Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Modlitwa i troska o plony

Nie wystarcza gospodarność i pracowitość, potrzeba modlitwy o pomyślny urodzaj i o błogosławieństwo w pracy – powiedział bp Roman Pindel podczas dożynek diecezjalno-powiatowo-gminnych.

2022-09-21 08:04

Niedziela bielsko-żywiecka 39/2022, str. I

[ TEMATY ]

dożynki

Robert Karp

Dożynkowa procesja z darami ołtarza

Dożynkowa procesja z darami ołtarza

Msza św. dziękczynna za zbiory celebrowana była w Wilamowicach – rodzinnej miejscowości św. Józefa Bilczewskiego. W kazaniu biskup zwrócił uwagę na wartość modlitwy. Przypomniał, że chrześcijanie znają modlitwę prośby, dziękczynienia, przeproszenia i uwielbienia, omówił każdą z nich.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 39/2022 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dożynki diecezjalne w Sarnakach

Niedziela podlaska 38/2013, str. 4-5

[ TEMATY ]

dożynki

Ks. Artur Płachno

„Ziemia plony już wydała, Bóg dał nam swe błogosławieństwo” - tymi słowami ks. prał. dr Andrzej Jakubowicz, proboszcz parafii w Sarnakach, rozpoczął powitanie gości obecnych na uroczystości dożynek diecezjalnych 7 września. Mszę św. odprawianą na zewnątrz świątyni celebrował abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia, wespół z biskupem drohiczyńskim Antonim Dydyczem

Do niego zwrócili się starostowie dożynek Krystyna i Jan Jaszczukowie z Klimczyc: „Zwyczajem naszych ojców rolnicy z całej diecezji drohiczyńskiej gromadzą się na Eucharystii, aby podziękować Gospodarzowi Wszechświata za plony matki ziemi. Jesteśmy zaszczyceni obecnością abp. Zygmunta - przedstawiciela Ojca Świętego Franciszka i bp. Antoniego - naszego pasterza. Prosimy o pobłogosławienie wieńców dożynkowych jako znaku naszej pracy i naszego poświęcenia, aby były na chwałę Boża i z pożytkiem dla ludzi”. Ksiądz Arcybiskup poświęcił wieńce wyeksponowane wokół kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Niósł pokój bliźnim. Śp. ks. Józef Domiński

2022-09-27 07:28

Tadeusz Boniecki

Służył w kapłaństwie po to, aby przekonywać ludzkie serca, że są kochane przez Boga - tak o zmarłym ks. Józefie Domińskim powiedział bp Adam Bab.

CZYTAJ DALEJ

Zmień sposób myślenia, nie marnuj jedzenia. Światowy Dzień Świadomości Strat i Marnowania Żywności

2022-09-28 20:01

[ TEMATY ]

żywność

Karol Porwich/Niedziela

29 września obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Strat i Marnowania Żywności ustanowiony przez ONZ w 2019 r. Marnowanie żywności to rosnący globalny problem, któremu stara się przeciwdziałać Caritas w Polsce, prowadząc z partnerami kampanię uświadamiającą oraz zachęcając sklepy spożywcze, hurtownie i magazyny do włączania się w program Spiżarnia Caritas.

Każdego dnia na świecie w śmietnikach ląduje zmarnowana żywność, do produkcji której trzeba było wykorzystać określone ilości wody i energii i która generuje ogromne ilości CO2. Problem jest tak poważny, że domaga się szeroko zakrojonych kampanii uświadamiających oraz konkretnych rozwiązań. W naszym kraju podejmuje się ich m.in. Caritas, mając na uwadze nie tylko aspekt środowiskowy, ale także aspekt ubóstwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję