Reklama

Polska

Moc sakramentów!

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

26.07

Małgorzata Cichoń

Wypełniona po brzegi bazylika Mariacka. W centrum Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Ten obraz świadczy o tym, że młodzi wiedzą, po co przyjechali do Krakowa!

Wczoraj wieczorem, spotkałam na Rynku Głównym grupę z Węgier, Francji, Kolumbii i Chile. Mówili, że mają wielkie pragnienie przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świętej. Niestety o godz. 20 nie było już Mszy św. – w kościele św. Barbary, gdzie zazwyczaj odprawiana jest późna Eucharystia, w tym tygodniu, w związku z ŚDM, zmienił się grafik. Na szczęście ks. Paweł Głowacz z kościoła Mariackiego zgodził się udzielić Komunii św. tak bardzo „spragnionym” jej pielgrzymom. Gdy weszliśmy do świątyni, była ona wypełniona młodymi, adorującymi Jezusa. Modlitwę prowadziła akurat grupa z Rosji.

Tuż przed wielkim światowym wydarzeniem, dzięki osobom działającym przy Komitecie Parafialnym ŚDM w bazylice Mariackiej, mogliśmy przeżywać wyjątkowy Festiwal Miłosierdzia. W czasie samego święta młodych, znajdująca się w samym centrum miasta świątynia, staje się miejscem, gdzie hojnie udzielane są sakramenty!

Od 25 do 30 lipca w bazylice codziennie odprawiane są Eucharystie – o godz. 6.00 i 7.00 w języku polskim, a o godz. 8.00, 9.00, 10.00 i 18.30 – Msze św. z asystą i scholą (po polsku, angielsku, hiszpańsku i włosku).

Reklama

W godz.: 12.00-18.00 oraz od godz. 20.00 do północy, adorowany jest Najświętszy Sakrament. Rozważania i oprawę muzyczną prowadzą młodzi, a całość koordynuje Youth2000 i Youth Arise International. Modli się młodzież z Bangladeszu, Rosji, Argentyny, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Zimbabwe, Gwatemali, Meksyku, Arabii Saudyjskiej, Estonii, Tajwanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, RPA, Botswany, Libanu, Niemiec i USA. Harmonogram nabożeństw dostępny jest na stronie: http://mariacki.com/images/20160712/harmonogram.png

Przez cały dzień w bazylice udzielany jest Sakrament Pojednania, można wyspowiadać się w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.

Małgorzata Cichoń

2016-07-26 11:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzy pociągi z pielgrzymami z archidiecezji gdańskiej dojechały do Krakowa

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

26.07

pl.wikipedia.org

Wczesnym rankiem dojechały do Krakowa dwa pociągi wiozące pielgrzymów z archidiecezji gdańskiej na Światowe Dni Młodzieży. Jeden z nich to pendolino, drugi - nowoczesny skład Szybkiej Kolei Miejskiej. Oba pociągi wyruszyły w nocy ze stacji Gdynia Główna Osobowa, gdzie w młodymi ludźmi wsiadł do pociągu abp Sławoj Leszek Głódź, który przejechał z pielgrzymami do stacji Gdańsk Główny. Tam miało miejsce poświęcenie i pożegnanie.

Pierwszy pociąg z archidiecezji gdańskiej wyruszył w Gdyni już w niedzielę. Razem - w trzech pociągach - dojechało już do Krakowa półtora tysiąca osób - mówi KAI ks. Piotr Wulgaris odpowiedzialny na transport kolejowy. Podróż przebiegła sprawnie i bezpiecznie. Każdy odebrał już w Krakowie tzw. pakiet pielgrzyma i teraz trwa rozlokowywanie do miejsc zakwaterowania.

CZYTAJ DALEJ

Pokazali, że codziennie jest Boże Narodzenie. Jasełka w Wapienicy

2023-01-30 19:31

[ TEMATY ]

jasełka

Dzieci Maryi

Joanna Król

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

W domu katechetycznym przy parafii św. Franciszka z Asyżu odbyły się jasełka pt.: „Codziennie jest Boże Narodzenie”.

Tytuł nawiązywał do słów Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. (…) Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ks. Marcjanowicz Ojciec Święty mianował go ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję