Reklama

Niedziela Legnicka

BOLESŁAWIEC

Domowy Kościół rośnie w siłę

[ TEMATY ]

Domowy Kościół

Kacper Gąsiorowski i Mateusz Leihs

W niedzielę 19 czerwca podczas Eucharystii o godz. 12.30 w bolesławieckiej bazylice maryjnej przyjęto pięć nowych rodzin do wspólnoty Domowego Kościoła.

Po ukończeniu ponad dwuletniego cyklu formacyjnego rodziny złożyły ślubowanie i dokonały aktu wstąpienia na drogę życia charyzmatem Ruchu Światło- Życie. Uroczystości przewodniczył proboszcz parafii i rektor bazyliki ks. Andrzej Jarosiewicz. Przy ołtarzu stanął ks. Adam Konobrodzki, który duchowo asystował w formacji rodzin przez ostatni rok. W homilii ks. Andrzej nawiązał do słów Ewangelii „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje …” (Łk 9, 23). „Zaprzeć się samego siebie, to powiedzieć: ja nie znam samego siebie. Chodzi o to, by umieć traktować siebie nie jak najważniejszą oś życia i całego świata, ale by umieć postawić Boga w centrum swego życia, a także życia drugiego człowieka” – mówił przewodniczący liturgii.

Reklama

Kaznodzieja nawiązał następnie do słów Chrystusa Pana, w których zachęca On do codziennego podejmowania swojego krzyża i złączenia go z naśladowaniem Zbawiciela. „Chodzi zatem o jakość świadectwa. Jezusowi nie chodzi o to, by człowiek wiary pytał: ile z tego będę miał? Raczej: ile w tym momencie mogę dać bliźniemu?” – podkreślił ks. Andrzej. Zaznaczył też, że chrześcijanie od dwóch tysięcy lat starają się być świadomi, że ich wiara, duchowe życie, rozwijają się szczególnie wtedy, gdy oddawane są na służbę bliźniemu w potrzebie, szczególnie wtedy, gdy angażują człowieka w autentycznie chrześcijańskie świadectwo.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Bezpośrednio po homilii przed ołtarz zaproszeni zostali nowi członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła, aby wypowiedzieć słowa ślubowania. Przystąpiło do niego pięć par małżeńskich wraz z dziećmi. Do ołtarza przyniesione zostały także dary ofiarne w postaci materii do Eucharystii oraz chleb i winogrona. Wszystkie obecne rodziny Domowego Kościoła przyjęły komunię św. pod obiema postaciami. Kończąc Eucharystię ks. Andrzej złożył wszystkim rodzinom wspólnoty serdeczne życzenia, aby cieszyli się każdą nową rodziną przyjętą w szeregi Domowego Kościoła oraz aby wprowadzając na tę wyjątkową drogę formacji nowe rodziny przyczyniali się w ten sposób do ewangelizowania całego środowiska.

2016-06-21 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłość jest najważniejsza

Niedziela toruńska 46/2016, str. 6

[ TEMATY ]

Domowy Kościół

Beata Grabowska

Uczestnicy spotkania formacyjnego dla członków Domowego Kościoła

Uczestnicy spotkania formacyjnego dla członków Domowego Kościoła

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu 23 października odbyło się spotkanie formacyjne dla członków Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Po Eucharystii, której przewodniczył moderator diecezjalny DK ks. Andrzej Jakielski, członkowie wspólnoty udali się do auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie wysłuchali konferencji wygłoszonej przez dr. Mieczysława Guzewicza.

CZYTAJ DALEJ

Franek - nauczyciel miłości

Przed narodzinami naszego synka byliśmy daleko od Boga, a nasza wiara polegała na chodzeniu do kościoła dwa razy w roku: ze święconką na Wielkanoc i ewentualnie w Boże Narodzenie, jeśli się nam chciało. Dążyliśmy do życia łatwego i przyjemnego, ale wkrótce to nasze egoistyczne postępowanie miało się diametralnie zmienić...

Krótko po naszym ślubie moja żona Olga zaszła w ciążę. Po dwóch wcześniejszych poronieniach (pierwsze w 4. i drugie w 10. tygodniu ciąży) byliśmy pełni nadziei, że tym razem wszystko będzie dobrze. Nasza radość nie trwała jednak długo. Na pierwszym szczegółowym badaniu USG w 20. tygodniu ciąży, które zostało wykonane w Szpitalu Uniwersyteckim w Londynie, po raz pierwszy dowiedzieliśmy się, że są „nieprawidłowości”, i dostaliśmy skierowanie na jeszcze bardziej szczegółowe badanie. Wykazało ono, że nasze dziecko ma stopy końsko-szpotawe, jedną nerkę, która na dodatek była bardzo mała, oraz nieprawidłowości w strukturze mózgu. Okazało się również, że nasz synek ma bardzo rzadki problem genetyczny – niezbalansowaną translokację chromosomów 9 i 11 (na 9 brakuje genów, a na 11 jest ich za dużo). Zasmucona pani genetyk wymieniła nam wszystkie wady, które może mieć nasze dziecko: znaczne opóźnienie w rozwoju, rozszczepienie wargi i podniebienia, brak odbytu, męskie i żeńskie narządy płciowe, problemy z mózgiem oraz wiele innych. Na koniec poinformowała nas, że nadal możemy zakończyć ciążę, jeśli chcemy, mimo że był to już 24. tydzień. Przypadek naszego synka kwalifikował go do legalnego zabicia go aż do końca ciąży. Zdruzgotani takimi informacjami udaliśmy się do prof. Kyprosa Nicolaidesa – to światowej sławy lekarz, który wynalazł wiele metod ratowania dzieci w okresie prenatalnym. Niestety, on również potwierdził to wszystko, co wcześniej już usłyszeliśmy, i dodatkowo powiedział nam, że gdyby to było jego dziecko, to by je usunął. Nigdy nie zapomnę nocy po tamtym dniu – smutku, żalu, czarnych myśli i wylanych łez...

CZYTAJ DALEJ

Narodowe rekolekcje u św. Józefa [ZAPROSZENIE]

2021-09-21 18:00

Archiwum sanktuarium

Obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

Obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

W Sanktuarium Świętego Józefa odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Rozpoczną się one 3 października i potrwają do 7 października br. Hasłem rekolekcji są słowa Ojcowskiemu Sercu zawierzamy. Tematyka dotyczyć będzie kilku przestrzeni związanych ze Św. Józefem: Opiekun Kościoła, małżeństwo, życie, ojcostwo oraz istota i cel modlitwy zawierzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję