Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

O życiu duchowym – rozeznawanie duchów

Niedziela zamojsko-lubaczowska 41/2016, str. 1

[ TEMATY ]

egzorcysta

Joanna Ferens

Ks. Marian Rajchel chętnie dzielił się świadectwem swojej posługi

Ks. Marian Rajchel chętnie dzielił się świadectwem swojej posługi

Po wakacyjnej przerwie, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju odbyła się 22 września pierwsza w tym roku szkolnym katecheza czwartkowa, której gościem tym razem był ks. Marian Rajchel, egzorcysta diecezji przemyskiej. Jest to człowiek o niezwykle spokojnym i łagodnym usposobieniu, charyzmatyczny kapłan, który podjął się realizacji bardzo trudnego tematu, gdyż katecheza dotyczyła życia duchowego i rozeznawania duchów. Ks. Rajchel ma ogromne doświadczenie w tej sferze, ze względu na posługę egzorcysty, którą pełni od wielu lat.

Reklama

Podczas spotkania w Biłgoraju wyjaśniał, co znaczy dokładnie termin „rozeznawanie duchów”. – Nasz świat, który my widzimy, to nie jest pełny świat, nam się tylko wydaje, że my widzimy wszystko. Ale wystarczy chociażby popatrzeć na drugiego człowieka i już okazuje się, że jego myśli już nie widzimy – mówił.

Kapłan podkreślił też dość wyraźnie, że szatan ma doskonałe metody zdobycia człowieka, przez co człowiek odchodzi od Pana Boga. – Cały problem tej sfery duchowej rozgrywa się tu, na ziemi, a człowiek jest pomiędzy Panem Bogiem, który stara się nas zjednać, przekonać, pociągnąć i zachęcić do dobra, a z drugiej strony stoi wieczny kłamca i buntownik, który już raz zdobył prawo obecności w życiu ludzi poprzez kłamstwo i ćwiczył swoją metodę przez wszystkie tysiące lat i potrafi człowieka tak zamotać, że człowiek wybiera zło, wbrew swojemu rozumowi, wbrew swojemu szczęściu, wbrew sensowi swojego życia, a przede wszystkim wbrew Panu Bogu, który chce nas uszczęśliwić, a my idziemy na przekór drugą stroną – powiedział ks. Marian.

Kapłan wyjaśniał również, jak ważny w życiu człowieka jest wybór i zwrócenie się w stronę Bożej światłości: – Dzisiaj nie tylko ateizm się szerzy, gdyż dzieje się dziwna rzecz. Żyjemy w rzeczywistości XXI wieku, kiedy niektórzy w ogóle nie uznają Boga, a inni z kolei uznają szatana za Boga. A mimo wszystko, nie tylko ateiści, przeczą istnieniu szatana, a jeśli nawet nie istnieniu, to jego wpływowi na nasze życie. Dlatego, aby przeciwstawić się temu duchowemu promieniowaniu złego, należy się zorientować i dowiedzieć, skąd to zło pochodzi, jak wygląda i po czym można je poznać, a przede wszystkim, aby odbić się od dna i przylgnąć do Pana Boga. To jest nasze najważniejsze zadanie.

2016-10-06 09:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Miesięcznik Egzorcysta”: Czy wolno dziś straszyć piekłem?

[ TEMATY ]

gazeta

egzorcysta

- Podnoszą się czasem wołania: „nie straszmy Szatanem, piekłem, wiecznym potępieniem”, bo to niechrześcijańskie. Może to i racja: nie straszmy; straszyć można kryzysem gospodarczym, kataklizmem przyrodniczym czy wojną. Diabłem i piekłem nie da się tylko straszyć. Tą rzeczywistością trzeba przerażać, bo to jest jedyna właściwa reakcja normalnego człowieka. O grozie i dramacie śmierci wiecznej mówi Zbawiciel, więc chyba trudno przytomnie utrzymywać, że jest to postawa niechrześcijańska – pisze we wstępie do styczniowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta” redaktor naczelny, Artur Winiarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Spiderman odwiedził papieża Franciszka

2021-06-23 13:46

[ TEMATY ]

papież Franciszek

twitter.com/ANCALERTS

Podczas środowej audiencji generalnej z Ojcem Świętym, watykańskie kamery zarejestrowały wśród uczestników mężczyznę przebranego w strój Spidermana. Przebierańcem okazał się Mattia Villardita - 27-letni działacz społeczny, ceniony za zaangażowanie na rzecz ciężko chorych dzieci.

23 czerwca Mattia Villardita w charakterystycznym stroju Spidermana wziął udział w audiencji generalnej z Ojcem Świętym, która odbywa się obecnie na Dziedzińcu św. Damazego w Pałacu Apostolskim. Na zakończenie audiencji, przy okazji osobistego pozdrowienia, podarował Ojcu Świętemu maskę superbohatera - taką samą, w jakiej odwiedza małych pacjentów.

CZYTAJ DALEJ

Debata "Pacjent po pandemii" w Zielonej Górze

2021-06-25 08:42

[ TEMATY ]

służba zdrowia

Uniwersytet Zielonogórski

pandemia

Archiwum ks. Tomasza Duszczaka

ks. Tomasz Duszczak z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim

ks. Tomasz Duszczak z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim

"Pacjent po pandemii?" to temat debaty, która została zorganizowana przez Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ w Zielonej Górze w dniu 23 czerwca 2021 r. w Auli Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W panelu dyskusyjnym wzięli udział Adam Niedzielski, Minister Zdrowia, Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, Ks. Arkadiusz Nowak, Prezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Filip Nowak, p.o. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Paulina Zamlewska - Lipiec, psycholog dziecięcy. Wśród różnych tematów związanych z czasem pandemii, troską o dobro pacjenta, czy też nowymi wyzwaniami odniesiono się do prawa pacjenta do opieki duszpasterskiej czynionej przez kapelanów w placówkach medycznych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję