 lat swojej posługi kapłańskiej. Święcenia prezbiteratu obecny biskup warszawsko-praski przyjął 16 czerwca 1974 roku w Ołtarzewie z rąk warszawskiego biskupa pomocniczego Władysława Miziołka. Rok później po kursie językowym wyjechał do pracy misyjnej w Rwandzie.

– Nigdy nie miałem wątpliwości co do swojego powołania. Mam jednak świadomość, że było to powołanie typu Pawłowego, czyli powołanie w drodze, powołanie zaskakujące, którego nie tylko nie planowałem ale nawet się nie spodziewałem. Boży głos był jednak na tle silny i wyraźny, że 40 lat temu został potwierdzony przez profesję wieczystą w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego oraz święcenia kapłańskie – powiedział abp Hoser. Wyznał jednocześnie, że dzięki powołaniu wielokrotnie mógł doświadczyć mocy działania Bożej łaski która poprzez jego posługę działał w ludzkich sercach.

CZYTAJ DALEJ

Zgodne bicie dwóch serc

2021-07-07 11:38

Niedziela wrocławska 28/2021, str. VI-VII

[ TEMATY ]

jubileusz małżeństw

Marzena Cyfert/Niedziela

Z córką Mariolą i wnuczką Kamilą

Z córką Mariolą i wnuczką Kamilą

Żeleźniki, mała miejscowość niedaleko Wrocławia. Na skraju wsi biały dom, przed nim stara poniemiecka kapliczka, wyjątkowo zadbana. W domu czekają państwo Czesława i Franciszek Krawczykowie.

Żar leje się z nieba, pani Czesława w eleganckiej sukience, pan Franciszek w odświętnej koszuli. Niezwykle radosna 92-letnia kobieta i tryskający humorem 90-letni mężczyzna świętowali 13 maja 70. rocznicę ślubu.

CZYTAJ DALEJ

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46

[ TEMATY ]

św. Anna

Podlasie

Prostyń

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny liczy ponad 500 lat. Dokumenty archiwalne podają, że w 1510 roku w Prostyni św. Anna objawiła się Małgorzacie, żonie Błażeja. Święta poleciła, aby wybudowano kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz kaplicę pw. św. Anny w miejscu jej objawienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję