Reklama

Niedziela Legnicka

Papieski wieczór pamięci z TPD

Już po raz 22. w czwartek 15 października legnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizował wieczór papieski, poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. Tym razem hasłem przewodnim były słowa „Jan Paweł II - Patron rodziny", nawiązujące do obchodzonego w niedzielę XV Dnia Papieskiego.

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Dzień Papieski

Ks. Waldemar Wesołowski

Swoje gościnne progi otworzył Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy, w którym działa najliczniejszy oddział TPD, liczący ponad 200 członków.

To właśnie chór i uczniowie tej szkoły wprowadzili wszystkich przybyłych w atmosferę tego święta. Były pieśni bliskie sercu papieża Polaka oraz prezentacja multimedialna z komentarzami i fragmentami przemówień papieskich. Uczniowie skoncentrowali się na zatroskaniu Jana Pawła II o młodzież. Wyjaśnili genezę organizowanych Światowych Dni Młodzieży, przypominając, że kolejne odbędą się w Krakowie, w 2016 roku.

Reklama

Podczas wieczoru wspomnień wystąpiło kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z powiatu legnickiego i z Lubina. Reprezentowali oni ponad 20 szkolnych oddziałów TPD. Były wiersze i piosenki ukazująca troskę Jana Pawła II o młodzież i dzieci.

Jak powiedział prezes legnickiego TPD Kazimierz Pleśniak, Jan Paweł II jest wzorem i punktem odniesienia wszelkich działań podejmowanych na rzecz młodego pokolenia. Dlatego ważne jest, by w sercach najmłodszych, którzy znają Papieża Polaka jedynie z opowiadań, pamięć o nim nie zagasła.

Występom towarzyszyła wielka radość, ale też i trema. Najważniejsza jednak była wspaniała, serdeczna atmosfera. Dzięki prezentacjom, ale też scenografii, czuło się obecność świętego już dziś Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy, którzy zaprezentowali swoje talenty zostali nagrodzeni dyplomami oraz obrazkami z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

Na zakończenie wieczoru zebrani odśpiewali pieśń „Barka”. Była też degustacja kremówek. Uczestnikom i organizatorom należą się wielkie podziękowania za chwile wspomnień o świętym Polaku.

2015-10-16 17:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podsumowanie Dnia Papieskiego

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Ks. Waldemar Wesołowski

Ponad 7,6 mln zł zebrano podczas 13. Dnia Papieskiego w październiku ub.r. Fundusze zostaną przeznaczone na stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Hasłem kolejnego Dnia Papieskiego, który odbędzie się w roku kanonizacji papieża-Polaka są słowa "Jan Paweł II - świętymi bądźcie".

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Święci na ulicach Wrocławia

2021-09-19 22:12

[ TEMATY ]

relikwie

św. Stanisław

św. Dorota

procesja

archidiecezja wrocławska

Magdalena Lewandowska

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Już po raz 24 przez wrocławski Rynek przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty.

Procesja nawiązuje do średniowiecznej tradycji, a wskrzeszona została po powodzi w 1997 r. Wrocławianie dziękują w niej za uchronienie od wielkiej wody i innych kataklizmów i proszą – za wstawiennictwem świętych – o dalszą opiekę nad miastem. – Nasze wyjście na ulice miasta to nie okazja, by protestować przeciw komuś. To świadectwo wiary, że Bóg powołuje nas do świętości. Prosimy Boga o zachowanie od naturalnych kataklizmów, ale też by zachował nas od jakichkolwiek duchowych klęsk – mówił w Bazylice Garnizonowej ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Wrocławskiej Kurii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję