Reklama

Niedziela Częstochowska

II edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

Poezja św. Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

konkurs

Ewelina Twardowska-Mucha

Zdobywczyni Grand Prix - Martyna Kundzicz z Gimnazjum im. A. Osieckiej w Kamienicy Polskiej

Zdobywczyni Grand Prix - Martyna Kundzicz z Gimnazjum im. A. Osieckiej w Kamienicy Polskiej

Jan Paweł II to wielki autorytet dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych, potwierdzeniem tego jest nadanie szkole imienia tego Wielkiego Polaka. W maju nasz Patron skończyłby 96 lat. Chcąc uczcić ten szczególnie ważny dla nas i wszystkich Polaków jubileusz, zorganizowaliśmy II powiatowy konkurs recytatorski poezji św. Jana Pawła II.

Gospodarzem konkursu było Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II , a patronem medialnym tygodnik katolicki „Niedziela”. W organizacji uroczystości wsparł nas Urząd Miasta Częstochowy, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Akademia im. Jana Długosza. Honorowy patronat sprawowali: Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo i Starosta Powiatu Częstochowskiego Andrzej Kwapisz.

Reklama

Ewelina Twardowska-Mucha

Uczestnicy i jury konkursu poezji św. Jana Pawła II

Uczestnicy i jury konkursu poezji św. Jana Pawła II

Ku naszej wielkiej radości konkurs cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem niż w zeszłym roku, gdyż zgłosiło się do recytacji ponad stu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimanzjalnych.

Recytacje oceniało jury w składzie: dr Katarzyna Janus – wykładowczyni Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Krzysztof Seweryn Wroński z tygodnika katolickiego „Niedziela” i ks. dr Łukasz Dyktyński - wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie

Nagrody Grand Prix konkursu – wycieczki do Brukseli ufundowała Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska.

Reklama

Na nasze zaproszenie na tę uroczystość odpowiedziało wielu gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich byli: Katarzyna Porębińska, reprezentująca Poseł Jadwigę Wiśniewską, wicedyrektor Samorządowego Ośrodka Doskonalenia – Grzegorz Papalski, przedstawiciele szkół i placówek oświatowych Częstochowy i powiatu.

Uczestnicy i przybyli goście podziwiali piękną interpretację recytowanej, niełatwej poezji Jana Pawła II. Byli pod ogromnym wrażeniem zrozumienia jej mądrego, metaforycznego przekazu. Katarzyna Porębińska w imieniu Poseł Jadwigi Wiśniewskiej gratulowała organizatorom inicjatywy i pomysłu na taki konkurs.

Stwierdziła, że tak duże zainteresowanie konkursem świadczy o tym, że nasz Święty Papież – Jan Paweł II jest dla młodych ludzi ciągle wielkim, moralnym autorytetem. Na koniec dodała, że inicjatywa Zespołu Szkół Technicznych im. Jan Pawła II będzie zawsze cieszyła się jej wsparciem. Cieszymy się i gratulujemy wszystkim uczestnikom udanego występu.

A oto nagrodzeni w konkursie w trzech kategoriach:

Szkoły podstawowe:
- I miejsce - Kacper Krakowiak ze Szkoły Podstawowej nr 49 w Częstochowie
- II miejsce - Zofia Gniewek ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Częstochowie
- III miejsce - Nel Trelowska ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Częstochowie

Gimnazja:
- I miejsce - Patrycja Barczyk z Zespółu Szkół w Zrębicach
- II miejsce - Wiktoria Staszewska z Gimnazjum SPSK im. Świętego Józefa w Częstochowie
- III miejsce - Damian Mądrzyk z Gimnazjum nr 2 w Częstochowie

Szkoły ponadgimnazjalne:
- I miejsce - Dominika Sitek z V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Częstochowie
- II miejsce - Klaudia Stanirowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Częstochowie
- III miejsce - Aleksandra Barwaniec z Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie

Nagrodę Grand Prix otrzymali:
Martyna Kundzicz z Gimnazjum im. A. Osieckiej w Kamienicy Polskiej
Magdalena Żak z IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

2016-05-30 21:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zwycięzcy w szkole Mistrzyni

[ TEMATY ]

konkurs

Maria Fortuna-Sudor

Laureatka Maria Pankowska i jej opiekun, ks. Piotr Marzec

Laureatka Maria Pankowska i jej opiekun, ks. Piotr Marzec

- Poznaliśmy piękną młodzież, która w ramach przygotowań do konkursu zdobyła dużą wiedzę, ale wierzymy, i o to też się modliłyśmy, aby to doświadczenie obcowania z „Dzienniczkiem” św. Siostry Faustyny przybliżało uczestników konkursu do Boga. To piękna przygoda, która, ufam, będzie procentować w życiu młodych – mówiła s. Petra Kowalczyk - Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia (ZMBM) podczas uroczystego podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. Siostrze Faustynie.

W piątek 7 kwietnia br. 103 uczniów (gimnazjalistów i licealistów) przyjechało do krakowskich Łagiewnik, gdzie odbył się finał pisemny i ustny konkursu, w ramach którego zaproponowano młodzieży poznanie Apostołki Miłosierdzia. S. Elżbieta Siepak, rzecznik prasowy ZMBM, wyjaśnia, że inicjatywa jest owocem Roku Miłosierdzia – jesienią 2016 r. siostry ze ZMBM zaproponowały taką formę zdobywania wiedzy o św. Faustynie. Okazało się, że to świetny pomysł - do konkursowych zmagań przystąpili uczniowie z ponad 230 szkół, z 36 diecezji!

CZYTAJ DALEJ

Ona wskaże drogę

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 26-27

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

ARCHIWUM SANKTUARIUM

Są osoby, które zaczynają nowe życie od przyjścia do Matki. Gietrzwałd oddziałuje dziś na osoby uzależnione, poranione, zalęknione, identycznie jak w 1877 r. – mówi ks. Jarosław Klimczyk w 144. rocznicę objawień gietrzwałdzkich.

Pamiętam, jak wyjechałam na studia do Krakowa. Wtedy w każdy weekend wracałam do rodzinnego domu. Nawet gdy byłam chora, pociąg zawoził mnie do mamy. Tam się leczyłam, odpoczywałam. Zawsze tego czasu w domu było za mało. To samo czułam, gdy po raz pierwszy stanęłam w miejscu objawień Maryi w Gietrzwałdzie. Wydawało mi się, że znowu jestem w najbardziej bezpiecznym i ukochanym miejscu na świecie – mówi Agnieszka z Małopolski.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent dla polskatimes.pl: początkowo była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące

Początkowo była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące, powiedziałem wtedy, abyśmy go wprowadzili na krótszy czas – mówi w wywiadzie dla polskatimes.pl prezydent Andrzej Duda.

Od 2 września w pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję