Reklama

Redakcyjne spotkanie

Niedziela w Chicago 34/2003

Piotr Kublicki

W Częstochowie, w auli „Niedzieli” - od lewej: ks. Paweł Maciaszek, ks. inf. Ireneusz Skubiś i ks. Adam Galek

W Częstochowie, w auli „Niedzieli” - od lewej: ks. Paweł Maciaszek, ks. inf. Ireneusz Skubiś i ks. Adam Galek

W Polsce przebywał z wizyta ks. Adam Galek, redaktor Niedzieli w Chicago. Celem wizyty w ojczyźnie była jubileuszowa pielgrzymka lubelska na Jasną Górę, której „ojcem założycielem” przed laty był ks. Adam, a także zajęcia redakcyjne w centrali Niedzieli w Częstochowie.
Ks. Adam poprowadził na trasie pątnicze jedną z grup, opowiadał o swojej pracy za oceanem i duszpasterstwie polonijnym w Chicago. Te same tematy interesowały także dziennikarzy Niedzieli, którzy wypytywali gościa o amerykański styl pracy redakcyjnej, o plany edytorskie i problemy z dotarciem do polonijnego czytelnika.
Ks. Adama przyjął redaktor naczelny Niedzieli ks. inf. Ireneusz Skubiś i zaprosił do wspólnego celebrowania Mszy św. w redakcyjnej auli. Każdy dzień pracy w redakcji rozpoczyna się bowiem Mszą św. Modliliśmy się więc wspólnie o błogosławieństwo Boże dla Niedzieli w Chicago, prosiliśmy w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze o wytrwałość i dobre pomysły dziennikarskie, tak by chicagowski dodatek naszego tygodnika znajdował wielu nowych i wiernych czytelników, by służył wspólnocie amerykańskiego Kościoła katolickiego długo i owocnie.
Redakcja Niedzieli ma nadzieję gościć w swoich progach jeszcze wiele razy członków kolegium redakcyjnego z Chicago. Chcemy także zapraszać na warsztaty dziennikarskie i techniczne współpracowników Niedzieli w Chicago. A wszystko po to, by nasz tygodnik trafiał w potrzeby i oczekiwania czytelników za oceanem.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł ks. prałat Kazimierz Moskała, wieloletni wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie

2021-07-31 09:00

[ TEMATY ]

Kraków

kyasarin/pixabay.com

W wieku 69 lat zmarł ks. prałat Kazimierz Moskała, wieloletni wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Duchowny zmarł 30 lipca w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam też, 2 sierpnia, odbędzie się pogrzeb.

Ks. Kazimierz Moskała urodził się 13 stycznia 1952 roku w Stanisławiu Dolnym. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Karola Wojtyły 22 maja 1977 roku w Katedrze na Wawelu. Był wikariuszem w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini oraz św. Katarzyny w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów

2021-07-29 19:22

[ TEMATY ]

kardynał

Rzym

zmarły

Vatican News

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Dzisiaj o godz. 12.48 w Infirmerii Generalnej Jezuitów zmarł w wieku 98 lat kardynał Albert Vanhoye SJ. Obecnie najstarszym purpuratem jest emerytowany prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji narodów, Słowak 97-letni kardynał Jozef Tomko.

Kardynał Albert Vanhoye, SI, były rektor Papieskiego Instytutu Biblijnego i były sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej, urodził się 24 lipca 1923 r. w Hazebrouck, w diecezji Lille, w północnej Francji, na granicy z Belgią. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 11 września 1941 r. w Le Vignau, pierwsze śluby zakonne złożył 15 listopada 1944 r., a święcenia kapłańskie przyjął 26 lipca 1954 r. w Enghien (Belgia) z rąk bpa Henri Duponta, biskupa pomocniczego Lille. Uzyskał papieską dyspensę od świąceń biskupich.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki o znaczeniu, przygotowaniach i przebiegu październikowej wizyty "ad limina apostolorum" polskich biskupów

2021-07-31 16:17

[ TEMATY ]

wywiad

ad limina

abp Stanisław Gądecki

archpoznan.pl

- Wizyta „ad limina apostolorum” wyraża katolickość Kościoła oraz podkreśla jedność Kolegium Biskupów, zbudowanego na fundamencie Następcy św. Piotra. Jest też okazją do wzajemnej wymiany darów między tym, co w Kościele jest partykularne a tym, co jest powszechne - mówi w rozmowie z KAI abp. Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wyjaśnia, że bardzo istotne jest pielgrzymowanie biskupów do grobów apostołów Piotra i Pawła, osobiste spotkania biskupów Kościołów partykularnych z Ojcem Świętym oraz wizyty w dykasteriach Kurii Rzymskiej.

Tomasz Królak, KAI: Księże Arcybiskupie, w październiku polscy biskupi odbędą wizytę „ad limina” i spotkają się z papieżem Franciszkiem. Jaki jest najważniejszy cel tej wizyty?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję