Reklama

Niedziela Podlaska

Pamięć o papieżu Polaku

Prawie 27 lat pontyfikatu, 14 encyklik, 14 adhortacji apostolskich, 40 listów apostolskich, 104 podróże zagraniczne, 8 pielgrzymek do Polski, Światowe Dni Młodzieży, tysiące niezapomnianych spotkań, słowa, które do dziś poruszają serca: „Nie lękajcie się”, „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, „Musicie od siebie wymagać”...

Kolejny Dzień Papieski przeżywany w Kościele polskim nie pozwala nam zapomnieć o dziedzictwie pozostawionym przez wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. Pamięć ludzka jest jednak ulotna. Potrzeba zatem spotkań, inspiracji, które pomogą nam nie tylko pamiętać o osobie i nauczaniu papieża Polaka, ale ciągle na nowo odkrywać, pogłębiać i wcielać w życie to wielkie dobro, które nam pozostawił.

Niewątpliwie taką inicjatywą jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która – jak sama siebie określa – stanowi „żywy pomnik” św. Jana Pawła II. Wspieranie i kształtowanie młodych ludzi, formacja oraz budowanie osobowości na wartościach chrześcijańskich, przepajanie życia duchem Ewangelii jest najpiękniejszym prezentem i formą wdzięczności Janowi Pawłowi II. Niech wspieranie tego dobrego dzieła będzie i naszym udziałem w utrwalaniu pamięci oraz promowaniu dziedzictwa pozostawionego nam przez św. Jana Pawła II.

2016-10-06 09:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jego słuchajcie!

Kiedy nad nami otwiera się niebo, by darzyć nas łaską, to robi to Pan Bóg w sposób nieograniczony. Nieograniczony humorami, preferencjami, urodą, nawet grzechem. Jeśli z tej łaski nie korzystamy w taki sam sposób, to tylko dlatego, że utraciliśmy tę pierwotną wrażliwość, właściwą naszym prarodzicom w raju, gdzie czuli wszechobecność Pana. Utraciliśmy, bo jak powie dziś bez ogródek św. Paweł w drugim czytaniu: „Ich losem – zagłada, ich bogiem – brzuch, a chwała – w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne”. W całej diecezji jak co roku jest to czas rekolekcji, dni skupienia, spowiedzi – czas szukania dróg wyjścia ze słabości, uzależnień i grzechu. Owocem nawrócenia jest wewnętrzny spokój i przekonanie obecne w Kościele od wieków – „dobrze, że tu jesteśmy”. Dobrej niedzieli.

CZYTAJ DALEJ

Zrozumieć siebie

Czterdzieści osób wzięło udział w adwentowej Akademii Dojrzewania w Rokitnie.

To rekolekcje dla młodzieży połączone z warsztatami. Myśl przewodnia tej edycji brzmiała „Zrozumieć siebie”. Okazuje się, że zrozumienie samego siebie, swoich działań, reakcji, uczuć może być jednym z największych wyzwań, nie tylko dla młodego człowieka. Uczestnicy przyglądali się swoim emocjom, myślom, przeżyciom, słuchali konferencji o sumieniu. Rozmawiali o tym, skąd pochodzą (bycie dzieckiem Boga) oraz dokąd zmierzają (powołanie). Pomagali im w tym animatorzy, ks. Łukasz Malec oraz psycholog Justyna Dziadura. Uczestnicy próbowali zrozumieć siebie nie tylko od strony psychologicznej, ale i z Bożej perspektywy.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Abp Grzegorz Ryś o św. Mikołaju

2022-12-06 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Życzę wam, drogie dzieci i wam drodzy dorośli, żeby wasze przychodzenie do Kościoła uczyniło z was dobrych ludzi tak, jak to przychodzenie Mikołaja do Kościoła uczyniło go dobrym człowiekiem, i to znacznie wcześniej niż został biskupem – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję