Reklama

Niedziela na lato

Archidiecezja białostocka

Rowerymka

Jak co roku, w dniach 3-10 sierpnia będzie się odbywać 10. Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę.

Niedziela na lato 31/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Pielgrzymka Rowerowa

Karol Porwich/Niedziela

Podczas pielgrzymki zrealizowany zostanie program duchowy – codziennie będą mieć miejsce: modlitwa poranna, Msza św. z homilią, Różaniec, Koronka, konferencja, Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa wieczorna, a ponadto – adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty. Nie zabraknie czasu na rekreację – wspólne spędzanie wolnego czasu na rozmowach, grach i zabawach integracyjnych oraz zespołowych, projekcje filmów, ognisko, mecze piłki nożnej i siatkowej. Zapisy i informacje na stronie: www.rowerymka.pl .

2022-07-26 09:57

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od paulinów ze Starej Błotnicy pielgrzymka rowerowa

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Paulini

Pielgrzymka Rowerowa

Stara Błonica

BPJG

Pielgrzymka rowerowa ze Starej Błotnicy

Pielgrzymka rowerowa ze Starej Błotnicy

W Starej Błotnicy oprócz pieszej pielgrzymki mają też rowerową, zainicjowali ją paulini i z paulinem, o. Jonaszem, przyjechali. W 12. z kolei wyprawie uczestniczyło 150 cyklistów - najmłodszy ma 8 lat, najstarszy ponad 70. Wraz z wójtem gminy w drodze modlili się przede wszystkim o pokój.

- Codzienne Eucharystie, modlitwa i śpiew w drodze, tak wyglądały nasze rekolekcje. Warto było podjąć ten trud dla Maryi, spojrzeć w Jej wizerunek, zobaczyć też swoje poranione oblicze i mieć świadomość, że Ona nas nigdy nie zostawi - powiedział o. Jonasz Sowiński, który był duchowym przewodnikiem tegorocznej pielgrzymki. Pierwszy raz był na pielgrzymce rowerowej.

CZYTAJ DALEJ

Łask: Niezwykły dar Arcybiskupa Seniora

2022-11-29 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Arcybiskup Senior Władysław Ziółek na ręce burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka przekazał dar dla miasta – obraz przedstawiający kolegiatę – główny obiekt sakralny w mieście i największy skarb ziemi łaskiej.

CZYTAJ DALEJ

Dynia nie tylko do ozdoby

2022-11-29 19:09

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Witold Hyla

ks. Witold Hyla

Tym razem ks. Witold Hyla, proboszcz parafii NMP Królowej Polski we Wrocławiu - Kleicinie proponuje czytelnikom Niedzieli Wrocławskiej potrawy z dyni.

Jesienią w naszych domach bardzo często pojawiają się dynie. Najczęściej wykorzystywane są one do dekoracji, ale przecież dynia jako warzywo jest przede wszystkim najlepsza do jedzenia. - Do naszej dyspozycji są różnego rodzaju dynie. Wśród nich także dynia Hokkaido, piżmowa, makaronowa i muszkatołowa, które możemy sami uprawiać w naszych ogródkach. Dynia jako warzywo ma wiele cennych składników pożytecznych dla naszego organizmu - zaznacza ks. Hyla.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję