Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław-Krzyki

W muzyce i na ikonach

W taki sposób w parafii Trójcy Świętej przedstawiona została Maryja.

Niedziela wrocławska 42/2022, str. II

[ TEMATY ]

oratorium

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Wykonawcy oratorium

Wykonawcy oratorium

Maryja w ikonografii przedstawiana jest na różny sposób. Stąd też Wrocławska Grupa Ikonopisarska chcąc przybliżyć postać Maryi, zorganizowała wystawę ikon pt.: Oblicza Matki. Ikony poświęcił ks. Adam Błaszczyk, wikariusz.

Zachętą do praktykowania pierwszych sobót miesiąca było oratorium Miażdżąca głowę węża. Chór tworzyli członkowie grup parafialnych, począwszy od scholi dziecięcej, młodzieży, dorosłych, a w skład zespołu weszli także zaprzyjaźnieni muzycy. – Tu ogromne podziękowania należą się pani Joannie Skutnik, która poświęca wiele serca w działania naszej scholi parafialnej. Efektem m.in. jej pracy jest to oratorium – mówi ks. Andrzej Szyc, proboszcz.

Muzycy zaprosili wszystkich słuchaczy do miejsc, w których objawiła się Matka Boża. Były to: Guadelupe, Fatima, Gietrzwałd, Akita, Kibeho. – Naszą intencją nie było tylko przeprowadzenie was przez miejsca, gdzie objawiła się Maryja, ale zachęcenie do odkrycia na nowo jej orędzi z tych miejsc. Chcielibyśmy także zaprosić was do modlitwy za ludzi, którzy dziś mniej lub bardziej propagują zło m.in. przez profanowanie świętości, wyśmiewanie wiary, negowanie wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, próby zmiany obyczajowości i umacnianie antagonizmów pomiędzy nami. Wraz z Maryją zachęcamy, abyście uczynili to przez praktykowanie pierwszych sobót miesiąca – mówił ks. Jakub Deperas, wikariusz.

2022-10-11 12:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi św. Filipa Neri

Niedziela łódzka 20/2016, str. 7

[ TEMATY ]

spotkanie

oratorium

Dagmara Zalewska

Integracja przy ognisku

Integracja przy ognisku

Ogólnopolskie Spotkanie Oratoriów Młodych w dniach od 29 kwietnia do 1 maja br. zgromadziło na wspólnej modlitwie, śpiewie, zabawie i refleksji kilkadziesiąt osób z większości polskich parafii prowadzonych przez księży filipinów. Przybyli młodzi wraz ze swymi duszpasterzami z Kongregacji w Gostyniu, Poznaniu, Studziannie i Tarnowie.

CZYTAJ DALEJ

Uskrzydlająca wizja

2023-01-31 15:03

Niedziela Ogólnopolska 6/2023, str. 20

Adobe Stock

Wszyscy potrzebujemy uskrzydlającej wizji, która umocni nas w przekonaniu, że warto żyć i codziennie się trudzić, poświęcając wszystko dla bliźnich. Wielka wizja, która jest nie wyimaginowaną ideologią, lecz odzwierciedleniem rzeczywistości, jest nam potrzebna co najmniej na równi z wodą, powietrzem i chlebem. Ona też wzajemnie nas zbliża i jednoczy. Jest również u podstaw wielkiej kultury. Niestety, całościowe wizje bardzo się od siebie różnią, a to rodzi głębokie podziały, walki i wojny – w rodzinach, w większych społecznościach i między narodami. W Piśmie Świętym poznajemy Bożą wizję ludzkiego życia. Trzeba ją coraz bardziej uwewnętrzniać i często stawiać przed oczami, by mieć duchowy dom, w którym będziemy się czuć bezpiecznie i dobrze. Słuchając Boga i kontaktując się z Nim na modlitwie oraz w sakramentach świętych, znajdujemy wszystko, co najważniejsze: właśnie bezpieczny dom, pożywny chleb, życiodajną wodę i światło, które rozjaśnia wnętrze i drogę przez czas i przestrzeń. W doli i niedoli, „w słabości i w bojaźni”.

CZYTAJ DALEJ

Owoce Ducha Świętego - Radość

2023-02-04 17:36

[ TEMATY ]

Duch Święty

Duch Św.

Adobe Stock

„Radość jest ważna w naszym życiu. W jakiś sposób jest to czujnik tego, czy dobrze żyjemy, czy źle żyjemy. Taki drobny czujniczek, ale ważny! Coś jak kontrolka ABS-u w samochodzie.

Można jechać dalej, ale prawdopodobnie, na pierwszych światłach, gdy ktoś przed nami zahamuje, to będziemy musieli trochę przerwać tę naszą podróż. Gdzie szukać radości? Jak sprawić, żeby zachować skarb radości w swoim sercu?” - na te pytania odpowiada ks. Michał Twarkowski, charyzmatyczny kapłan z Prałatury Opus Dei, biblista, duszpasterz, wychowawca, informatyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję