Reklama

Niedziela plus

Kalisz

Dobre, słuszne, prawdziwe

Biskup kaliski Damian Bryl przewodniczył Mszy św. w katedrze św. Mikołaja z okazji inauguracji duszpasterskiego roku akademickiego.

Niedziela Plus 42/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Kalisz

Wiktoria Zielińska/Radio Rodzina Kalisz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bardzo chciałbym was zaprosić, żebyście dojrzewali do tego, by mieć otwarte serce i umysł na to wszystko, co dzieje się wokół i byście chcieli dostrzec wartość ojczyzny, rodziny, Kościoła i chcieli temu służyć – powiedział bp Bryl (na zdjęciu). Zachęcał studentów do troski o rozwój intelektualny, a także moralny i duchowy. – Trzeba rozpoznawać, co jest dobre, słuszne, prawdziwe – stwierdził kapłan. I dodał: – Chcemy się modlić, żebyście potrafili służyć, abyście chcieli wychodzić poza swoje potrzeby i pragnienia. Bóg nie dał nam ducha bojaźni, ale dał nam ducha mocy, miłości i trzeźwego myślenia. Idźmy zatem!

Wraz z biskupem kaliskim modlili się: ks. prał. Adam Modliński, proboszcz katedry, ks. Paweł Nowacki, diecezjalny duszpasterz akademicki, rektorzy i wykładowcy kaliskich uczelni oraz studenci. W Kaliszu od roku działa Duszpasterstwo Akademickie Na Piętrze, które skupia kilkadziesiąt osób, i jest otwarte na nowych studentów. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć. W październiku zaplanowano szesnaście różnych inicjatyw. – Dla każdego coś dobrego, wszyscy znajdą i dopasują do siebie termin – zachęcał diecezjalny duszpasterz akademicki. Spotkania odbywają się wieczorami w poniedziałki, środy i czwartki, a w każdą niedzielę o godz. 20.30 w katedrze w Kaliszu jest celebrowana Msza św. akademicka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-10-11 12:06

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Damian Bryl, nowy biskup kaliski

[ TEMATY ]

ingres

Kalisz

Bp Damian Bryl

flickr.com/episkopatnews

Rozpoczął się ingres bp Damiana Bryla do katedry św. Mikołaja w Kaliszu. Od 2013 r. bp Bryl był biskupem pomocniczym poznańskim. W sierpniu 2020 r. wybrany został do Rady Stałej KEP. 25 stycznia 2021 r. papież Franciszek mianował go biskupem kaliskim. Objęcie kanoniczne diecezji miało miejsce 11 lutego, w święto Matki Bożej z Lourdes.

Bp Damian Bryl urodził się 10 lutego 1969 r. w Jarocinie.
CZYTAJ DALEJ

Kardynał Parolin: Watykan zaproszony do Rady Pokoju, papież to rozważa

2026-01-21 16:39

[ TEMATY ]

Rada Pokoju

Vatican Media

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin poinformował w środę, że Watykan otrzymał od prezydenta USA Donalda Trumpa zaproszenie do Rady Pokoju. Jak dodał, papież Leon XIV rozważa tę kwestię.

Kardynał Parolin powiedział dziennikarzom w Rzymie: - Prezydent Trump zaprasza różne kraje. Wydaje mi się, że czytałem, że również Włochy zastanawiają się, czy przystąpić, czy nie do tej inicjatywy.
CZYTAJ DALEJ

Davos/ Biały Dom: prezydent Donald Trump spotkał się z prezydentem RP Karolem Nawrockim

2026-01-21 17:58

[ TEMATY ]

Donald Trump

Karol Nawrocki

Mikołaj Bujak KPRP

Prezydent USA Donald Trump wziął udział w spotkaniu z prezydentem RP Karolem Nawrockim w Davos - poinformowała rzeczniczka Białego Domu Karoline Leavitt.

Jak podali amerykańscy dziennikarze towarzyszący prezydentowi Trumpowi w ramach tzw. poolu, spotkanie z Nawrockim odbyło się bez udziału mediów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję