Reklama

Niedziela Świdnicka

Bp Dec: modlitwa zmienia człowieka i świat

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Ignacy Dec

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Jeżeli się gorliwie modlimy to zmieniamy nas samych i otaczający nas świat. Wszyscy stajemy się spokojniejsi, bardziej cierpliwsi, opanowani, napełnieni pokojem, płynie z nas dobroć, spojrzenie miłości. Pamiętajmy, losy świata zależą od tych, którzy z wiarą i ufnością modlą się i swoje dłonie mają splecione różańcem – mówił bp Ignacy Dec, który przewodniczył Mszy św., z okazji posiedzenia Rady Duszpasterskiej. Eucharystia w intencji liderów grup duszpasterskich i duszpasterzy, została odprawiona 14 listopada, w katedrze świdnickiej.

Reklama

W homilii biskup świdnicki, nawiązując do Ewangelii o wytrwałej modlitwie, zauważył, że kto się modli ten bardzo dobrze zagospodarowuje swój czas. – Pan Bóg nas zachęca, abyśmy Go o coś prosili i na to nieustannie czeka. Prośba jest znakiem naszej pokory, naszej małości, naszego ograniczenia. Nie zniechęcajmy się też, gdy nasza modlitwa nie jest od razu przez Boga wysłuchana. Młyny Boże mielą inaczej i strategia Pana Boga jest inna, niż nasza – podkreślał bp Dec.

Po Mszy św. w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej, odbyło się posiedzenie Rady Duszpasterskiej, podczas którego dokonano podsumowania pracy duszpasterstw specjalistycznych w diecezji świdnickiej. Ważnym elementem obrad były plany duszpasterskie na rozpoczynający się jubileuszowym Roku Miłosierdzia oraz 1050 rocznicę chrztu Polski. Omawiane były również działania przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w diecezji.

Spotkania diecezjalnej Rady Duszpasterskiej odbywają się raz w roku. Obradom przewodniczy biskup świdnicki Ignacy Dec.

2015-11-14 15:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wzorowy uczeń Chrystusa

[ TEMATY ]

dożynki

bp Ignacy Dec

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Uczeń Chrystusa to ktoś, dla kogo Bóg zajmuje pierwsze miejsce w hierarchii wartości, pierwsze miejsce w miłości. Narodowa historia nam pokazała, że rolnik i przyjaciel rolnictwa był, i powinien być wzorowym uczniem Chrystusa – mówił bp Ignacy Dec podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył przy ołtarzu polowym na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego w Krzyżowej k. Świdnicy. Tam w niedzielę 4 września obchodzone były Wojewódzko-Diecezjalne Dożynki Dolnośląskie.

W uroczystościach dożynkowych wzięli udział m.in. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych z marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim na czele i władz wojewódzkich z wojewodą Pawłem Hreniakiem, dolnośląscy rolnicy, hodowcy, sadownicy i pszczelarze. W trakcie Mszy świętej, którą koncelebrował m.in. bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, biskup świdnicki Ignacy Dec poświęcił chleb i wieńce dożynkowe przygotowane przez reprezentacje poszczególnych powiatów województwa dolnośląskiego oraz dekanaty diecezji świdnickiej.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać specjalny odpust

2021-07-24 17:44

[ TEMATY ]

modlitwa

odpust

dziadkowie

Dzień Dziadka

Dzień Osób Starszych

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie przeżywany w niedzielę 25 lipca. Penitencjarnia Apostolska zachęca do zyskania odpustu zupełnego tego dnia za siebie albo duszę cierpiącą w czyśćcu. Jakie są warunki? Wylicza je Vatican News.

W celu zyskania odpustu zupełnego należy spełnić tzw. zwykłe warunki, do których zaliczają się: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża. Dodatkowym warunkiem może być: uczestnictwo w uroczystościach prowadzonych przez Ojca Świętego w Watykanie albo w innych miejscach na świecie. Wystarczy także odwiedzić osobę chorą lub pomóc jej w potrzebie, aby taki odpust zyskać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję