Reklama

Niedziela plus

Ołówek i klawiatura w Jego rękach

„Jesteśmy po to, żeby służyć w docieraniu do Boga, który jak wiadomo, każdego prowadzi inną ścieżką” – tak opisuje sens swego działania ekipa, która tworzy inicjatywę pod nazwą Teobańkologia.

Niedziela Plus 38/2022, str. II-III

[ TEMATY ]

Teobańkologia

Ks. Teodor Sawielewicz

Mat.prasowy

Ta ogólnopolska inicjatywa zyskuje coraz większą popularność. O sobie piszą tak: „Naszą misją jest przede wszystkim działanie na chwałę Bożą. Cel Teobańkologii realizujemy głównie w internecie – staramy się być szybkim łączem w relacji Boga z ludźmi. Jesteśmy ołówkiem i klawiaturą w Jego rękach. Marzymy o tym, by za pomocą publikowanych na naszych kanałach treści Pan Bóg stawał się bardziej znany i kochany. Na Jego wzór, dzięki internetowej przestrzeni, przekraczamy barierę czasu i miejsca, by docierać z Dobrą Nowiną do stada naszych owieczek, które wciąż się powiększa.

Postanowiliśmy nieść Boga ludziom i dość szybko się okazało, że wraz z tym przychodzi również spokój, szczęście, akceptacja, miłość, wybaczenie... Rozmaity pożytek, który powiększa serca i sprawia, że pojawia się w nich jeszcze więcej miejsca dla Jezusa. Naszym największym pragnieniem i motorem działania jest dotarcie do jak najliczniejszej grupy zagubionych, poszukujących i potrzebujących owieczek, tak by nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

Nie chcemy rozdawać patentów na pewne modlitwy, które uleczą twoje życie i sprawią, że będziesz z niego zadowolony. Chcemy cię prowadzić do spotkania z żywym Bogiem i Maryją. Zdajemy sobie sprawę również z tego, że nie wszystkie nasze działania będą miłe ludziom, ale obraliśmy złotą zasadę, którą kierujemy się w podbramkowych sytuacjach – wybieramy wtedy to, co bardziej zadowoli Pana Boga niż człowieka. Jesteśmy po to, żeby służyć w docieraniu do Boga, który, jak wiadomo, każdego prowadzi inną ścieżką – może właśnie my jesteśmy Twoją!

Ksiądz Teodor

Od przyszłego rolnika do siewcy słowa Bożego. Od fantastycznie zapowiadającego się maratończyka do długodystansowca w drodze do nieba. Od kleryka mającego hopla na punkcie baniek mydlanych po narzędzie w rękach Boga, które każdego dnia gromadzi setki tysięcy ludzi na modlitwie on-line.

Reklama

Kiedy w 2017 r. ks. Teodor Sawielewicz zakładał Teobańkologię, cały zespół składał się z... trzech osób, a piwnica domu parafialnego służyła za studio transmisyjne. Dziś, biorąc przykład z Dobrego Pasterza, ks. Teodor pasie już całkiem pokaźne grono owieczek, nie ustając w poszukiwaniach tej jednej, zagubionej.

Inicjatywy

Teobańkologia to nie tylko modlitwa on-line o 20.30. To także szereg innych inicjatyw ewangelizacyjnych. Chcemy nieść Ewangelię coraz dalej, dlatego poszerzamy horyzonty o coraz to nowe sposoby jej przekazywania. Podejmujemy różne działania. Zawsze mamy na celu to, żeby objawiła się w nich jeszcze większa chwała Boża. Chcemy, by były dobre, pożyteczne dla ludzi. Ile jest dusz, tyle sposobów na poznawanie się z Panem. Wierzymy, że wśród tej różnorodności i ty odnajdziesz coś dla siebie.

Zbiorowa modlitwa Nowenną Pompejańską – łącznie ok. 245 tys. osób: Za nami pięć „pompejanek”. Modlitwa Nowenną Pompejańską to 54 dni w ramionach Maryi. Odmawiamy cały Różaniec – najpierw prosimy o konkretne dary, a w kolejnych dniach dziękujemy naszej Mamie za to, co otrzymujemy, za łaski, które wyprasza nam u swojego Syna.

Godzina łaski – ok. 190 tys. osób: Wspólna modlitwa w południe 8 grudnia. Nabożeństwo zwane Godziną łaski dla świata przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modląc się, w ufności powierzamy Najświętszej Matce nasze troski i pragnienia.

Czyścimy czyściec – codziennie ok. 35 tys. osób: Wspólnie słuchamy Pisma Świętego i dopełniamy koniecznych warunków odpustu. Chcemy wyzwolić z czyśćca jak największą liczbę dusz, przez szczególny rodzaj modlitwy za zmarłych. W Dzienniczku św. Faustyny czytamy: „Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą” (Dz. 20). Wyczyść z nami czyściec!

Wyprawa po owce – ok. 25 tys. osób: Nagrania w wysokiej jakości są bardzo potrzebne, ale nic nie zastąpi spotkania w realu. Nic nie zastąpi spojrzenia w oczy, łez wzruszenia, barwy głosu, krótkich rozmów. Jedziemy po owce, po każde serce – i to radosne, i to zatroskane. Wspólnie upadamy przed Jezusem obecnym w Eucharystii, wielbimy Go i oddajemy Mu każdą z owiec.

Reklama

Kana Galilejska – ok. 25 tys. osób: Dwie formy modlitwy w intencji naszej bliskiej osoby: codzienna modlitwa różańcowa i decyzja o częstszej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wzorem Matki Bożej w Kanie stajemy się bardziej uważni, wrażliwi na potrzeby innych. Traktujemy ich intencje, potrzeby jako bardzo ważne i bliskie naszemu sercu.

Nazaret moim domem – ok. 35 tys. osób: Czterdziestodniowe poświęcenie naszych rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu. Modlitwa za rodzinę przez wstawiennictwo Matki Bożej. Co się z tym wiąże? Oczyszczenie, przebłaganie za grzechy oraz uświęcenie siebie i swojej rodziny. Ukoronowanie Maryi jako Królowej naszych domów, przyjęcie Bożego Miłosierdzia przez akt poświęcenia swojego domu i rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu.

Jerycho. Walka Duchowa – ok. 25 tys. osób: Droga do świętości odwołująca się do źródeł. Wielkopostna nauka systematycznej walki duchowej. Podejmowanie praktyk, o których mówi wielowiekowa Tradycja Kościoła. Zwracamy uwagę na najistotniejsze aspekty, na swoje serce, na fundamentalne praktyki religijne. Zapewniliśmy ci pomoc w tej niełatwej drodze – Zeszyt walki duchowej. Znajdziesz w nim także inspirujące cytaty, instrukcję działań, ćwiczenia duchowe, tabelę, w której będziesz mógł notować swoje postępy, oraz przede wszystkim miejsce na osobiste notatki”.

Co dalej?

Wiele się dzieje i – daj Boże! – dziać się będzie. Wszystkich, którzy Teobańkologię już poznali albo tych, których zaciekawił ten tekst, zapraszamy na strony internetowe inicjatywy. Zobaczycie, że warto.

Przygotowane przez zespół Teobankologia.pl www.teobankologia.pl

2022-09-13 14:05

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W listopadzie oddaj siebie i bliskich św. Józefowi

2022-11-02 09:51

[ TEMATY ]

św. Józef

Teobańkologia

Karol Porwich/Niedziela

Teobańkologia zaprasza, by listopad spędzić w towarzystwie św. Józefa. W czasie 30-dniowego nabożeństwa ku czci świętego Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny uczestnicy nowej akcji modlitewnej będą powierzać mu siebie i swoich najbliższych.

W listopadzie Teobańkologia zachęca do dołączenia do nowej akcji modlitewnej.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Londyn: Pierwsza Dama Ukrainy i król Karol III odwiedzili katedrę greckokatolicką

2022-12-01 15:34

[ TEMATY ]

Ukraina

Savvapanf Photo/Fotolia.com

W ramach wizyty w Wielkiej Brytanii, Pierwsza Dama Ukrainy Olena Zełeńska, której towarzyszył brytyjski monarcha król Karol III, odwiedziła w środę londyńską greckokatolicką katedrę pw. Najświętszej Rodziny na Wygnaniu. Spotkali się tam z bp Kennethem Nowakowskim, greckokatolickim eparchą Londynu, a także zainaugurowali działalność Ukrainian Welcome Centre, ośrodka pomocy przeznaczonego dla ukraińskich uchodźców wojennych.

"Wizyta Jego Wysokości Króla wraz z panią Zełeńską stanowi potężny znak solidarności pomiędzy narodem Wielkiej Brytanii a naszymi siostrami i braćmi na Ukrainie. Jesteśmy zaszczyceni, że Jego Wysokość powrócił do naszej Katedry i modlimy się, aby jego kolejna wizyta była podziękowaniem za zakończenie wojny - wojny, która zabrała tak wiele niewinnych istnień" - tak środowe spotkanie komentuje w bp Nowakowski. Zapewnił też Pierwszą Damę Ukrainy o codziennych modlitwach w intencji prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego, wszystkich broniących kraju i za cały naród. Z kolei król Karol otrzymał ikonę Matki Bożej, dar od abp. Światosława Szewczuka, namalowaną na skrzyniach po amunicji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję