Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Diecezja

Blask prawdy

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 42 i parafią Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu organizują konkurs „Św. Jan Paweł II – Blask Prawdy”.

Niedziela sosnowiecka 7/2023, str. II

[ TEMATY ]

konkurs

Sosnowiec

fot. Adam Bujak Biały Kruk

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Odbywający się już po raz 12. turniej jest skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu diecezji sosnowieckiej. – Zasadniczym celem konkursu jest zapoznanie z życiem i nauczaniem św. Jana Pawła II, przybliżenie przesłania XXII Dnia Papieskiego, upamiętnienie 103. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, przybliżenie wartości zawartych w nauczaniu św. Jana Pawła II oraz kształtowanie postawy wdzięczności za dar pontyfikatu i kanonizacji papieża Polaka. Jest też wezwaniem do podążania drogą świętości, jaką przebył św. Jan Paweł II – wyjaśnia ks. Michał Borda – dyrektor Wydziału Katechetycznego.

Konkurs odbędzie się tylko w kategorii plastycznej przeznaczonej dla uczniów kl. I-VIII. I tak każdy zgłoszony do konkursu uczeń ma indywidualnie wykonać pracę, która będzie twórczym zilustrowaniem wybranego wezwania z Litanii do św. Jana Pawła II. Format oraz technika pracy jest dowolna. Dopuszcza się formę płaską i przestrzenną. Organizatorzy proszą, by w widocznym miejscu umieścić treść zilustrowanego wezwania np. „Święty Janie Pawle II – Niestrudzony Pielgrzymie tej ziemi”. Praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko ucznia biorącego udział w konkursie, klasę, nazwę szkoły, adres, telefon, imię i nazwisko nauczyciela-opiekuna, telefon kontaktowy i e-mail nauczyciela. Komisja konkursowa oceniając prace, weźmie pod uwagę: zgodność pracy z tematyką konkursu, inwencję twórczą, estetykę i samodzielność wykonania. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, kl. IV-VI, kl. VII-VIII.

Do kiedy można nadsyłać prace i gdzie? Otóż nieprzekraczalnym terminem jest 12 maja br. Prace należy kierować pod adresem Zespół Szkół nr 2, 41-219 Sosnowiec, ul. B. Prusa 253A. Nagrodzeni uczniowie zostaną zawiadomieni indywidualnie, zaproszeniem wysłanym pod adresem szkoły. Wręczenie nagród odbędzie się 6 czerwca w siedzibie SP nr 2 w Sosnowcu. I jeszcze praktyczna wskazówka: tekst Litanii do św. Jana Pawła II, karta zgłoszenia uczestników, metryczka do pracy plastycznej oraz zgoda rodzica są dostępne w zakładce „Konkursy” na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 2 w Sosnowcu: https://sp42.sosnowiec.pl/.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-02-07 13:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Doskonały pedagog

Niedziela sosnowiecka 7/2021, str. VII

[ TEMATY ]

film

Sosnowiec

UM Sosnowiec

Ewa Hrobaczewska

Ewa Hrobaczewska

Ewa Hrobaczewska – założycielka pierwszej szkoły muzycznej w stolicy Zagłębia doczekała się filmu dokumentalnego ukazującego historię jej życia.

Film Matka z portretu. Historia Ewy Horbaczewskiej jest dostępny w sieci na profilu Element Kultury. Przybliża losy pani profesor i jej prywatnej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Sosnowcu. To także opowieść o historii muzycznej miasta, który był miejscem czterech kultur.
CZYTAJ DALEJ

Wykonała polecenie Maryi. Adele Brice może zostać błogosławioną

2026-02-03 12:57

[ TEMATY ]

sługa Boży

Adele Brice

Vatican News/@National Shrine of Our Lady of Champion

Sługa Boża Adele Brice

Sługa Boża Adele Brice

Sługa Boża Adele Brice, świadek pierwszych zatwierdzonych przez Kościół maryjnych objawień w Ameryce Północnej, może zostać beatyfikowana. Biskup diecezji Green Bay w stanie Wisconsin wydał dekret formalnie rozpoczynający diecezjalne badanie kanoniczne przed rozpoczęciem jej procesu beatyfikacyjnego. Matka Boża ukazywała się Brice w XIX wieku wzywając do katechizacji grzeszników i modlitwy za nich.

Dekret w sprawie kanonicznego badania życia i cnót heroicznych, jak również opinii świętości i znaków Sługi Bożej Adele Brice na etapie diecezjalnym wydał już pod koniec grudnia 2025 roku bp David Ricken z diecezji Green Bay w stanie Wisconsin. Supplex libellus, czyli formalną petycję w tej sprawie beatyfikacyjnej złożyła do biskupa już w 2024 roku prawnie mianowana postulatorka dr Valentina Culurgioni. Bp Ricken zachęca wszystkich, którzy mogą mieć w tej sprawie wszelkiego rodzaju informacje, w tym dokumenty, listy itp., aby przekazywać je kanclerzowi diecezji.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

2026-02-03 15:17

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki

BP KEP

Karol Nawrocki

Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki zwołał posiedzenie RBN na 11 lutego - poinformował jego rzecznik Rafał Leśkiewicz. Omówione zostaną m.in. kwestia programu SAFE, zaproszenia do Rady Pokoju i działania państwa mające na celu wyjaśnienie „okoliczności wschodnich kontaktów” marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego - dodał.

„Prezydent RP Karol Nawrocki zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które odbędzie się 11 lutego (środa) o godzinie 14” - napisał rzecznik prezydenta na platformie X.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję