Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

O życiu duchowym – rozeznawanie duchów

Niedziela zamojsko-lubaczowska 41/2016, str. 1

[ TEMATY ]

egzorcysta

Joanna Ferens

Ks. Marian Rajchel chętnie dzielił się świadectwem swojej posługi

Ks. Marian Rajchel chętnie dzielił się świadectwem swojej posługi

Po wakacyjnej przerwie, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju odbyła się 22 września pierwsza w tym roku szkolnym katecheza czwartkowa, której gościem tym razem był ks. Marian Rajchel, egzorcysta diecezji przemyskiej. Jest to człowiek o niezwykle spokojnym i łagodnym usposobieniu, charyzmatyczny kapłan, który podjął się realizacji bardzo trudnego tematu, gdyż katecheza dotyczyła życia duchowego i rozeznawania duchów. Ks. Rajchel ma ogromne doświadczenie w tej sferze, ze względu na posługę egzorcysty, którą pełni od wielu lat.

Podczas spotkania w Biłgoraju wyjaśniał, co znaczy dokładnie termin „rozeznawanie duchów”. – Nasz świat, który my widzimy, to nie jest pełny świat, nam się tylko wydaje, że my widzimy wszystko. Ale wystarczy chociażby popatrzeć na drugiego człowieka i już okazuje się, że jego myśli już nie widzimy – mówił.

Kapłan podkreślił też dość wyraźnie, że szatan ma doskonałe metody zdobycia człowieka, przez co człowiek odchodzi od Pana Boga. – Cały problem tej sfery duchowej rozgrywa się tu, na ziemi, a człowiek jest pomiędzy Panem Bogiem, który stara się nas zjednać, przekonać, pociągnąć i zachęcić do dobra, a z drugiej strony stoi wieczny kłamca i buntownik, który już raz zdobył prawo obecności w życiu ludzi poprzez kłamstwo i ćwiczył swoją metodę przez wszystkie tysiące lat i potrafi człowieka tak zamotać, że człowiek wybiera zło, wbrew swojemu rozumowi, wbrew swojemu szczęściu, wbrew sensowi swojego życia, a przede wszystkim wbrew Panu Bogu, który chce nas uszczęśliwić, a my idziemy na przekór drugą stroną – powiedział ks. Marian.

Kapłan wyjaśniał również, jak ważny w życiu człowieka jest wybór i zwrócenie się w stronę Bożej światłości: – Dzisiaj nie tylko ateizm się szerzy, gdyż dzieje się dziwna rzecz. Żyjemy w rzeczywistości XXI wieku, kiedy niektórzy w ogóle nie uznają Boga, a inni z kolei uznają szatana za Boga. A mimo wszystko, nie tylko ateiści, przeczą istnieniu szatana, a jeśli nawet nie istnieniu, to jego wpływowi na nasze życie. Dlatego, aby przeciwstawić się temu duchowemu promieniowaniu złego, należy się zorientować i dowiedzieć, skąd to zło pochodzi, jak wygląda i po czym można je poznać, a przede wszystkim, aby odbić się od dna i przylgnąć do Pana Boga. To jest nasze najważniejsze zadanie.

2016-10-06 09:51

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niepokalanów: zjazd egzorcystów

[ TEMATY ]

Kościół

egzorcyzmy

egzorcysta

BOŻENA SZTAJNER

Niemal 100 kapłanów uczestniczy w Niepokalanowie w ogólnopolskim zjeździe egzorcystów. To okazja do wymiany doświadczeń oraz dyskusji nad wybranymi tematami.

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce w Warszawie XXVII Targi Wydawców Katolickich

2022-09-27 07:50

[ TEMATY ]

targi

Targi Wydawców Katolickich

Redakcja "Niedziela"

Blisko 140 wystawców z całego kraju zapowiedziało udział XXVII Targach Wydawców Katolickich. Podczas wydarzenia organizowanego w warszawskich Arkadach Kubickiego od 29 września do 2 października zaprezentowanych zostanie ponad 10 tys. publikacji. Swoją ofertę zaprezentują m.in. wydawcy z Ukrainy, Białorusi i Watykanu.

Zgodnie z tradycją, Targi Wydawców Katolickich swoją tematyką nawiązują do hasła Roku Duszpasterskiego Kościoła w Polsce, które w tym roku brzmi "Posłani w pokoju Chrystusa".

CZYTAJ DALEJ

Premier: Baltic Pipe jest zakończeniem epoki zależności od gazu rosyjskiego

2022-09-27 20:40

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

Baltic Pipe

PAP/Marcin Bielecki

Baltic Pipe jest zakończeniem pewnej epoki, epoki zależności od gazu rosyjskiego, to także gazociąg bezpieczeństwa i wolności, nie tylko dla Polski, bo w przyszłości możemy być dostarczycielem tego bezpieczeństwa dla innych - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

We wtorek w tłoczni gazu w Goleniowie (Zachodniopomorskie) symbolicznie uruchomiono przesył gazu przez gazociąg Baltic Pipe. Od 1 października br. popłynie nim do Polski gaz ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Symbolicznego odkręcenia zaworu na gazociągu dokonali: prezydent Andrzej Duda, premier Danii Mette Frederiksen i premier Mateusz Morawiecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję