Reklama

Niedziela Wrocławska

Zawierzeni Maryi

Miejcie wielką nadzieję, tak jak Maryja, która wiernie szła swoją drogą – zwrócił się do młodzieży na Jasnej Górze bp Maciej Małyga.

Niedziela wrocławska 12/2023, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka maturzystów

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Młodzież bardzo uważnie słuchała Dobromira Makowskiego

Młodzież bardzo uważnie słuchała Dobromira Makowskiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczni maturzyści z terenu archidiecezji wrocławskiej pielgrzymowali na Jasną Górę, aby zawierzyć sprawy egzaminów oraz swoją przyszłość.

Na Jasną Górę przybyła młodzież z różnych terenów archidiecezji: oprócz reprezentantów kilku wrocławskich szkół byli także maturzyści z: Brzegu, Góry, Milicza, Oleśnicy, Henrykowa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pielgrzymka rozpoczęła się od świadectwa Dobromira Makowskiego (RapPedagogika). Po nim nastąpiła modlitwa prowadzona przez diakonię młodzieżową wspólnoty HalleluJah. Ta część odbywała się w sali papieskiej.

Była też okazja do rozważenia poszczególnej stacji Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo to odbyło się na wałach jasnogórskich, a po niej wszyscy obecni zrobili sobie wspólne zdjęcie przy pomniku św. Jana Pawła II.

Centralnym punktem było przejście do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie Eucharystii przewodniczył bp Maciej Małyga. Biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej wygłosił także homilię.

Homilię biskup Maciej rozpoczął od trzech pytań: „Czy ktoś ma prawo pytać ciebie o twoje życie?”, „Czy jest ktoś, przed kim odpowiadasz za swoje życie?”; Kto ma prawo pytać mnie o moje życie? Podejmując próbę odpowiedzi na to pytanie, biskup powiedział: – A może nikt nie ma takiego prawa? I wtedy odpowiadałbym sam przed sobą. Od tego pytania zależy cały kształt naszego życia.

W dalszej części hierarcha nawiązał do Ewangelii i fragmentu o winnicy. Wskazał, że przypowieść ta nawiązuje do Jezusa i Królestwa Bożego. Opisując rolników z przypowieści, bp Maciej zaznaczył, że zły obraz Boga może wynikać z zazdrości. – W ich oczach Bóg jest konkurentem, który zabiera życie. Tymczasem On jest tym, który przychodzi i chce dawać. Bóg obdarza człowieka bogactwem. Jest to zaproszenie dla każdego z nas, aby Syna, którego posyła Ojciec, przyjąć nie jako dzieci tego samego Ojca, przez wiarę i chrzest. On nam życia nie zabiera, ale daje je w obfitości – nauczał kaznodzieja.

Reklama

Na zakończenie bp Maciej nawiązał do wyjątkowego miejsca, którym jest Jasna Góra i zachęcił, aby od Maryi uczyć się i przyjmować Jezusa. – Ona pokazała nam, jak to zrobić. Przyjęła Słowo, które w jej łonie stało się ciałem – wskazał biskup, dodając życzenia dla maturzystów: – Bóg nie jest konkurentem naszego życia, lecz błogosławieństwem. A to jest nadzieją dla naszego życia. Tego wam życzę, drodzy maturzyści. Miejcie wielką nadzieję, tak jak Maryja, która wiernie szła swoją drogą. Niełatwą, ale piękną. Bo Bóg jest dawcą, dawcą życia.

Na zakończenie Mszy św. delegacja maturzystów zawierzyła się Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Pielgrzymka organizowana była przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej.

2023-03-15 08:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maturzyści diecezji świdnickiej zawierzyli swoją przyszłość Matce Bożej

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

diecezja świdnicka

pielgrzymka maturzystów

ks. Mirosław Benedyk

Ponad 400 osób wzięło udział w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę

Ponad 400 osób wzięło udział w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę

Maturzyści z terenu diecezji świdnickiej 18 marca na Jasnej Górze prosili o szczęśliwy przebieg egzaminu dojrzałości.

Modlitewne spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył bp Marek Mendyk. W homilii tegorocznych maturzystów zachęcał do zaufania słowu Bożemu.

CZYTAJ DALEJ

Niech Twój Duch, Panie, przenika nasze serca

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 12, 1-8.

Piątek, 19 lipca

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: w Madrycie odsłonięto tablicę upamiętniającą św. Jana Pawła II

2024-07-19 15:04

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Benedykt XVI

Madryt

św. Matka Teresa z Kalkuty

tablica pamiątkowa

tablica

Adobe.Stock.pl

Katedra w Madrycie, Hiszpania

Katedra w Madrycie, Hiszpania

W siedzibie nuncjatury apostolskiej w Madrycie odsłonięto tablicę upamiętniającą św. Jana Pawła II. Przedstawia ona obok postaci pochodzącego z Polski papieża również jego następcę papieża Benedykta XVI oraz Matkę Teresę z Kalkuty.

Tablica w kształcie krzyża została podarowana nuncjuszowi Stolicy Apostolskiej w Hiszpanii arcybiskupowi Bernardito Auzie przez władze hiszpańskiej Akademii Dyplomatycznej. W komunikacie przewodniczący akademii Santiago Velo de Antelo wyjaśnił, że autorem dzieła jest rzeźbiarz Francisco Parra. Dodał, że tablica, w której centrum umieszczony został krucyfiks została odsłonięta w obecności arcybiskupa Auzy oraz delegacji hiszpańskich ambasadorów, wśród których znaleźli się m.in. Jose Cuenca, Domingo de Silos Manso García i Servando de la Torre.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję