Reklama

Niedziela Sandomierska

Klaryski codziennie modlą się w intencji obrony przed terroryzmem

Krucjatę modlitewną w intencji obrony przed terroryzmem i pokoju na świecie podjęły siostry z Zakonu Sióstr św. Klary, z klasztoru pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu. Siostry codziennie odmawiają różaniec przy relikwiach błogosławionych męczenników - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Relikwie franciszkanów, zamordowanych 25 lat temu w Peru przez lewackich partyzantów, sprowadzono kilka dni temu do sandomierskiego klasztoru.

[ TEMATY ]

modlitwa

Sandomierz

PublicDomainPictures

Jak poinformowała s. Maria Czech OSC, sandomierska ksieni po ubiegłorocznej beatyfikacji franciszkanów, klaryski zwróciły się z prośbą do prowincjała franciszkanów o możliwość posiadania relikwii tych świadków wiary. Wprowadził je do ich wspólnoty prowincjał franciszkanów o. Marian Gołąb.

Wraz z wprowadzeniem relikwii do sandomierskiego konwentu córek św. Klary, zakonnice podjęły krucjatę modlitewną w intencji obrony przed terroryzmem i o pokój na świecie.

Reklama

- W naszej wspólnocie każdego dnia modlitwę różańcową prowadzi kolejna siostra, która również podaje intencję modlitwy. Każda z nas ma przygotowaną modlitwę błagalną o dar pokoju i obronę osób zagrożonych terroryzmem – opowiada s. Maria Czech OSC.

Jak podkreśla sandomierska ksieni, krucjata modlitewna jest duchową łącznością klarysek ze światem dotkniętym problemami współczesnych zagrożeń. Kolejną ważną ich intencją modlitewną jest duchowe wsparcie Światowych Dni Młodzieży.

- Nieustannie pamiętamy o samych młodych, którzy przybędą do naszej ojczyzny i diecezji, ale także Bogu polecamy naszą młodzież, która będzie gościła pielgrzymów. Mamy wielką ufność i nadzieję, że Pan Bóg obdarzy wielki dobrem i obfitymi duchowymi owocami ten czas spotkania młodych ludzi – podkreśliła s. Czech.

Reklama

Klaryski przybyły do Sandomierza 12 czerwca 2007 roku. W 2008 r. rozpoczęły budowę sandomierskiego konwentu. To, co je wyróżnia wśród osób konsekrowanych to ścisła klauzura, radykalne ubóstwo, którego wyrazem jest wyrzeczenie się nie tylko rzeczy, ale także przestrzeni, kontaktów z ludźmi. Ich głównym zadaniem jest modlitwa.

Pierwsza polska klaryska wraz z kilkoma siostrami przybyłymi z Pragi Czeskiej utworzyły w XIII w. wspólnotę w Zawichoście, wbudowując tam klasztor, a następnie przeniosły się na Skałę pod Kraków. W diecezji sandomierskiej obchodzony był w 2012 r. Rok Błogosławionej Salomei. Okazją do szczególnego upamiętnienia i zwrócenia uwagi na osobę i duchowość księżnej i pierwszej klaryski w Polsce było 800-lecie jej urodzin.

2016-07-18 10:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sandomierz: powstał elementarz do religii dla niepełnosprawnych

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

Sandomierz

Archiwum

Pierwszy w kraju elementarz do religii katolickiej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną pt. „Ja też jestem chrześcijaninem” ukazał się kilka dni temu nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu.

Elementarz napisali nauczyciele i specjaliści komunikacji pozawerbalnej z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

CZYTAJ DALEJ

Łask: Rekolekcje ewangelizacyjne „Wstań! Idź”

2021-09-20 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W niedzielę 19 września rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne w siedemnastu kościołach jubileuszowych Archidiecezji Łódzkiej. W kolegiacie łaskiej prowadzi je ks. Maciej Chodowski wraz z grupą młodzieży z Ruchu Światło – Życie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: propozycja Państwowej Komisji zostanie przeanalizowana i przedstawiona Stolicy Apostolskiej

2021-09-20 15:03

[ TEMATY ]

pedofilia

Konferencja Episkopatu Polski

Adobe.Stock.pl

Propozycja Państwowej Komisji dotycząca powołania wspólnego zespołu do zbadania akt kościelnych zostanie poważnie potraktowana i przeanalizowana, ale też przedstawiona Stolicy Apostolskiej - powiedział w poniedziałek kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży ks. Piotr Studnicki.

Być może w trakcie wizyty Ad Limina będzie okazja, by zająć się tą kwestią - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję