Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Nie ja, ale Bóg

Cieszę się, że umieram, ponieważ przeżyłem swoje życie, nie tracąc ani minuty na rzeczy, które nie podobają się Bogu – takimi słowami kończył swoje ziemskie życie bł. Carlo Acutis.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 43/2022, str. I

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

Ks. Marcin Miczkuła

Procesja modlitewna z wizerunkiem i relikwiami błogosławionego

Procesja modlitewna z wizerunkiem i relikwiami błogosławionego

Ten niesamowity młody człowiek może być dziś szczególnym patronem dzieci i młodzieży. W związku z tym, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie, w Polsce peregrynują relikwie bł. Carlo Acutisa. Przy relikwiach gromadzi się młodzież oraz wszyscy, którym zależy na chrześcijańskim wychowaniu młodzieży.

W naszej archidiecezji peregrynacja relikwii rozpoczęła się w sobotę, 8 października przekazaniem ich w sanktuarium Dzieci Fatimskich na Osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. Ksiądz Marcin Szczodry przekazał relikwie młodzieży, która tego dnia pielgrzymowała z Wolina do szczecińskich sanktuariów. W Wolinie uroczystości ku czci bł. Carlo Acutisa rozpoczęły się modlitwą w kościele św. Stanisława. Następnie przy śpiewie zespołu muzycznego ruszyliśmy w procesji modlitewnej z wizerunkiem bł. Carlo i jego relikwiami do kolegiaty św. Mikołaja. Tam rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. kan. Leszek Konieczny, proboszcz wolińskiej parafii. Na niedzielną modlitwę licznie przybyła młodzież nie tylko z Wolina, ponieważ zaproszenie skierowane było również do młodzieży parafii dekanatu oraz okolicy.

Do modlitwy włączyły się również Róże Różańcowe dekanatu Wolin, które przeżywały Dekanalny Dzień Wspólnoty Różańcowej, ponieważ bł. Carlo i dla Róż Różańcowych jest swoistym patronem, gdyż codziennie odmawiał Różaniec. Na uroczystość przybyli także Skauci Europy ze Szczecina oraz licznie zgromadzeni wierni. W homilii kaznodzieja podkreślił, że młodzież ma czerpać z postawy bł. Carlo moc ducha, którą on żył. Nawiązując do słów św. Jana Pawła II, powtarzał: „Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia musicie od siebie wymagać”. W procesji z darami uczniowie i nauczyciele szkół wolińskiego dekanatu przynieśli dzieła wytworzone na zajęciach katechezy: ilustracje do tajemnic światła – w tym roku obchodzimy 20. rocznicę wprowadzenia – oraz kolaże o młodym włoskim błogosławionym.

Reklama

Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa zakończone indywidualnym błogosławieństwem relikwiami. Wolińskim wydarzeniom towarzyszyła wystawa przygotowana przez bł. Carlo Acutisa dotycząca cudów eucharystycznych, która eksponowana była przez cały dzień w kolegiacie. Po modlitwie w Wolinie relikwie zostały przewiezione do szczecińskiej katedry.

„Boże, nasz Ojcze, dzięki Ci składamy za to, że dałeś nam bł. Carlo Acutisa, który dla młodych jest wzorem życia, a dla każdego – wezwaniem do miłowania. Ty, czyniąc z Eucharystii „autostradę do nieba”, pozwoliłeś mu kochać Twojego Syna. Ty dałeś mu Maryję, Matkę najukochańszą, i przez Różaniec pozwoliłeś wyśpiewywać Jej czułość. Przyjmij jego modlitwę za nas. Spójrz przede wszystkim na ubogich, których miłował i wspomagał. Wprowadzając bł. Carlo do grona świętych Kościoła, daj nam pełnię radości; niech jego uśmiech będzie także dla nas światłem na chwałę Twojego Imienia. Amen”.

2022-10-18 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs "Staś i Carlo - młodzi zdobywcy nieba" rozstrzygnięty

[ TEMATY ]

KSM

św. Stanisław Kostka

bł. Carlo Acutis

Karolina Krasowska

Laureatki konkursu Oliwia Kwiatkowska i Zosia Rojek z SP nr 3 z katechetką s. Barbarą Koreń przyjechały z Międzyrzecza. Na zdjęciu z prezesem KSM Jakubem Kusiowskim i ks. Marcinem Bobowiczem

Laureatki konkursu Oliwia Kwiatkowska i Zosia Rojek z SP nr 3 z katechetką s. Barbarą Koreń przyjechały z Międzyrzecza. Na zdjęciu z prezesem KSM Jakubem Kusiowskim i ks. Marcinem Bobowiczem

W parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze 9 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Staś i Carlo – młodzi zdobywcy nieba”, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa Matki Bożej Częstochowskiej

2023-01-31 21:00

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Im bardziej pragnęli, im bardziej starali się o drugie dziecko, tym większe przeżywali rozczarowania, kiedy okazywało się, że Henryka nie może zajść w ciążę. A ich pierwszy synek Bogdan wciąż dopytywał: „Mamo, kiedy będę miał braciszka albo siostrzyczkę?”.

Henryka postanowiła odwołać się do Bożej interwencji i pojechała na Jasną Górę. W intencji urodzenia dziecka odbyła pięć pielgrzymek. Jakaż to była radość, kiedy okazało się, że jej szczere modlitwy zostały wysłuchane: na początku 1986 roku okazało się, że spodziewa się dzieciątka. W sierpniu, a było to niedługo przed rozwiązaniem, Henryka poczuła, że powinna odwiedzić Matkę Bożą. Rodzina odradzała wyjazd. „W tym stanie?” – mówili. Ale ona postawiła na swoim. Mąż w końcu uległ i zdecydowano, że pojadą pociągiem. Na Jasnej Górze zamówili Mszę w intencji szczęśliwych narodzin. Henryka dostała wtedy niewielki obrazek z welonikiem potartym o Cudowny Obraz.

CZYTAJ DALEJ

Śląskie: 11 marca święcenia biskupie i ingres biskupa gliwickiego Sławomira Odera

2023-02-03 15:11

[ TEMATY ]

ks. Sławomir Oder

Włodzimierz Rędzioch

Ks. Sławomi Oder

Ks. Sławomi Oder

11 marca odbędą się święcenia biskupie i ingres biskupa nominata diecezji gliwickiej ks. prał Sławomira Odera – poinformowały w piątek służby prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystości odbędą się w gliwickiej katedrze.

"Mianowany przez Ojca Świętego Franciszka 28 stycznia 2023 roku Biskup Nominat przyjmie święcenia biskupie przez posługę nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio, metropolity seniora krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, dotychczasowego biskupa gliwickiego bp. Jana Kopca, biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla oraz abp. Giuseppe Mani, metropolity seniora Cagliari” - podał episkopat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję