Reklama

Głos z Torunia

My chcemy Boga

Ponad dwustu młodych ludzi odnajduje swoje miejsce w Kościele? Tańczą, śpiewają, muzykują i… modlą się? Tak, to możliwe!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rejonowe spotkanie młodzieży, które odbyło się 1 maja w parafii Miłosierdzia Bożego w Toruniu, zgromadziło młodych z różnych wspólnot: KSM-u toruńskiego i chełmżyńskiego, oazy michalickiej, neokatechumenatu, scholi katedralnej, wspólnoty CUD z parafii Miłosierdzia, grup ze Świerczynek, Gostkowa i Złejwsi Wielkiej. Wystarczyło ognisko, pieśni grane przez zespół Sunrise, wspólne tańce i animacje, rozmowy i modlitwa, żeby młodzi poczuli się jak w domu.

Reklama

Jak oceniają majowe spotkanie? Tak dzieli się Michał: – Wydarzenia takiego typu pokazują, że Kościół to także młodzież. Na ognisku super się bawiłem, tańcząc, śpiewając, rozmawiając ze znajomymi, modląc się. Miło jest zobaczyć zaangażowanie tak wielu młodych w wydarzenia, w których wszyscy chcą się dobrze bawić i jednocześnie wielbić Boga. – Na ognisku dla młodzieży mogłam poznać wiele osób, ludzie byli otwarci na rozmowy – mówi Agata. – Takie wydarzenia jak to pozwalają poznać nie tylko Pismo Święte, ale i wspaniałych ludzi. – Na ognisko wybrałam się z moim 3-letnim siostrzeńcem i oboje świetnie się bawiliśmy – opowiada Nikola. – To było udane połączenie relaksu przy ognisku, tańców i energetycznego koncertu. Siostrzeniec był zachwycony muzyką i bardzo mu się podobało, że młodzi poświęcili mu chwilę, by pograć z nim w piłkę. Dla mnie to była chwila wytchnienia od codzienności. Mogłam porozmawiać ze znajomymi oraz poznać wielu nowych, wspaniałych ludzi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ci młodzi ludzie chcą czegoś więcej, wypłynięcia na głębię. – Dla młodych wiara jest czymś bardzo ważnym – zaznacza Michał. – We wspólnocie mogę spędzić czas na zgłębianiu Pisma Świętego, modlitwie, dyskusjach, na wspólnej zabawie. To grupa ludzi, na których zawsze można liczyć, z którymi mogę żartować, modlić się i pracować. – Wspólnota dla mnie jest miejscem, w którym spędzam czas ze wspaniałymi osobami, rozmawiam na różne tematy, gram w gry planszowe. Nasza wspólnota z Gostkowa nazywa się DABAR, czyli słowo, które zamienia się w czyn. Oznacza to, że zawsze, gdy ktoś nas o coś poprosi, jesteśmy gotowi pomagać – dzieli się Agata.

Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza młodych na kolejne spotkanie 9 czerwca o godz. 19.00 w kaplicy. Dlaczego warto pomyśleć o podobnym wydarzeniu także w swojej parafii? – Uważam, że organizowanie takich wydarzeń przez parafię jest niezwykle cenne – mówi Nikola. – Takie wydarzenia pokazują, że parafia to nie tylko miejsce modlitwy, ale też żywa wspólnota, która dba o swoich młodszych członków, oferując im ciekawe i wartościowe formy spędzania czasu. To inwestycja w przyszłość naszej wspólnoty, budowanie silnych relacji i poczucia przynależności. Dlatego popieram organizowanie takich ognisk i koncertów dla młodzieży.

2025-05-13 14:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zachowali się jak trzeba

Niedziela toruńska 34/2020, str. III

[ TEMATY ]

Toruń

Park Pamięci Narodowej

Anna Głos

Park Pamięci Narodowej „to wyraz hołdu, jaki winniśmy naszym przodkom”

Park Pamięci Narodowej „to wyraz hołdu, jaki winniśmy naszym przodkom”

Zachowali się jak trzeba – te słowa przypominają o bohaterskich czynach Polaków, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. Ich nazwiska zostały upamiętnione w Parku Pamięci Narodowej w Toruniu.

Uroczystość otwarcia Parku Pamięci, znajdującego się nieopodal sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, odbyła się 8 sierpnia. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Wśród koncelebransów byli m.in. biskup toruński Wiesław Śmigiel i bp Tadeusz Bronakowski z Łowicza. Obecni byli także przedstawiciele władz państwowych z premierem Mateuszem Morawieckim, parlamentarzyści z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, samorządowcy z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim oraz liczni wierni.
CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra zablokowana na facebooku. Konto miało setki tysięcy obserwujących

2026-03-07 10:08

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Facebook

konto

JasnaGóranews

zablokowane

setki tysięcy

Popularne konto na Facebooku @JasnaGóranews zostało zablokowane

Bożena Sztajner/Bp Jasna Góra

Bożena Sztajner/Bp Jasna Góra

Niepokojące wieści docierają z Jasnej Góry. Popularne konto klasztoru @JasnaGóranews na platformie Facebook, które miało setki tysięcy obserwatorów zostało z dnia na dzień zablokowane.

Zakon Paulinów poinformował 6 marca na nowym koncie Biura Prasowego Jasnej Góry, że:
CZYTAJ DALEJ

Krajowy Moderator Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: w uroczystość Zwiastowania Pańskiego podejmijmy dzieło adopcji

2026-03-09 10:07

[ TEMATY ]

duchowa adopcja dziecka poczętego

Karol Porwich/Niedziela

Żyjemy w czasach, w których w przestrzeni publicznej coraz częściej podważa się i deprecjonuje wartość ludzkiego życia. Niejednokrotnie można odnieść wrażenie, że społeczeństwo znalazło się na takim etapie, na którym coraz trudniej jest zawrócić i ponownie odkryć wartość tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych – dzieci nienarodzonych - apeluje paulin o. Samuel Karwacki, krajowy Moderator Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

O. Samuel Karwacki mówi dalej: W mediach społecznościowych, w publicznych debatach, a nieraz także w codziennych rozmowach coraz częściej rani się godność drugiego człowieka. W takich sytuacjach łatwo utracić Boże spojrzenie na rzeczywistość i na wartość każdego ludzkiego życia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję