Reklama

W hołdzie Ojcu Świętemu

Wypełnić papieską prośbę

Niedziela częstochowska 25/2004

Procesji przewodniczył ks. kan. Stanisław Gasiński

Procesji przewodniczył ks. kan. Stanisław Gasiński

W Praszce na Makowym Wzgórzu czciciele Matki Bożej Kalwaryjskiej nieustannie wypełniają prośbę Ojca Świętego: Módlcie się tam za mnie. 3 maja br. przybyli do tego maryjnego sanktuarium Ojcowie Bernardyni, by w uroczystej procesji z kopią cudownego obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem wypraszać potrzebne łaski dla Tego, który swoje zawierzenie Niepokalanej zawarł w słowach Totus Tuus.
Uroczystość ta organizowana jest każdego roku - na pamiątkę wydarzeń z 1641 r., kiedy w dworze w Kopytówce k. Kalwarii zaobserwowano krwawe łzy na obrazie Matki Boskiej. Sprawę zbadała komisja przysłana przez biskupa krakowskiego Jakuba Zadzika, obraz przeniesiono do klasztoru w Kalwarii. W 1662 r. oficjalnie zatwierdzono kult obrazu, za którego sprawą od wielu lat działy się w klasztorze cuda i rozwinął się kult maryjny.
Kustosz sanktuarium - ks. kan. Stanisław Gasiński cieszy się, że dzięki głoszonemu przez o. Azariasza Hessa i o. Juliana Śmierciaka OFM słowu Bożemu, procesji z kościoła Świętej Rodziny do sanktuarium kalwaryjskiego oraz za pośrednictwem rozprowadzanych płyt z pieśniami maryjnymi rozszerza się kult Najświętszej Maryi Panny, wierni modlą się za tak bliskiego sercom wszystkich Ojca Świętego, a Bóg odbiera należną Mu chwałę.
Ksiądz Proboszcz już dziś zaprasza na kolejne modlitewne spotkania: uroczystość odpustowa Matki Bożej Kalwaryjskiej - 13 sierpnia godz. 20.00; uroczystość poświęcenia przez abp. Stanisława Nowaka placu, na którym powstają tzw. Dróżki Pana Jezusa - 13 września, godz. 17.00.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 13

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

W 2018 r. minęło 100 lat od chwili, kiedy Ojciec Pio podczas modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach – w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych Mu w czasie ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Po śmierci Ojca Pio, 23 września 1968 r., rany zniknęły bez śladu, a według raportu lekarskiego, ciało było zupełnie pozbawione krwi

Chwilę, w której Ojciec Pio otrzymał ten niezwykły dar od Boga, opisał później w liście tak: „Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból”.

CZYTAJ DALEJ

„Fatima” - film, który pomaga w przeżywaniu wiary

2021-09-22 09:24

[ TEMATY ]

Częstochowa

Fatima

Tygodnik Katolicki Niedziela

pokaz filmu

Karol Porwich/Niedziela

Wieczorem 21 września w Cinema City w Częstochowie odbył się specjalny przedpremierowy pokaz filmu „Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo. Na projekcję filmu mieszkańców Częstochowy zaprosił Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Przybyłych do częstochowskiego kina pracowników, czytelników i przyjaciół „Niedzieli” przywitał redaktor naczelny ks. Jarosław Grabowski. – „Fatima” to film z przesłaniem. Popularyzuje on Fatimę i przybliża jej tajemnice. Być może także pomoże pogłębić wiarę – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Konkurs rzeźbiarski o św. Józefie

2021-09-22 16:27

[ TEMATY ]

konkurs

rzeźba

Monika Jaworska

Rzeźba św. Józefa.

Rzeźba św. Józefa.

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej zaprasza twórców ludowych i nieprofesjonalnych z Polski do udziału w konkursie pt. „Postać św. Józefa w rzeźbie”.

Św. Józef był postacią niezwykłą, inspiracją dla chrześcijan wszystkich wieków. Świadczą o tym liczne kościoły i instytucje, którym patronuje. Dla uczczenia 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła katolickiego papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem św. Józefa. Papież nazwał go „ojcem w cieniu”, „ojcem posłusznym”, a także „ojcem czułym”. Te piękne określenia świadczą o fascynacji jego postacią związanej z wyjątkowością cech osobowości świętego – zaznaczają organizatorzy precyzując, że głównym celem konkursu jest przybliżenie wizerunku postaci św. Józefa i popularyzowanie wartości chrześcijańskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję