Reklama

Archiwum

Niedziela 41/2016

Spis treści

z Watykanu

Z Watykanu

4

ze świata

Ze świata

5

z Polski

Z Polski

7

57

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela przemyska

Dlaczego?
Ks. Zbigniew Suchy

To pytanie drąży moją myśl. Dlaczego podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA dopuszczono się tak haniebnego zachowania, jak plucie na prezydencką limuzynę? Przecież nigdy ten szanujący każdego człowiek nie nazwał żadnego z Polaków „bydłem”. Nigdy nie posunął się do stwierdzenia „dorżnąć watahę”. Zatem dlaczego?

Dlaczego?
Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę
Ks. Marek Machała

W XXXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę uczestniczyła delegacja archidiecezji przemyskiej. Autokarowy wyjazd z Przemyśla zorganizował Wydział Duszpasterstwa Rodzin, z Brzozowa koło parafialne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, a z dekanatu Grabownica dekanalny duszpasterz rodzin i dziekan ks. Edward Stępień.

Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę
Ich drugi dom
Ks. Zbigniew Suchy

23 września 2016 r., w dzień poświęcony św. o. Pio z Pietrelciny, o godz. 9.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu została odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego, z udziałem abp. Józefa Michalika, abp. Jana Martyniaka, bp. Stanisława Jamrozka oraz licznie zebranych kapłanów i zaproszonych gości. Mszą św. zainaugurowano Rok Akademicki 2016/2017 oraz rok formacyjny.

Ich drugi dom
Apostoł Bieszczad
Ks. Szymon Nosal

Ks. Piotr Bartnik, proboszcz z Górzanki, obchodził w tym roku 33-lecie kapłaństwa, z którego 26 lat poświęcił pracy w Bieszczadach. Jego troska o ludzi Bieszczad i o zabytki sakralne tego regionu pozwalają na nadanie mu miana Apostoła Bieszczad.

Apostoł Bieszczad

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję