Reklama

Głos z Torunia

Miłosierdzie na ulicy

Modlitwa, śpiew, taniec, uliczna ewangelizacja wypełniły dwudniowy Jubileusz Młodych w Roku Świętym Miłosierdzia zorganizowany w Toruniu. Szczególnym momentem spotkania był Jarmark Miłosierdzia, podczas którego toruńska Starówka wypełniła się młodymi ludźmi, kapłanami i siostrami zakonnymi wprowadzającymi w życie uczynki miłosierdzia

Niedziela toruńska 41/2016, str. 4-5

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Łukasz Jabłoński

Podczas Jubileuszu Młodych można było zrobić sobie zdjęcie z papieżem Franciszkiem, który zachęcał do zejścia z kanapy i włożenia wyczynowych butów

Podczas Jubileuszu Młodych można było zrobić sobie zdjęcie
z papieżem Franciszkiem, który zachęcał do zejścia z kanapy
i włożenia wyczynowych butów

Jubileusz odbył się w dniach 23-24 września. W piątkowy wieczór młodzież uczestniczyła w Mszy św. pod przewodnictwem bp. Józefa Szamockiego w katedrze. Natomiast w sobotni poranek wyruszyła na ulice, zachęcając przechodniów do praktykowania uczynków miłosierdzia. Można było zjeść przygotowane smakołyki w niezwykłej restauracji „Zapiecek Pana Boga”. Boża strawa była dla każdego za darmo, ponieważ miłosierdzie Boga jest darmowe. – Naszym celem nie jest tylko zapełnienie żołądków. Dając komuś chleb, chcemy z nim porozmawiać o tym, czego brakuje w jego życiu i zachęcić do odnowy życia – mówiła Anna. W tym celu można było poprosić o modlitwę przy stanowisku modlących się za żywych i umarłych, porozmawiać przy straganie „Strapionych pocieszać”, a nawet skorzystać z sakramentu pokuty wśród zabieganego świata. Nawiązując do uczynku spragnionych napoić, młodzi częstowali niecodziennymi napojami, np. bliskością, wspólnotą lub byciem zrozumianym. A to wszystko do wyboru na ciepło lub na zimno.

Czynienie miłosierdzia wymaga odwagi, którą wykazała się młodzież zachęcająca do życia w czystości w myśl uczynku nagich przyodziać. Wezwanie było tym bardziej wymowne, gdyż młodzi robili to pod klubem ze striptizem. Przechadzali się po ulicy z parasolkami, lecz w przeciwieństwie do pań zachęcających do skorzystania z usług lokalu, zachęcali do podjęcia życia w czystości serca.

Po południu odbyło się nabożeństwo pokutne „Delikatne dłonie Boga” w kościele akademickim. Nie zabrakło także tańców na Starym Rynku. W kościele Mariackim młodzi uczestniczyli w Mszy św., po której udali się na Rynek Nowomiejski, gdzie odbył się koncert zespołu Full Power Spirit. Całość zakończyła się uwielbieniem w kościele pw. św. Jakuba, które potrwało do późnych godzin wieczornych.

Spotkanie zorganizowano jako dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży. Organizatorem było Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej „Kotwica”.

2016-10-06 09:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: Drzwi Święte również na Lampedusie

[ TEMATY ]

Włochy

Rok Miłosierdzia

Włodzimierz Rędzioch

W ramach trwającego obecnie Jubileuszu Miłosierdzia Drzwi Święte zostaną otwarte również na „wyspie uchodźców” - Lampedusie. Otworzy je w sobotę 16 stycznia w kościele Madonna di Porto Salvo kard. Francesco Montenegro, arcybiskup Agrygentu, na której terenie leży ta włoska wysepka.

Z kolei nazajutrz, gdy obchodzony będzie ONZ-owski Światowy Dzień Migranta, przy Bramie Europy na Lampedusie odbędzie się spotkanie modlitewne, poinformowało Radio Watykańskie. Brama Europy jest rzeźbą upamiętniającą migrantów, którzy utonęli w Morzu Śródziemnym w drodze z Afryki do Europy.

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Abp Grzegorz Ryś o św. Mikołaju

2022-12-06 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Życzę wam, drogie dzieci i wam drodzy dorośli, żeby wasze przychodzenie do Kościoła uczyniło z was dobrych ludzi tak, jak to przychodzenie Mikołaja do Kościoła uczyniło go dobrym człowiekiem, i to znacznie wcześniej niż został biskupem – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję