Reklama

Doba Peregrynacyjna w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Gorzędowie

Miłosierni Miłosierdzia dostąpią

Niedziela częstochowska 45/2003

Modlitwa poświęcenia

Modlitwa poświęcenia

3 i 4 lipca br. parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Gorzędowie przeżywała uroczystość peregrynacji obrazu Chrystusa Miłosiernego.
Do tego niezwykłego święta parafia przygotowywała się od dłuższego czasu przez odmawianie Koronki i Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Parafianie uczestniczyli również w Misjach, które odbyły się w dniach 29 czerwca - 1 lipca pod hasłem: Miłosierni miłosierdzia dostąpią. Misje prowadził ks. Stefan Wyporski, dyrektor Caritas sosnowieckiej.
Z okazji nawiedzenia przygotowano również nowy plac kościelny, który dzięki staraniom proboszcza - ks. Józefa Kosa został ogrodzony i przygotowany do poświęcenia.
Przejęcie Obrazu Chrystusa Miłosiernego nastąpiło na drodze wiodącej do Chrzanowic - parafii, z której przybył obraz. Uroczysta procesja składająca się z parafian, kapłanów, zaproszonych gości - przedstawicieli władz gminnych, strażaków OSP w Gorzędowie i orkiestry z Kamieńska, z modlitwą i śpiewem ruszyła na nowy plac kościelny. Przed krzyżem nastąpiło błogosławieństwo obrazem Chrystusa Miłosiernego.
Abp Stanisław Nowak poświęcił krzyż, nowy plac jako podwaliny pod budowę świątyni oraz parking. Następnie strażacy przenieśli obraz Jezusa Miłosiernego do naszego zabytkowego kościoła. Tu nastąpiło podziękowanie ks. Tomasza Wrony- proboszcza parafii Chrzanowice. Obraz powitał w naszej parafii proboszcz ks. Józef Kos. Podziękował Chrystusowi Miłosiernemu za świątynię, w której już od 25 lat sprawowane są sakramenty i głoszone jest Słowo Boże.
Z miłością i ufnością powitali Chrystusa Miłosiernego przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci. Mszę św. rozpoczynającą czas nawiedzenia celebrował abp Stanisław Nowak. W słowie Bożym Ksiądz Arcybiskup wskazał na dar miłosierdzia Bożego i gratulował „odwagi na przyszłość w budowaniu nowej świątyni”.
Po wyznaniu wiary odbyła się procesja z darami: Żywy Różaniec - 5 róż lista uzupełnionych róż do 20 osób; Dziecięca żywa róża - lista tej róży; Rycerstwo Niepokalanej - dar modlitwy czuwań jasnogórskich 11 każdego miesiąca; Caritas parafialna ofiarowała chleb, aby go nigdy nie zabrakło na polskim stole; rodzice dzieci z drugiej klasy ofiarowali ornat, w którym sprawował Eucharystię Ksiądz Arcybiskup; Tadeusz Gaworski - ufundował krzyż na poświęconym placu kościelnym; Starosta radomszczański, Burmistrz Kamieńska i Przewodniczący Rady - dar parkingu wybudowanego przy nowym placu kościelnym.
Całodobowa adoracja rozpoczęła się wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W czasie doby nawiedzenia parafianie z poszczególnych ulic, róże Żywego Różańca, młodzież i dzieci adorowały Chrystusa Miłosiernego prosząc o łaski i miłosierdzie.
Podziękowania i prośby parafianie składali w Księdze Zawierzenia Miłosierdziu Bożemu.
O północy wierni licznie zgromadzili się na Mszy św., która została odprawiona za zmarłych parafian i śp. ks. Kazimierza Grzegorczyka (byłego proboszcza naszej parafii). Mszę św. celebrowali rodacy: ks. Grzegorz Rozpończyk i ks. Marek Turlejski oraz brat Księdza Proboszcza, ks. Piotr.
Następnego dnia przed południem Mszę św. odprawił ks. Piotr Kos, słowo o św. s. Faustynie Kowalskiej wygłosiła siostrzenica Księdza Proboszcza s. Diana Kuczek ze Zgromadzenia Sióstr Bożego Miłosierdzia z Łagiewnik.
Peregrynacja Chrystusa Miłosiernego zakończyła się dziękczynną Mszą św. odprawioną pod przewodnictwem proboszcza ks. Józefa Kosa.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piknik z okazji urodzin prymasa Stefana Wyszyńskiego odbędzie się we wtorek w Warszawie

2021-07-29 17:21

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Warszawa

piknik

Reprodukcja Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Bachledówka. Prymas Wyszyński z kard. Karolem Wojtyłą i o. Jerzym Tomzińskim

Bachledówka. Prymas Wyszyński z kard. Karolem Wojtyłą i o. Jerzym Tomzińskim

Warsztaty edukacyjne, teatrzyk dla dzieci i spacer miejski śladami Prymasa Tysiąclecia są w programie pikniku, który z okazji 120. rocznicy urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego zorganizuje we wtorek Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Piknik urodzinowy przy Krakowskim Przedmieściu, w sąsiedztwie pomnika Prymasa Tysiąclecia, jest skierowany głównie do najmłodszych – czytamy w informacji na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Odpust Porcjunkuli

Niedziela łowicka 29/2002

[ TEMATY ]

święto

odpust

Vatican News

2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. W Kalendarzu Liturgicznym czytamy, iż tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Za zgodą biskupa diecezjalnego odpust ten może być przeniesiony na niedzielę, która poprzedza 2 sierpnia lub po nim następuje.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Modlitewny Most

2021-08-04 08:40

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

W poniedziałek, 2 sierpnia 2021 roku, tuż przed rocznicą tragicznej w skutkach eksplozji, która miała miejsce w porcie w Bejrucie, 4 sierpnia 2020 roku, arcybiskup Łódzki Grzegorz Ryś odprawił w łódzkiej katedrze mszę świętą w intencji Libanu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję