Reklama

Polska

Kościoły Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji kaliskiej

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

wikipedia.org.pl

Katedra w Kaliszu

Katedra w Kaliszu

DEKRET BISKUPA KALISKIEGO USTANAWIAJĄCY KOŚCIOŁY NADZWYCZAJNEGO ROKU JUBILEUSZOWEGO W DIECEZJI KALISKIEJ

Realizując wskazania Papieża Franciszka zawarte w Bulii Misericordiae vultus ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia oraz wytycznych dotyczących odpustów i sakramentu pokuty zawartych w liście Papieża do Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, ustanawiam w Diecezji Kaliskiej wyznaczone kościoły miejscem uzyskiwania odpustu Roku Jubileuszowego, w czasie jego trwania, tj. od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada 2016 roku. Są to następujące kościoły jubileuszowe:

1. Katedra pw. św. Mikołaja w Kaliszu
2. Konkatedra pw. św. Stanisława BM w Ostrowie Wielkopolskim
3. Bazylika św. Józefa w Kaliszu
4. Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu
5. Diecezjalne Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego w Wieruszowie (kościół oo. Paulinów)
6. Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu (kościół oo. Jezuitów)
7. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim
8. Kościół parafialny pw. Miłosierdzia Bożego w Baranowie
9. Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brąszewicach
10. Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czamymlesie
11. Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzietrzkowicach
12. Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Galewicach
13. Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzycach Wielkich
14. Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mąkoszycach
15. Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku
16. Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świątkowicach
17. Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wieczynie
18. Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zdziechowicach
19. Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze
20. Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach
21. Sanktuarium Matki Bożej Siewnej, Przyczyny Naszej Radości w Chełmcach
22. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie
23. Sanktuarium Matki Bożej z Dzieciątkiem w Kotłowie
24. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie
25. Sanktuarium Matki Bożej Miłościwej w Lutyni
26. Sanktuarium Matki Bożej z Dzieciątkiem w Skalmierzycach
27. Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Tursku
28. Sanktuarium Matki Bożej z Dzieciątkiem w Żegocinie
29. Sanktuarium Maryjne Ziemi Bralińsko-Kępińskiej na Pólku pod Bralinem

Reklama

Aby uzyskać opust jubileuszowy należy odbyć pielgrzymkę do kościoła katedralnego lub innego ww. kościoła jubileuszowego oraz spełnić następujące warunki:


• Przystąpić do sakramentu pojednania
• Uczestniczyć w Mszy św. lub w innym nabożeństwie albo przeprowadzić krótką prywatną refleksję nad Miłosierdziem Bożym
• Odmówić Wyznanie Wiary oraz modlitwę za Papieża i w intencjach, które nosi On w sercu dla dobra Kościoła i całego świata.

Wszystkim kapłanom posługującym w tych szczególnych miejscach kultu w Roku Jubileuszowym, a zwłaszcza spowiednikom i wiernym nawiedzającym te kościoły, życzę autentycznego doświadczenia Miłosierdzia Bożego i z serca błogosławię

2015-12-14 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: rozpoczął się Europejski Kongres Miłosierdzia

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Severinson/pixabay.com

W kościele św. Andrzeja „della Valle” w centrum Rzymu rozpoczął się 31 marca po południu Europejski Kongres Apostolski Miłosierdzia. Potrwa on do 4 kwietnia. Refleksje przybyłych z różnych krajów naszego kontynentu specjalistów zainaugurowało wystąpienie arcybiskupa Wiednia kard. Christopha Schönborna, który kieruje organizacją Światowy Kongres Miłosierdzia (Word Apostolic Congress of Mercy - WACOM).

To właśnie purpurat austriacki jeszcze pod koniec życia św. Jana Pawła II zaproponował zwoływanie takich światowych spotkań poświęconych miłosierdziu Bożemu. Pierwsze odbyło się w 2008 w Rzymie, drugie - w 2011 w krakowskich Łagiewnikach, a ostatnie, jak dotychczas, w 2014 - w stolicy Kolumbii, Bogocie. O kolejnym, planowanym w stolicy Filipin, opowiedział w Radiu Watykańskim uczestniczący w obecnym spotkaniu europejskim w Rzymie sekretarz generalny WACOM kapłan francuskiej diecezji Belley-Ars, ks. Patrice Chocholski.

CZYTAJ DALEJ

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu z powodu bezsenności

2023-01-27 14:01

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Papież Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym 2013 r., ponieważ przez cały okres urzędowania cierpiał na bezsenność. Informuje o tym niemiecki magazyn "Focus", powołując się na list Benedykta do swego biografa Petera Seewalda, który wydrukowano w najnowszym numerze pisma. W liście, który Benedykt skierował do Seewalda na kilka tygodni przed śmiercią 28 października 2022 r., napisał, że "centralnym motywem" jego rezygnacji "była bezsenność, która towarzyszyła mu nieprzerwanie od Światowych Dni Młodzieży w Kolonii" w sierpniu 2005 roku.

Również "silne leki" przepisane przez jego ówczesnego osobistego lekarza początkowo działały i gwarantowały jego "dyspozycyjność" jako papieża. Jednak wkrótce "przestały być skuteczne”.

CZYTAJ DALEJ

Niemiecki biskup: konsekwentni katolicy przyszłością Kościoła

2023-01-30 09:41

[ TEMATY ]

Niemcy

Karol Porwich/Niedziela

Biskup Rudolf Voderholzer podkreślił, że katolicy w Niemczech muszą sobie uświadomić „jeszcze bardziej niż w czasach minionych”, że są „w absolutnej mniejszości” i mogą być przekonujący tylko wtedy, „ podobnie jak Kościół pierwszych wieków trzymamy się mocno nauki apostołów [...] i komunii [communio], łamania chleba i modlitwy” (Dz 2,42) – powiedział biskup Ratyzbony, Rudolf Voderholzer w wywiadzie spoglądającym na jego dziesięć lat posługi jako ordynariusz Ratyzbony. Ukazał się w gazecie diecezjalnej.

„Niestety, zbliżanie się do siebie, słuchanie się nawzajem i dodawanie sobie otuchy są zbyt często torpedowane przez niepotrzebną i bezbożną wojnę okopową" – ubolewa bp Voderholzer. Odnosząc się do niemieckiej drogi synodalnej powiedział: „W procesie politycznym walkę toczy się twardymi kijami. Pod tym względem nie byłem zaskoczony. Muszę jednak przyznać, że na początku zakładałem jeszcze, że w ramach drogi synodalnej będzie możliwa teologiczna walka na argumenty. Zaangażowałem się w to i byłem również gotów poświęcić temu wiele czasu pracy i energii”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję